Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pamięć EEMC

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pamięć EEMC

@slav72Dokładnie tak to określono..:) Jak widzę wiesz o co chodzi (i dobrze) bo co ja sobie trudnymi wyrazami będę głowę łamał...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Pamięć EEMC

No i właśnie przydałoby się więcej niż te skromne 8GB


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pamięć EEMC

@pirenejJasne, jak ktoś często pauzuje i wraca z godzinę, to może już czegoś nie obejrzeć 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pamięć EEMC


@agat13napisał(-a)

@Dawid_ParisJuż spieszę wyjaśnić...Jak donosi mój osobisty guru od sprzętu te 8GB pamięci Flash służy tylko i wyłącznie do zapisywania programu, który zapauzujemy. Naciskając pauzę wymuszamy zapis programu, który oglądaliśmy do tej pory na właśnie tej pamięci. Jeśli wracamy do oglądania w czasie krótszym niż ten pozwalający nam zapisywać cały program do obecnej chwili odpauzowania, to odtwarzany jest z tego właśnie miejsca. Jednocześnie nadgrywa się to, co leci w danej chwili i dlatego możemy obejrzeć nasz program do końca z poślizgiem wynikającym z czasu trwania naszej pauzy. Sprytne i konkretne wyjaśnienie...


Znaczy się pamięć pełni funkcję Time Shift-a ale ze względu na wielkość tyko kilkuminutowego. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pamięć EEMC

@ketrasaArtur  dla HD około godziny, dla 4K około 20 minut..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

To słabiutko, lepiej aby do time shiftingu można byłoby wykorzystać dysk podłączony do dekodera, tak jak ma to miejsce u konkurencji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Pamięć EEMC

@agat13 Szczerze spodziewałem się takiego wyjaśnienia. Mocno nie pasowało mi założenie, że te 8GB jest magazynem oprogramowania dekodera. Jednak z braku pomysłów na inne gospodarowanie tą przestrzenią byłem gotowy przyjąć taką wiedzę. Nie korzystałem do dnia dzisiejszego z funkcji pauzy dla emisji na żywo, więc nawet do głowy mnie nie przyszło, że te pauzy muszą być gdzieś zapisywane. Jak napisałem wcześniej, wysłałem zapytanie do działu technicznego z prośbą o odrobinę wiedzy w kontekście tych 8GB. Nie spodziewam się szybkiej odpowiedzi a teraz, gdy merytorycznie wyjaśniono wykorzystanie tej przestrzeni w dekoderze odpowiedź z DT Orange jest oczekiwana w trybie time shifting. Natomiast jak już i jednak do mnie dotrze z pewnością się nią podzielę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pamięć EEMC

@slav72  i tu Cię zaskoczę...przy dysku zewnętrznym tak jest, tyle, że te zapisy są chwilowe na czas pauzy, a później przestrzeń się uwalnia...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

@agat13  żadnego w tym zaskoczenia 😉, tak powinno po prostu być 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pamięć EEMC


@agat13napisał(-a)

@slav72  i tu Cię zaskoczę...przy dysku zewnętrznym tak jest, tyle, że te zapisy są chwilowe na czas pauzy, a później przestrzeń się uwalnia...


Tylko szkoda że, inaczej niż u konkurencji, nie można zawartości tego bufora utrwalić wciskając klawisz zapisu. I szkoda że ten bufor jest zwalniany nawet po wejściu w EPG - u konkurencji dopiero zmiana kanału resetuje bufor. IMHO szkoda też że musimy kolegę kolegi @agat13 molestować o te informacje zamiast wyczytać je w instrukcji.