Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Witam,

na początek konfiguracja:

- Funbox 2.0 z vDSL z wyłączonym WiFi

- z wyjścia ETH1 Funboxa kabel sieciowy wpięty w switch (Giga) gdzie wpięte są: PC, drukarka i kabel sieciowy idący do drugiego switcha w innym pomieszczeniu.

- w drugim switchu (Giga) podpięte są: Sagemcom WHD 80, TV, apple TV, Popcorn Hour, Squeezebox Touch i router ASUS RT-AC66U pracujący w trybie Access Point (WiFi dwupasmowe, wyłączone DHCP, adres sieciowy poza pulą DHCP Funboxa 192.168.1.254, kabel wpięty w wejście WAN - zmiana na wejscie LAN niczego nie zmienia).

Wszystko działa bez problemu do momentu uruchomienia Sagemcoma, który działa również bez zarzutu poza jedną istotną kwestią: dramatycznie zwalnia WiFi z ASUSA, natomiast nie wpływa na PC chodzące po kablu.Konfiguracja gniazdek uniemożliwia bezpośrednie wpięcie Sagemcoma w Funboxa, stąd prośba o pomoc, podpowiedź co robię źle i czy taki układ ma prawo zadziałać bez zacięć ? 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Adresacja na Asus 192.168.0. 1  - 192.168.0.252, oczywiście stały IP w FunBox przypisz Asusowi. Kabel w port WAN oczywiście w Asus 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34
Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  masz sporo urządzeń, jak szybkie łącze masz, bo istnieje opcja że po prostu wykorzystujesz na max łącze, ja obstawiam właśnie to, inna sprawa to Asus, jeśli ustawiony jako "Punkt dostępu", to DHCP powinien mieć z puli FunBox, warto mu stały IP z puli FunBox dać, jakiś rysunek instalacji jakbyś wrzucił, zdalnie to nie wniknę co tam u ciebie się dzieje, może kable kiepskie lan masz, te co łączysz wszystko, instalację musiał by sprawdzić ktoś kto ogarnia temat.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Dziękuję bardzo irek6311 za szybką odpowiedź. Dołączam trochę nieudolny schemat połączeń, ale da chyba ogólny obraz sytuacji. Zastosowałem pierwszą podpowiedź: zmieniłem adres Asusa na stały adres z puli FB, ale to niczego nie zmieniło. Co do łącza: mam vDSL (60 down, 6 up). Nie sadzę, że tu leży przyczyna problemów, bo gdy chodzi Netflix z materiałem 4K (poprzez smart tv), to przepływność jest na poziomie 15-17 Mbps i nie przeszkadza to w ogóle w aktywności internetowej po WiFi czy kablu, a gwałtowne wyhamowanie WiFi wystepuje również wtedy gdy WHD 80 jest na planszy ustawień bez żadnych elementów video, co chyba nie generuje tak dużych transferów ? Gdyby to był problem kabli to chyba i bez WHD 80 sieć słabo by funkcjonowała, bo dekoder do całej sieci dokłada tylko jeden krótki kabel sieciowy, a takiego problemu nie ma - to tylko takie przypuszczenia laika.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Mały update do ogólnego obrazu tematu: teraz dopiero zauważyłem, że w przypadku macbooka, przy chodzącym WHD 80, nie udaje mu się nawet zalogować do WiFi Asusa. Wyłączenie dekodera powoduje natychmiastowe logowanie laptopa do WiFi, tak więc jeśli jakieś urządzenie jest już zalogowane do WiFi to gwałtownie spadają im transfery w momencie odpalenia WHD 80, a nie podłączone do WIFi po uruchomieniu WHD 80 nie chcą się w ogóle zalogować do WiFi Asusa.  

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Przypisz stały IP też WHD 80, co do wi-fi, na jakim paśmie Laptop się loguje, oczywiście ma aktualizacje na bieżąco i sterowniki karty wi-fi najnowsze, tak poza tym łącze masz słabe, jak na tyle sprzętu co masz, nie oczekuj cudów, tak patrząc na rysunek, ten pierwszy przełącznik lan chyba zbędny, im niej takich rozdzielaczy tym lepiej, tak poza tym może dekoder ma jakąś usterkę, nie powinien robić tego, co u ciebie robi. Jak da radę to Asus zepnij z FunBox osobnym kablem lan, bez pośrednictwa tych rozdzielaczy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

 

WHD 80 ma stały IP, laptop w pełni aktualny i ani na 2,4 ani na 5 nie chce się zalogować gdy chodzi WHD 80 - po wyłączeniu WHD 80 wszystkie problemy znikają. Ja oczywiście nie oczekuję cudów, ale problemy z logowaniem do WiFi to raczej nie kwestia łącza. A teraz kluczowa sprawa, która wyklucza raczej usterkę dekodera, a wskazuje na kwestię ustawień sieciowych - dekoder podpięty wprost do FB 2.0 nie powoduje żadnych problemów sieciowych. Może tego co próbuję uzyskać nie da się zrobić ?

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  ten dekoder widać miesza ci w sieci, jeśli jest opcja to zepnij go bezpośrednio z FunBox, innej opcji raczej nie ma, zrezygnował bym też w twoim wypadku z jednego przełącznika/ rozdzielacza lan, jakoś do nich nie mam przekonania, nie powinny stwarzać problemów, ale warto je stosować z umiarem, 1 powinien ci wystarczyć (są 8 portowe jak chcesz mieć zapas portów).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234 Czy te wszystkie switche są zarządzalne ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

BORAX - są to niestety proste Gigabitowe switche Zyxel i TP-LINK.

Jeśli są jakieś opcje pozwalające ruszyć ten temat związane z jakimiś zmianami sprzętowymi, to chętnie je poznam, bo jestem pod ścianą - nie bardzo mam opcję podpięcia WHD 80 wprost do FB 2.0.  

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  dekoder ma włączone wi-fi? Może ono zakłóca. Inna sprawa że karty sieciowe (Lan) czasem problemy stwarzają, bugi w oprogramowaniu też, skoro bezpośrednio nie ma opcji spięcia FunBox z dekoderem, to problem poważny masz, Asus jak fiksuje na wi-fi, to po kablu lan ma  net czy nie, bo jeśli też spowolnienie czy brak netu, to dekoder do wymiany (kabel którym spięty (lan) jest na 100% dobry?).