Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 9
  • 0
  • 0

Czy Samsung Galaxy Watch LTE eSIM zadziała z innej dystrybucji, np. Empik?

[ Edytowane ]

Posty wydzielone z tematu "Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM" - moderator Wojciech.

Czy kartę eSIM można wgrać do zegarka zakupionego w Empiku (chodzi o Galaxy Watch SM-R815, 42 mm, LTE, którego nie ma w ofercie Orange)?
Innymi słowy: czy w zegarku z Empiku należy zmienić kod producenta CSC, czy może zegarki z Empiku  mają już ustawiony właściwy kod producenta (OPV, czyli Orange)?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25109
  • 13455
  • 1136

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Kod producenta nie ma znaczenia, ważne by wspierał częstotliwości LTE dostępne w Polsce.
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 9
  • 0
  • 0

O ile wiem, karta eSIM zadziałała wyłącznie wtedy, gdy wszystkie trzy urządzenia: telefon, zegarek i eSIM mają identyczny kod producenta CSC. W przeciwnym wypadku eSIM nie wczyta się. Chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25109
  • 13455
  • 1136

Nic się nie zmieniło, ale niektóre sieci sprzedaży sprzedają urządzenia z ograniczeniami tylko na ich sieć/kraj. Na forach typu XDA jest wiele tematów na ten temat.
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 28
  • 38
  • 0

Jeśli posiadasz kartę eSIM i masz zegarek z LTE to wgrasz ja bez problemu jeżeli zegarek był kupiony w PL.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 9
  • 0
  • 0

Większość ofert na Allegro (a to Polska właśnie :-) ma takie zastrzeżenie: „Zegarek posiada kod DBT i standardowo nie obsługuje karty eSim z Orange”.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25109
  • 13455
  • 1136

Allegro to nie sklep stacjonarny.
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 9
  • 0
  • 0

Rzeczywiście, zegarki na Allegro pochodzą głównie z Niemiec. Ale te w Empiku (nie sprzedawane w sklepie stacjonarnym, lecz internetowym) podobno pochodzą z UK, więc też mogą mieć niewłaściwy kod producenta CSC. Chyba będę musiał sprawdzić doświadczalnie – kupić i spróbować zainstalować. W międzyczasie dowiedziałem się, jak zmienić kod CSC. Najwyżej go zmienię.
PS
Gdyby Orange oferował tę lżejszą wersję (42-mm) Galaxy Watch LTE, to oczywiście kupiłbym w Orange.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

Proszę o pomoc w zmianie kodu na CSC, dziękuję 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 6, Poszukiwacz
  • 9
  • 0
  • 0

Zebrałem, co wyczytałem. Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić doświadczalnie, czy to działa.

Znaleźć w sieci narzędzie SDB (Smart Development Bridge), które służy do komunikowania się komputera z urządzeniami Tizen.
Pobrać na komputer instalkę (np. sdb_2.2.60_windows-64.zip) i zainstalować (po prostu rozkompresować do folderu np. instalki\SDB\).

W zegarku:
• aktywować opcję "Debugging" (Settings > Galaxy Watch Info > Debugging)
• włączyć Wi-Fi
• w ustawieniach Wi-Fi znaleźć adres IP zegarka i zanotować go.

Na komputerze:
• uruchomić „Wiersz polecenia” i wpisać polecenia:

cd instalki\SDB\data\tools

Zamiast przykładowej ścieżki dostępu wpisać rzeczywistą.

sdb shell

After this command you will be prompted by windows firewall and you have to hit "Allow"

sdb connect 192.168.1.10:26101

Zamiast przykładowego adresu 192.168.1.10 wpisać zanotowany adres zegarka.
26101 jest domyślnym adresem portu, można go ponoć pominąć.
Zatwierdzić RSA Authorization Key.

sdb devices
Sprawdzić, czy komputer widzi zegarek.

sdb shell

launch_app csc-manager.csc-pre-configuration

Wybrać z listy kodów producenta: OPV (OPV oznacza Orange). Zaczekać na reset zegarka.

0 Lubię to
Odpowiedz