Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

Cześć,

 

Jak mogę połączyć dekoder 4K orange z repeaterem TP-Link RE200 ?

Nie chcę używać tego wzmacniacza od orange za 9.99zł miesięcznie.

 

Posiadam do góry repeater TP-LINK RE200 i orange dekoder 4K. Zasięg WiFi z tego repeatera jest full. Jak połączyć dekoder z siecią WiFi ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

34 ODPOW. 34

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 najlepiej wzmocnić sygnał WiFi 5GHz. Dekoder tylko z taką siecią WiFi będzie działał prawidłowo. Reporter masz podłączony przez WiFi czy po kabelku?

Najlepiej, jak by był połączony z routerem po kabelku i w miarę blisko dekodera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

Tak mam sieć 2,4 i 5GHz. Repeater podaje obie.

Router jest podłączony po kablu. Do Routera podłączony jest dekoder Orange także po kablu. Drugi dekoder na piętrze był podłączony poprzez Wifi. Technik orange zainstalował Smart Wifi Box (https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#wifi-extender). Nie chcę tego urządzenia i zainstalowałem TP-Link RE200. Sygnał jest full. Wzmacniacz podaje dwa wifi z inna nazwą 2,4 oraz 5GHz. Niestety dekoder orange 4K nie łączy się z tą siecią. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wejść w ustawienia dekodera i wskazać z jaką siecią ma się łączyć, a nie wciskać jakiś przycisk WPS.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 wchodziłeś do menu serwisowego przyciski na pilocie: niebieski-żółty-niebieski i sprawdzałeś ustawienia sieci?

 

Jest jeszcze możliwość podłączenia dekodera że wzmacniacza do dekodera kabelkiem, przynajmniej na próbę, aby sprawdzić, czy dekoder w takiej konfiguracji zadziała.

 

Ważne, aby WiFi 5G było na kanale 100. Jeżeli jest inny, to może też być problem z odpaleniem dekodera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@ketrasaArtur Nawet nie wiedziałem że jest takie menu serwisowe 🙂 Muszę sprawdzić i zobaczyć co tam jest.

 

Sprawdzę jeszcze tak jak piszesz połączenie poprzez kabel.

 


Ważne, aby WiFi 5G było na kanale 100.


Co to znaczy na kanale 100 ?


Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200


@bigi86napisał(-a)

@ketrasaArtur Nawet nie wiedziałem że jest takie menu serwisowe 🙂 Muszę sprawdzić i zobaczyć co tam jest.

 

Sprawdzę jeszcze tak jak piszesz połączenie poprzez kabel.

 


Ważne, aby WiFi 5G było na kanale 100.


Co to znaczy na kanale 100 ?



Na tym kanale dekoder tylko pracuje, inaczej się nie połączy z siecią wi fi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 Będzie trudno, no ten range extendera to typowy "kontaktowiec". Nie lubię takich, bo niestety wszystkie które testowałem były dość słabe. Uzasadnię. Z natury nie lubię retransmiterów, bo z zasady to oddają, co dostają. Są dobre, gdy stoją w miarę niedaleko od modemu i tylko doświetlają miejsca o słabym zasięgu wi-fi. Zawsze jednak że stratą. Tworzą często własną podsieć i mają dość mały zasięg ze względu na małe anteny wewnętrzne.. Zadam pytanie, co złego jest w SWB od Orange? Jaki masz modem ? Jak że speedtestem za Twoim RE? Mam swój sposób na dekodery, ale muszę troszkę wiedzieć...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13  Na moim RE200 nie sprawdzałem speedtestem ale zasie jest i inne urządzenia działają. Dekoder Orange nie chce się tylko połączyć z tą siecią i nie wiem dlaczego.

Tego od orange SWB nie chce poniewaz po co mam płacić miesięcznie 9,99zł ?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby dekoder miał w ustawieniach możliwość wykrywania sieci i wskazania z którą chcę się łączyć tak jak w SAMSUNG smart TV. Modem mam FB 3.0 niedawno byli technicy i zamontowali światłowód.

 

@AnonimA gdzie mogę to ustawić ? Gdzie mogę to sprawdzić że jest tak ustawione ? Na repeaterze czy na dekoderze ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 numer kanału WiFi 5G sprawdzisz w routerze FunBox, w ustawieniach sieci.

Do zarządzania siecią polecam apkę Mój FunBox do pobrania za sklepu Google Play.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 Trzeba zacząć od początku. Jaką masz usługę. Opcję prędkości. Jakie osiągi masz na najlepszym używanym w domu sprzęcie blisko modemu?

Range extendery mają kilka wad. Po pierwsze są tylko przekaznikami-retransmiterami. Zasada: co odbiorą,to że stratą oddadzą. Twój mimo, że ma dwie częstotliwości pracy komunikuje się z modemem po szybszej i im dalej odsuniesz go od nadajnika tym mniej dostaniesz na końcu za RE. Im lepsze anteny, tym większa prędkość. Zadam pytanie: czy Twój RE przekazuje taką samą nazwę sieci wifi jaką ma ustawiony modem? Zauważyłem, że RE najlepiej współpracują z modemami i routerami tej samej firmy. 

W RE równie jak jego nadajnik liczy się to jaka prędkość przeniesie. To 750Mb/ sek dla Twojego to suma wszystkich częstotliwości i strumieni . Dla SWB widziałem taka transmisje dla 5GHz na jednym odbiorniku.

Opowiedz coś więcej, a ja postaram się podpowiedzieć coś wiecej