Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange

Jaka jest jakoś dekoderów oraz jak z oprogramowaniem - płynnie działają i szybko lub czy mają zwiechy? 

Po prostu czy warto brać TV z Orange?

________________
* Wydzielono z tematu Czy Orange zaskoczy w 2021 Android TV Boxem? 😉 – moderator Kinga

5 ODPOW. 5

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Czy Orange zaskoczy w 2021 Android TV Boxem? ;)

Posiadam Dekoder Samsung ICU100 (czyli wersja Premium).
Moje uwagi - nie jest to szczyt techniki i możliwości sprzętu jak na obecne czasy - kanały potrafią się przyciąć. pojawiają się piksele (widoczny spadek jakości obrazu chociaż nie mogę nigdzie znaleźć informacji w jakim aktualnie bit rate dany kanał jest odtwarzany), dekoder nie wyrabia się w szarościach/czerniach. Odległość dekodera od routera FB 6.0. to jakieś 2.5 metra bez przeszkód. Sygnał WiFi.
Menu - zbyt dużo pozycji wyświetla się jednocześnie.
Poruszanie się po menu - czasem nieintuicyjne - nie działa przycisk "powrót", trzeba użyć "wyjście".
Pilot starego typu czyli IR.

Mam TV oparty o system Android (zwykły chiński TCL), który zdecydowanie lepiej radzi sobie samodzielnie z dekodowaniem obrazu. W Netflix (aplikacja android TV) jestem w stanie sprawdzić aktualny bit rate oraz wyświetlany typ obrazu (HD/FHD/4K/HDR/DV etc).

Mam nadzieję, że Orange da możliwość albo wymiany na ich Android Boxa albo przejście na aplikację Android TV. Niestety nie mam żadnych informacji na temat tych urządzeń.

Kiedyś używałem aplikacji android TV innej sieci komórkowej, która dawała od ok 2015 roku swój pakiet TV w abonamencie - działała ona zdecydowanie SZYBCIEJ niż ICU100, chociaż była tragicznie nieintuicyjna i praktycznie pozbawiona podstawowych funkcjonalności.
Gdy posiadałem internet+sygnał TV konkurencji korzystałem wyłącznie z modułu CI+ -> było to rozwiązanie O NIEBO lepsze niż jakiekolwiek dekodery zewnętrzne. 

Czy warto? My wzięliśmy dla paru programów które są w pakiecie "optymalny". Część z nich niestety cierpi na powyżej opisane problemy techniczne - pomaga zmiana programu i powrót do poprzednio oglądanego.
NIE polecam dopłacać 5 zł do ICU100, chociaż nie wiem czy ich "podstawowy" dekoder nie jest gorszy. Jeśli jest - poczekaj na wymianę sprzętu na Android Box i/lub aplikację pod Android TV.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange

@LARGO  są różne opinie na temat tv i dekoderów Orange (nawet na NO spotkałem wiele od pozytywnych po negatywne), osobiście miałem okazję testować i powiem szczerze gdyby faktycznie wprowadzili boxa na andku to bym podpisał umowę a tak jak na razie pozostanę przy samym światełku pomarańczowym (bez zastrzeżeń i wątpliwości) oraz przy tv od innego francuza 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange

Czasem mam do lipca bo mam umowę z CP neta mam od lutego z Orange i temu rozglądam się za czymś innym niż satelita bo dekodery i oprogramowanie CP jest ...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 135
  • 0

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange

@slav72 

 

Testowałeś android boxa, możesz coś więcej napisać na temat tego boxa?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jakoś dekoderów – czy warto brać TV z Orange

@fenomen  trochę nie dopowiedziałem, testowałem najbogatszy pakiet tv Orange z ich dekoderami, oczywiście podpisałbym umowę na iptv ale z boxem na andku gdyby go wprowadzili (nie z tymi które są dostępne obecnie). Może troszkę niezrozumiale napisałem, chodziło mi tylko o to gdyby mieli takiego boxa w ofercie.

PS.

Podobno są osoby które testowały/testują to urządzenie lecz nikt nie uchyli rąbka tajemnicy ☹️