Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

To samo proponowałem w pierwszym moim poście, aby sprawdzić połączenie że wzmacniacza do dekodera po kabelku:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-dekoder-orange-4K-z-repeaterem...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 Na nowy sprzęt zawsze jest czas. Teraz ważne aby przeanalizować co można zrobić z tym. Dobór optymalnego usytuowania RE to podstawa jego najlepszego działania. Trzeba wyważyć jego odbiór netu, rozsiewanie własnego i podłączenie dekodera po kablu. Zważ jednak na ten fakt, że oglądając tv i jednocześnie używając netu będziesz obciążał ten sam RE. On z gumy nie jest, więc korzystaj z głową


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13OK tak zrobię i posprawdzam. Zastanawia mnie tylko czy nie ma naprawdę podobnego urządzenia jak SWB ? Troche dziwne. Pełno jest producentów itp.

 

To jak i gdzie mogę sprawdzić ten RE ? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86  podobnego urządzenia do tego co oferuje Orange nie ma, ba jest ono tak zgrane z FunBox, że laik to ogarnie, przy innych wzmacniaczach wi-fi trzeba trochę wiedzy by ogarnąć poprawne połączenie po wi-fi, ja proponuję byś dekoder spiął kablem lan z RE200, to jedyna sensowna i pewna opcja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 Podobne są. Nie mają jednak takich funkcjonalności jak SWB. To jakby taki sam nadajnik jak w FB3. Ten sam soft i kompatybilność pełna. Dodatkowo tryb SMART, który steruje przełączaniem wifi w trakcie przechodzenia pomiędzy nadajnikami


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13  OK to sprawdzę wszystko i się zastanowię nad tym SWB. Ogólnie to lepszym rozwiązaniem byłoby aby dekoder miał w ustawieniach wyszukiwanie wifi i sam bym wybierał z którą wifi mogę się połączyć. Tak jak w SAMSUNG Smart TV i po problemie.

 

A pytanie z innej beczki.

Mam w drugim domu sieć INEA i główny Router na samej górze. Na każdym piętrze mam po kablu w gniazdku 😄 podłączone inne routery. Na piętrze jeden TP LINK i na parterze także TP LINK. Tworzą one swoje podsieci. Czy jest opcja taka, aby nie przełączać się pomiędzy routerami ?  Na piętrze mam "wifi pietro" a na parterze "wifi parter" do tego jeszcze do kamery zewnętrznej repeater RE200 🙂

 

Czy można to jakoś uprościć ?

 

@Anonimtylko musiałbym ciągnąć kabel z jednego pokoju do drugiego 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 Zasadą przełączania pomiędzy urządzeniami jest to, że pracują one w jednej sieci (jeden router). Ty podłączając je kaskadowo zrobiłeś osobną sieć dla każdego urządzenia (dodatkowe routowanie na każdym). Jest na to sposób- na każdym z urządzeń wyłącz DHCP i podłącz je za pomocą switcha. Ustaw to samo SSID, to samo hasło, szyfrowanie i kanał wifi. Może być problem pomiędzy routerem głównym, a każdym z TP-linków, ale to musisz sprawdzić w terenie. Najlepszy cluster wychodzi na jednym rodzaju i typie sprzętu (najlepiej od tego samego dostawcy) lub na sprzęcie do tego przeznaczonym (np. sprzęty ubiquiti sufitowe do stosowania np. w hotelach i biurach) zarządzanym centralnie z urządzenia sterującego, ale dość drogim...

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200


@bigi86napisał(-a)

@agat13  OK to sprawdzę wszystko i się zastanowię nad tym SWB. Ogólnie to lepszym rozwiązaniem byłoby aby dekoder miał w ustawieniach wyszukiwanie wifi i sam bym wybierał z którą wifi mogę się połączyć. Tak jak w SAMSUNG Smart TV i po problemie.

 

A pytanie z innej beczki.

Mam w drugim domu sieć INEA i główny Router na samej górze. Na każdym piętrze mam po kablu w gniazdku 😄 podłączone inne routery. Na piętrze jeden TP LINK i na parterze także TP LINK. Tworzą one swoje podsieci. Czy jest opcja taka, aby nie przełączać się pomiędzy routerami ?  Na piętrze mam "wifi pietro" a na parterze "wifi parter" do tego jeszcze do kamery zewnętrznej repeater RE200 🙂

 

Czy można to jakoś uprościć ?

 

@Anonimtylko musiałbym ciągnąć kabel z jednego pokoju do drugiego 😕


Jak nie chcesz płacić na dodatkowy sprzęt od Orange, to kabel pociągnij, da się go zamaskować by nie szpecił pomieszczeń, innej opcji nie ma niestety, co do drugiej sieci, to wystarczy dać takie same nazwy sieci na wszystkich routerach i hasła, powinno przełączać z sieci do sieci 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

Jeśli routery sa połączone kaskadowo teoretycznie powinny mieć różne adresy podsieci na LAN i WAN. łącząc się na różnych piętrach nie mamy możliwości połączyć się z podsiecią pietra wyżej i niżej (inna klasa adresowa) i wydrukowania czegoś na drukarce spoza sieci czy dysku NAS. Przy tej samej nazwie i różnych klasach adresowych AP-ów przełączanie będzie się wiązać z całkowitym rozłączeniem i renegocjacją adresu IP podsieci. Nie będzie więc płynne i (niestety) nie automatyczne. Co prawda na to drugie ma wpływ również sam AP i w takiej samej mierze odbiornik (ustawienia progu widzialności i akceptowalności RRSI połączenia różne dla różnych sprzętów). Np opcja SMART zapewnia proste (oczywiście inne urządzenia typu Ubiquiti mają to z defaultu jeśli są odpowiednio skonfigurowane) i w miarę skuteczne przełączanie jeśli nie chcemy się bawić w konfiguracje i testy sprzętu. Można zrobić to, co zasugerowałem wyżej i liczyć na to, że będzie pracować popranie. Może i tak być...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@Anonimnie ma to jak stary dobry kabel 😄

@agat13Główny router do którego jest podłączony światłowód i telewizja to NOKIA, i do niego jest podłączony switch. Następnie od switcha wychodzą kable na piętro i parter do gniazdek RJ45. Router na piętrze i parterze to TP-LINK Archer. Nie pamiętam jakie modele ale mogę sprawdzić. Chyba że jest nie jest to istotne.

 

Czyli najlepiej wykonać to tak:

 


@agat13napisał(-a)

na każdym z urządzeń wyłącz DHCP i podłącz je za pomocą switcha. Ustaw to samo SSID, to samo hasło, szyfrowanie i kanał wifi.


Są one podłączone za pomocą switcha. Czyli wyłączyć DHCP i ustawić SSID i hasło jak router NOKIA (główny) tak ?