Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłaczenie dekodera tv do internetu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@bajtuss  a jaki % użytkowników tego potrzebuje? To tak jak z wifi7. Jest  ale kto ma odbiorniki??? Kto korzysta? 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Podłaczenie dekodera tv do internetu


@bajtussnapisał(-a)

Większe ripy z nas potrafią mieć dużo wyższy bitrate na kablu czasem był problem


Pewnie mogą. Ale ten dekoder jest wynajmowany przez Orange nie po to żebyś je oglądał, tylko po to żebyś oglądał legalne transmisje IP TV. A do tego 100Mbps wystarcza z dużą nawiązką. Do takich materiałów serwowanych z NAS lepiej nada się ICU100, IMHO.

BTW: skoro chodzi o Stream 4k to nie spodziewam się żadnych komplikacji z połączeniami, ale ciekaw jestem czy to się potwierdzi. Koniecznie daj znać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

Potrzebuje czy nie przy ilości tworzonych urządzeń koszt zastosowania 10/100/1000 to byłyby grosze. Co do WiFi 7 to spokojnie, jak zaczną pojawiać się routery, które będą to oferować pojawią się sprzęty, które to obsługują ;]

@j131idąc z Twoją radą wziąłem ICU100, mimo że nie będzie służył do niczego poza tv bo do odtwarzania z NAS i tak się nie nadaje to zobaczymy czy będzie to w takim "podpięciu" działać ;]

Anonim

Nie dotyczy

Podłaczenie dekodera tv do internetu


@bajtussnapisał(-a)

 Chodziło mi o stream 4k ma obsługę tylko 10/100 po kablu tak samo jest w przypadku tv i moim zdaniem to dziwne podejście, bo ileż może kosztować, żeby wsadzić lepsze bebechy do dekodera czy tv. Na tv widać sporą różnicę odpalając filmy z NAS jak był podpięty po kablu to problemy były po wifi nie ma ;] Nie zrozumiem czemu w tv za ponad 10k nie ma 1000 Mbps po kablu, tylko 100 Mbps...


Do 4K wystarczy 100Mbs po kablu LAN i tak mam u siebie, jest ok, po Wi-Fi mam 300Mbs i to wykorzystuje jak z Laptopa filmy lecą, co do telewizji to internetowa ma mocną kompresję i pewnie wyrzucając zbędne ścieżki i lektor pl stereo, dało by się 8K u nas zamknąć w 35Mbs do max 50Mbs, TV pokazuje mi transfer sieciowy i szokuje jakość oferty u nas, co do TV za 10k, pewnie kabel kiepski i zapina ci się prędkość na 10Mbs, bo u mnie spok 100Mbs jest i tyle uzyskuję 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Podłaczenie dekodera tv do internetu


@bajtussnapisał(-a)

Potrzebuje czy nie przy ilości tworzonych urządzeń koszt zastosowania 10/100/1000 to byłyby

grosze.

Pewnie tak, ale przecież nie mam(y?) na to żadnego wpływu.

Co do WiFi 7 to spokojnie, jak zaczną pojawiać się routery, które będą to oferować pojawią się sprzęty, które to obsługują ;]

Pewnie się pojawią. Rozdzielczość ludzkiej siatkówki się od tego nie poprawi.

@j131idąc z Twoją radą wziąłem ICU100,

Kurczę, mam nadzieję że nie będziesz żałował. W sumie tak jednoznacznie go nie polecałem, więc jakby co to proszę na mnie nie krzyczeć 😉.

mimo że nie będzie służył do niczego poza tv bo do odtwarzania z NAS i tak się nie nadaje

No zgoda, może nie jest to jego najmocniejsza strona, ale materiały z DLNA odtwarza. Co prawda nie testowałem niczego szczególnie wymagającego, a mimo to stosunkowo łatwo go przy tym zawiesić, ale jakaś opcja to jest. Na pewno są lepsze.

to zobaczymy czy będzie to w takim "podpięciu" działać ;]

Koniecznie napisz.


 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

 Wszystko działa jak marzenie ;] żadnych problemów z podłączeniem