Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Poproś  o wymianę  na inny, drugie pytanie  czy dali ci faktycznie nowy czy kolejnego second hand 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550: jeśli po wstrząsie się uruchomił a bez tego ani rusz to raczej jest uszkodzony.

Ale jeśli już się uruchomił to z ciekawości mógłbyś wejść w menu serwisowe i zobczyć informacje diagnostyczne - nie żeby coś miało to pomóc ale tak z czystej ciekawości.

IMHO jeśli tylko to możliwe powinno się zacząć od konfiguracji z dekoderem podłączonym sprawdzonym kablem ethernet do swojego własnego portu LAN w sprawnym FB (i oczywiście sprawdzonym kablem HDMI do sprawnego TV).

Jeśli w takiej konfiguracji, po ewentualnym resecie wszystkich trzech urządzeń, dekoder nadal nie wyświetla programu na ekranie TV to dekoder do wymiany.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Obecnie od przywalenia pięścią w dekoder wszystko działa więc nie będę nic resetował bo znowu może straci sygnał. Dziwne tylko że ta dioda z oznaczeniem sygnał mrugała jak stała 10 cm od modemu powinno być ciągłe światło 😎 Trochę się grzeją te urządzenia nawet jak są w trybie uśpienia.

Dekoder działa od razu łapie sygnał po podłączeniu kablem ale skoro reklamują że działa bezprzewodowo to u mnie też jest bez kabla. Powinni za darmo rozdawać SWB, a nie żądać comiesięcznej dopłaty 10zł dla osób które mają problem z bezprzewodowym połączeniem.

Jak myślicie czy mając kupionego SWB zadziała on z dekoderem czy musi być on jakoś przypisany do dekodera i modemu ? W Orange powiedzieli że jak uda mi się zakupić SWB na własność to nie będzie on działać. Wątpię aby router był jakoś przywiązany konkretnie do modemu. Wg mnie to jest neutralne urządzenie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  jak działa to lepiej nie grzebać i zostawić w spokoju, co do SWB to raczej jest tak jak z innymi wzmacniaczami wifi, zakupiony z wolnego rynku powinien działać. Tak trochę to nie halo z tą opłatą miesięczną za dzierżawę, jak już to mogłaby być jakaś opłata jednorazowa (coś w rodzaju opłaty aktywacyjnej).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Za dekoder też płaci się co miesiąc chyba 5zł chciałem zrobić podgląd faktury ale nie da się pobrać faktury jak są dni wolne. Abonament 120zł i jeszcze trzeba dopłacać do urządzeń które i tak po zakończeniu umowy trzeba im oddać. Niby mało ale korzystając z takiego Smart wifi boxa przez 5 lat to wychodzi 600zł, a to już przekracza wartość urządzenia kilka razy. Już nie ma nic na własność teraz jest wszystko na abonament 😎

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@slav72 upieranie się przy wifi jeśli odległość między modemem, a dekoderem jest niewielka, jest bez sensu. Kabel jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jeśli chodzi o SWB to na wolnym rynku nie kupisz legalnie, bo operator TYLKO je wypożycza. Nigdy sprzedaje. SWB jest kompatybilny z FB 2 i 3 ( lepiej z 3-ka)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@agat13  ja się nie upieram przy wifi w połączeniu modem - dekoder , wręcz przeciwnie zawsze gdy piszę post w którym próbuję coś pomóc i doradzić to zalecam połączenie kabelkiem ethernet, to inni uparcie dążą do połączeń po wifi. U mnie w domu jeżeli jest możliwość to preferuję połączenia kablowe, sam mam dekoder (co prawda od innego francuza, który po wifi radzi sobie świetnie-ultrabox 4k adb) podłączony kabelkiem do FB 6, to samo komp stacjonarny i laptop. Już kiedyś nie raz snuliśmy wywody o tym że wifi jest kapryśne i potrafi żyć własnym życiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Jest godzina 19:10, a na dekoderze 14:30 już wiadomo że dekoder znowu zgubił sygnał i się zawiesił nawet będąc podpiętym do smart boxa. Wyłączam dekoder włącznikiem i włączam ponownie i cisza dalej zwiecha. Moge sobie tak kilka razy włączaś i wyłączać i dalej dekoder stoi. Jak nie uderzę mu w obudowę to się nie włączy. Jak się już włączy to trzyma i działa. Dwa metry od modemu i mając smart boxa wszystko powinno śmigać. Reklamują że nawet na innym piętrze powinno wszystko działać a tu jest problem z dwoma metrami i 10 cm ścianą z cegły 😫


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Zgłoś  to do bok, raz drugi i wymienia ci dekoder tylko poproś  na iwu 200


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550: nie za bardzo rozumiem czego od nas oczekujesz...

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i żal z powodu tego że świat jest okrutny. Czułbym się odrobinę lepiej gdybym mógł ulżyć Ci w cierpieniach. Skoro jednak zdecydowałeś się ignorować wszelkie sugestie to swoimi kolejnymi wypowiedziami jedynie zwiększasz poziom ogólnej frustracji tak swojej jak i mojej.

Jest niezwykle mało prawdopodobne aby wyładowywanie tej frustracji na uszkodzonym sprzęcie mogło go naprawić.