Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Popisałem na początku grudnia nową umowę w Orange. Mam teraz szybszy internet oraz telewizję. Internet działa ale telewizja to tragedia. Sam start dekodera to 10 minut czekania aż załaduje się telewizja. Zdążę zjeść kolację, a dekoder nie zdąży załapać programów. Miałem poprzednio telewizję N to max 30 sekund i można oglądać. Ostatnio chciałem obejrzeć wiadomości to zanim się włączył dekoder to już było po 😂 Funbox 3.0 jest w jednym pokoju, a za ścianą w drugim pokoju stoi telewizor z dekoderem Samsung ICU 100. Jest to mieszkanie w bloku. Dekoder jest podpięty z TV kablem HDMI. Na początku może z dwa razy uruchomił się dekoder od razu, a później to zaczął wyświetlać się błąd BOOT czy coś takiego. Włączyłem dekoder za pomocą guzika z tyłu on off to po kilku minutach załapał i działał. Dzisiaj jak odpaliłem dekoder to z 5 minut czekania, aż się pobierze lista i telewizor zaczął działać. Przełączyłem kilka kanałów i nagle obraz zgasł. Z 5 minut działał TV ale szał 😁 Teraz nic kompletnie nie działa. Wyjmowałem wtyczkę z zasilania i nic. Robiłem włącz wyłącz z tyłu klawiszem on/off i tez nic. Dekoder reaguje jedynie jak pilotem się naciska to pojawia się jakaś zielona kropka. A po odłączeniu kabla i podłączeniu zaświeci się tylko kilka kropek na dekoderze. Nie mam możliwości podłączenie inaczej niż przez wifi. W Orange jest jakieś urządzenie co kosztuje 10zł miesięcznie może wzmocni wifi jak myślicie ? Nie wiem co tu jest problemem słaby sygnał czy może usterka dekodera. Wczoraj oglądałem jakiś film i wszystko chodziło, a dzisiaj kaput zero. Co to za badziewna telewizja mogłem nie rezygnować z kablówki tam

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i etykiety - Wiktor

98 ODPOW. 98

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 jak już się połączysz wejdź na kanał 998 na dekoderze i zrób diagnostykę połączenia wi-fi. Daj screena. Zerkniemy. Czy masz możliwość weryfikacji po kablu? Na testy chociaż, aby wyeliminować uszkodzenie dekodera

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Najpierw spróbuj, mimo wszystko, przetestować działanie dekodera podłączonego kablem ethernetowym do funboksa. Będzie wtedy wiadomo, czy problem jest z wifi, czy może dekoder jest uszkodzony. Pewnie możesz mieć problem z przemieszczeniem telewizora, jeżeli zbyt duży, ale może masz monitor z wejściem HDMI, wtedy nim się posłuż do testów. A tak na marginesie, z dekoderem podłączonym przez wifi zawsze będą jakieś problemy. Mam doświadczenia z IWU200 połączonym przez wifi na odległość 2m (dwóch metrów). Obraz czasami się przycinał, pikselował, pojawiały się komunikaty o niedostępności kanałów. Teraz pracuje przez kabel i nie ma żadnych problemów. Ktoś może powie, że 2m to za blisko. Może i tak, ale stąd własnie mój wniosek: jak nie za daleko, to za blisko, czyli "z wifi zawsze problemy".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

To muszę zakupić z 10 metrów kabla ethernet 😁


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Nie musisz, możesz przenieść telewizor i dekoder koło funboxa do testu.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  Po pierwsze jesteś za daleko od modemu 'sprawdź na kablu Ethernet czy działa, ale jak podłączysz, kabel zrób, reset dekodera na początek pewnie za pytasz, jak dekoder zrestartować wciśnij na pilocie DCD i wybierz, reset przejdź, go jak zadział i będzie, działać poprawnie to się upewnisz, że dekoder jest sprawny i potwierdzi się, że daleko jest od modemu. A jak nie to znaczy, że coś dekoder szwankuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Co to za dekoder. Całe święta i nawet raz się telewizor nie uruchomił. CO za szmelc ta telewizja. Ludzie z komórek po za domem oglądają TV i mają internety a tu dwa metry za ścianą nie ma łapie wifi. Co to za technologia. Mają 5G wprowadzać a w orange wifi nie działa. Była kablówka z kartą CI i działało. Najgorsza telewizja to jest syf od orange. Jeszcze się uwiązałem z tym badziewiem na dwa lata. 😵

Kabel ruszył bez problemu. A co powiecie na ten wzmacniacz sygnału co kosztuje dodatkowe 10zł w orange coś daje czy tak samo nie będzie widział wifi za ścianą ?

 

____________

* Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 podpowiem co zrobić jak się zdecydujesz na ten wzmacniacz. Uruchom blisko modemu po kablu, później odłącz i postaw niedaleko dekodera tak, aby sięgał kablem i uruchom ponownie. Zbudujesz most między urządzeniami i zasilisz dekoder po kablu. Musi działać, a dodatkowo polepszysz zasięg wi-fi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 porównujesz kablówki do telewizji internetowej... 5G akurat w Orange ma być jako pierwsze

wracając do Twojego problemu to niestety dekoder icu100 nie ma wifi 2.4 ghz, przez co nie działa na większe odległości. Wzmacniacz smart wifi box natomiast to bardzo dobre rozwiązanie, gdy możesz postawić go w połowie drogi i najlepiej na wysokości 1,5 metra... tak samo modem powinien się znajdować najlepiej wysoko w pokoju (nie na podłodze, nie za akwarium i nie za szafą) żeby go nic nie przysłaniało... i wtedy właśnie ma to rację bytu 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@_PT_OPL_i_OA_napisał(-a)

Wzmacniacz smart wifi box natomiast to bardzo dobre rozwiązanie, gdy możesz postawić go w połowie drogi i najlepiej na wysokości 1,5 metra... tak samo modem powinien się znajdować najlepiej wysoko w pokoju (nie na podłodze, nie za akwarium i nie za szafą) żeby go nic nie przysłaniało... i wtedy właśnie ma to rację bytu 🙂


wnioskujesz z wlasnego doswiadczenia prywatnie w domu czy jako PT?