Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Samsung Galaxy Watch LTE eSIM zadziała z innej dystrybucji, np. Empik?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Po polsku:

 

W zegarku:
• aktywować opcję „Debugowanie”: Ustawienia > O zegarku > Debugowanie)


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Czy Samsung Galaxy Watch LTE eSIM zadziała z innej dystrybucji, np. Empik?

Kupiłem małego watcha w Empiku. Aby można było włączyć opcję „Sieci komórkowe” i zainstalować eSIM, konieczna była zmiana kodu producenta według powyższej instrukcji. Z wrażenia nie zapamiętałem, który kod był fabrycznie ustawiony...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM


@starygrzybnapisał(-a)

O ile wiem, karta eSIM zadziałała wyłącznie wtedy, gdy wszystkie trzy urządzenia: telefon, zegarek i eSIM mają identyczny kod producenta CSC. W przeciwnym wypadku eSIM nie wczyta się. Chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie?


Chyba raczej tak nie jest. Gdyby tak było zegarki kupione w Orange (mają CSC Orange?) nie pracowałyby z telefonami z ogólnej polskiej dystrybucji (XEO) lub z dystrybucji innych polskich operatorów. A nikt nie zgłasza np. na forum Android takiego problemu. Być może jest potrzebna zgodność CSC ale np. dowolny CSC z polskich operatorów lub ogólnej.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Ta zgodność zapewne nie musi być tak rygorystyczna, jak pisałem, ale jakaś musi być, bo kupiony w empiku zegarek nie pozwalał na wgranie eSIM z Orange.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Kupiłem w empiku, zmieniłem kod producenta i wszystko hula jak ta lala.

A zrobiłem wg instrukcji:

Znaleźć w sieci narzędzie SDB (Smart Development Bridge), które służy do komunikowania się komputera z urządzeniami Tizen.
Pobrać na komputer instalkę, np. pobrać starszą wersję sdb_2.2.60_windows-64.zip i po prostu rozkompresować do folderu albo pobrać cały kombajn Tizen Studio i zainstalować).


W zegarku:
• aktywować opcję Ustawienia > O zegarku > Debugowanie);
• włączyć Wi-Fi (Ustawienia > Połączenia > Wi-Fi > Zawsze włączone; wybrać sieć Wi-Fi i wpisać hasło);
• w ustawieniach Wi-Fi znaleźć adres IP zegarka i zanotować go (Ustawienia > Połączenia > Wi-Fi > Sieci Wi-Fi itd.).


Na komputerze:
• uruchomić „Wiersz polecenia” i wpisać polecenia:

cd tizen-studio\tools
Zamiast przykładowej ścieżki dostępu „tizen-studio\tools” wpisać rzeczywistą ścieżkę dostępu do pliku sdb.exe.

 

sdb connect 192.168.0.102:26101

Zamiast przykładowego adresu 192.168.0.102 wpisać zanotowany adres zegarka.
(26101 jest domyślnym adresem portu, można go pominąć).
Na zegarku: zatwierdzić RSA Authorization Key.
(To polecenie zadziałało dopiero po wielu próbach. Nie wiem, co pomogło – wyłączenie zapory, uruchomienie jako Administrator czy po prostu restart zegarka).

 

sdb devices
Sprawdzić, czy komputer widzi zegarek.

 

sdb shell
launch_app csc-manager.csc-pre-configuration

Na zegarku: wybrać z listy kodów producenta: OPV (OPV oznacza Orange).
Zaczekać na reset zegarka (zostaną przywrócone ustawienia fabryczne dla tego producenta).
Ponownie sparować zegarek z telefonem itd.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Do tych co posiadają zegarek z Orange, a telefon z T-Mobail

 

Czy jeśli będę miał zegarek zegarek Watcha z Orange, a telefon z T-Mobile z brandem również T-Mobile i ich kartą SIM, to LTE esim będzie działało ?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Witam

A Wiesz może skąd wziąć tą apkę? sdb_2.2.60_windows-64. bo ja nigdzie nie znalazłem 😞


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

co zrobić jeżeli po wykonaniu wszystkich czynności nie pojawia się na zegarku możliwość wyboru kodów producenta. i jeszcze jedno jak można sprawdzić kod producenta na zegarku?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Dołączam się do pytania? Wszystko ok. na koniec successfully launched i nic ...:(


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Czy komuś udało się rozwiązać problem? Mam podobnie successfully launched i żadnego komunikatu na zegarku...