Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć SMS-y reklamowe z krótkich numerów?

W przypadku problemów z rejestracją lub logowaniem do forum pomoc znajdziesz tutaj.

 

Bazę wiedzy zasilił Piotrekk85

 

SMS-y reklamowe to usługi specjalne, określane często jako Premium Rate. Ich wysyłanie, a w przypadku niektórych także odbieranie, może się wiązać z wyższymi opłatami niż w przypadku zwykłego SMS-a. Jeśli nie chcesz ich dostawać, możesz je wyłączyć. Sposób, w jaki powinieneś to zrobić, zależy od numeru, z którego dostajesz takie SMS-y.

 

Wyłączenie SMS-ów z numerów zaczynających się od 7 lub 9

  1. Jeśli numer skrócony zaczyna się od 7 lub 9, wejdź na stronę  http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000830453,title,Uslugi-Specjalne,article.html i przejdź do zakładki wypisz się. premium.png

     

  2. Wpisz numer telefonu, na który otrzymujesz niechciane SMS-y oraz numer, z którego takie SMS-y przychodzą.
  3. Jeśli w ciągu tygodnia od zgłoszenia nadal dostajesz SMS-y reklamowe z tego numeru, wejdź tutaj i znajdź numer, który chcesz wyłączyć. W kolumnie adres znajdziesz informację o tym jak skontaktować się z dostawcą. Poinformuj go o wycofaniu zgody na otrzymywanie SMS-ów reklamowych.

 

Wyłączenie SMS-ów z numerów zaczynających się od 5 lub 6

Jeśli otrzymujesz SMS-y reklamowe z numerów zaczynających się od 5 lub 6, to są to SMS-y Specjalne przychodzące płatne (MT). W tym przypadku nie tylko ich wysyłanie, ale i odbieranie może wiązać się z wyższymi opłatami. Aby je wyłączyć, włącz blokadę na płatne SMS-y przychodzące lub - jeśli w ogóle nie chcesz skorzystać z usług Premium - włącz blokadę całościową.

Najszybciej blokadę usług włączysz w Mój Orange. Zaloguj się do konta, wybierz 'Pakiety i usługi', przejdź do sekcji 'Blokady', a następnie wybierz 'Zarządzaj' przy stosownej usłudze.

 

Jest też możliwość uniknięcia niechcianych połączeń

Więcej o tym w artykule: Aplikacja Orange Telefon - ochrona przed niechcianymi numerami

 

 

 

Jeśli zapoznaliście się z powyższymi informacjami i macie pytania dot. blokowania SMS-ów reklamowych, to załóżcie nowy temat w stosownej dla swojej oferty kategorii: Moje usługi - Na kartę lub Moje usługi - Abonament. A jeżeli macie same uwagi do zawartości artykułu, to zapraszamy do komentarzy TUTAJ.

 

Historia wersji
Nr wersji
10 z 10
Ostatnia aktualizacja:
marzec
Zaktualizowano przez:
 
Etykiety (2)