Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Po eth (bez względu jak wiekowym, byle sprawnym) transmisja miedzy dekoderem, a modemem to około 8Mb/sek ( boprzecież Neo20Mb/sek miała opcje IPTV). Ważna jest jednak jakość połączenia, gdyż każda nawet minimalna utrata pakietów objawia się pikselizacją. Stąd problemy transmiterów sieciowych, które są podatne za zakłócenia w sieci elektrycznej. Dla netu to nie problem, bo nawet utracone pakiety można pominąć czy zadać pytanie jeszcze raz, odświeżyć .W  transmisji strumieniowej (w czasie rzeczywistym) jakim jest odbiór TV nie ma możliwości odzyskania utraconych pakietów, stąd braki w obrazie (kwadraciki) lub przy dużej utracie-mrożenie obrazu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

W przypadku adapterów sieciowych nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Testowałem różne. Ich sprawność zależy od jakości wykonanej sieci elektrycznej (pamiętajmy, że transmisja pomiędzy nimi realizowana jest przez kabel od pierwszego do skrzynki rozdzielczej lokalu i dopiero do drugiego (chyba, że siec zbudowana jest szeregowo i gniazda za ścianą np. są ciągnięte jedno za drugim) Zależy również od ilości połączeń na tych kablach (rozdzielenia na obwody w puszkach pośrednich) oraz od ilości i jakości urządzeń elektrycznych pracujących w tej sieci. Odkurzacze, młynki do kawy, migające lampki na choinkę, pralki, dławiki do jarzeniówek i wszelakie urządzenia "iskrzące" wprowadzają zakłócenia i powodują niestabilną transmisje transmitera. trzeba wziąć pod uwagę również to, że muszą one być włączone bezpośrednio do gniazda i najlepiej samodzielnie (nie podłączone nic więcej do np. drugiej czy trzeciej dziury w gnieździe modułowym). Miedzy bajki można włożyć it, że "przelotowe" (z gniazdkiem elektrycznym jakby wejściowo-wyjściowym do podłączenia urządzeń dodatkowych do tego samego gniazdka elektrycznego) będą pracować bezbłędnie, gdy włączymy cokolwiek do gniazda elektrycznego w transmiterze. Powoduje to znaczny spadek prędkości transmisji i sporo zakłóceń w przypadku dołączenia listwy z jarzeniówka czy zwykłego zasilacza do modemu. Dodam, że model transmitera, a nawet porty Gbeth czasem przegywają z takim "no name" (przy małych opcjach prędkości) i potrafią się nawet nie zsynchronizować, gdy takie byle jakie "złapią się" od razu. Testy, testy i jeszcze raz testy....

 

Nie włączaj nic do gniazdek elektrycznych przelotowych w tych transmiterach, bo to spowoduje utratę prędkości i zakłócenia (testowałem)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?


@agat13napisał(-a)

Po eth (bez względu jak wiekowym, byle sprawnym) transmisja miedzy dekoderem, a modemem to około 8Mb/sek ( boprzecież Neo20Mb/sek miała opcje IPTV)


Temat dotyczy ICU 100 - ten dekoder umożliwia nagrywanie kilku kanałów (chyba 3) i oglądanie kolejnego.

Sam testowałem jednoczesne oglądanie i nagrywanie kanałów 4K na ETH.

4K w Orange to chyba około 32Mbps.

 

Nikt przy zdrowych zmysłach w dzisiejszych czasach nie ładuje do takich urządzeń sieciówek poniżej 100Mbps


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Tak, masz rację, mój błąd. Nie dość, że 4K potrzebuje większej transmisji to jeszcze możliwe jest jednoczesne nagrywanie. Nie ćwiczyłem takiej konfiguracji, więc nie skojarzyłem. Dobrze, że szybko wyłapałeś, bo bym namieszał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Co cóż to za moda na moderowanie postów bez powiadamiania autora?

 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ViPER wybacz, jesteś następny w kolejce Szczęśliwa kobieta do PW