Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak podłączyc IWU 200 do access point?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@slav72Z tym, że tego starszego Extendera plus nie wypożyczysz już...niestety


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@DscMati: Pytasz teraz dodatkowo o przewodowe połączenie dekodera które załatwi Ci jednocześnie lepsze WiFi. To oczywiście jest możliwe - takich ruterów jest pełno. WAŻNE:

  • ruter musi pracować w trybie AP/bridge
  • ruter musi mieć porty LAN 1Gb
  • kabelek ethernet między ruterem a modemem musi się spiąć na 1Gb

Jednocześnie jednak zwracam Twoją uwagę na fakt iż wszyscy bez wyjątku Forumowicze którzy zareagowali na Twoją prośbę przychylili się de facto do sugestii wyrażonej w moim pierwszym poście: jeśli nie chcesz mieć problemów krokodyla daj mi luby... a nie przepraszam, to z innej bajki: wypożycz ekstender od Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@DscMati: Jak tam, udało się rozwiązać problem czy nadal walczysz?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

Ostatecznie padło na zakup routera Tp-Link Archer AX1500.

Router z Wi-Fi kategorii 6, więc przyda się w przyszłości przy ew. rozbudowie czy zmianie sieci.

Router jest połączony z FunBoxem przewodem ethernetowym i pracuje w trybie AP. Telewizja idzie bezprzewodowo i działa bez zarzutu.

Nie było problemów ze sparowaniem dekodera i Archera przez WPS, mimo, że router tworzy własne sieci Wi-Fi.

 

Jedynym mankamentem okazało się wstępne skonfigurowanie Archera po podłączeniu go do FunBoxa. Z jakiegoś powodu nie mogłem otworzyć konfiguracji przez przeglądarkę, mimo, że wpisywałem adres IP z sieci FunBoxa.

Ostatecznie skonfigurowałem router przez aplikację w telefonie i od tej pory moge normalnie łączyć się przez przeglądarkę w PC.

 

I jeszcze jeden "problemik" - czasem dekoder zgłasza błąd zbyt bliskiej odległości między nim, a routerem i co za tym idzie brak możliwości nawiązania połączenia Wi-Fi, także warto o takim smaczku pamiętać podczas planowania rozstawiania sprzętu 😉

U mnie oba urządzenia są pod telewizorem i wystarczy jakieś 15-20 cm odległości, aby działały prawidłowo.

 

Dzięki za poprzednie porady, dzięki Wam udało mi się rozwiązać mój problem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@DscMati  czyli po problemie i wszystko działa 🙂 to super 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@DscMati widzisz...jakbyś wcześniej zapytał, to byśmy podpowiedzieli rozwiązanie z innym AP, a nie Tenda...bo ja właśnie niedawno kupiłem AX1500 i stoi sobie dumnie w salonie z4 antenami..

Spróbuj je ustawić pod innym kątem, to zmieni rozkład wifi..i może komunikatów nie będzie


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Jak podłączyc IWU 200 do access point?

@DscMati: skoro są blisko to zapytam z czystej ciekawości:

po co łączysz je przez WiFi? Kabelki eternet masz w zestawie... Będzie prościej, niezawodniej i bez jakichkolwiek problemów.