Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot sprzętu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Zwrot sprzętu

Temat przeniesiony z działu Internet domowy - moderator Kinga

 

 

Tydzień temu bądź wcześniej telefonicznie przedłużyłem umowę na 24 miesiące "Orange Love". Wszystko pięknie, kurier przyjechał. Zostawił paczkę, zebrał podpisy i pojechał. Następnie otrzymuję jakieś sms z pogróżkami, że muszę zwrócić sprzęt pod groźbą kary... Super sms od firmy i to w pierwszy dzień świąt.

 

Kompletnie nie wiem o co chodzi i o jaki sprzęt. Nie prosiłem o router - przysłali, nie prosiłem o żadne zmiany a tutaj takie wiadomości. Pani, z którą ustalałem przedłużenie umowy nic mi nie mówiła o sprzęcie. Powiedziałem jej, że nie chcę od nich routera. Czy ktoś wie o co może chodzić?

 

Umowa "stara" kończy się dopiero za miesiąc, "nowa" już podpisana u kuriera tydzień temu - a Orange chce zwrotu sprzętu? Jest to jakieś straszne nieporozumienie, bardzo nietrafiony żart, albo jawna niekompetencja tej firmy. Po takich akcjach nie wiem, czy kiedykolwiek podejmę współpracę z taką firmą.

 

Proszę o wszelakie rady

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zwrot sprzętu

@akurkow moze nowa umowa jeszcze nie weszła w "system" i dlatego Orange informuje Cie o zwrocie. Po Swietach powinno juz wszystko byc OK. W razie czego skontaktuj sie z Orange i wyjasnij sprawe.

Kontakt https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zwrot sprzętu

@akurkow zakładam, że jest to internet stacjonarny i że do poprzednie umowy masz już sprzęt Orange, który de facto jest własnością Orange. Kurier z umową dostarczył nowy sprzęt do internetu, w związku z tym monit o zwrot. Uważam, że najszybciej sprawę będzie można załatwić w salonie najbliższym Twojej lokalizacji: 

https://salony.orange.pl/ 

Weź ze sobą sprzęt, który chcesz oddać, ten stary lub nowy dostarczony przez kuriera i żeby był kompletny łącznie z pudełkami. Tu masz więcej informacji na ten temat:

https://www.orange.pl/omnibook/zwrot-sprzetu-po-zakonczeniu-umowy

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zwrot sprzętu

Wymieniono ci przy okazji router, musisz zdać ten stary, nowy już siedzi w systemie i tylko odstąpienie od umowy spowoduje możliwość zwrotu nowego sprzętu.
Jaki masz stary router, a jaki dostałeś ?

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Zwrot sprzętu

@akurkow  jestem przekonany na 99% i obstawiam że chodzi o dysk do dekodera. Przy wprowadzeniu aneksu nie był widoczny więc i osobą która wprowadzała umowę na przedłużenie nie zaznaczyła ptaszka przy nim. 

Musisz go teraz oddać aby odklikali że zwrócony o skończą się smsy 😉


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwrot sprzętu

@akurkowjakie miałeś wcześniej urządzenia i jaka prędkość internetu? Jakie są warunki po przedłużeniu?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Zwrot sprzętu

Mam teraz liveboxa, ale nie pamiętam jaki numerek. Przysłali mi funboxa. Prędkość miałem chyba 80 Mb/s i tyle będę miał, bo w moim miejscu zamieszkania nie da się więcej.

 

Trapi mnie jednak pewna rzecz... Po co ktoś mnie uszczęśliwia na siłę skoro mówiłem w rozmowie z przedstawicielem Orange, że nie chcę żadnych zmian - w tym routera. Teraz mam w święta myślówkę i chodzenie po salonach, a tego chciałem uniknąć. Po prostu chciałem, żeby było jak było, to ktoś namieszał.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zwrot sprzętu

@akurkow proponuje przejść do salonu i dowiedzieć się o możliwość zwrotu nowego urządzenia. Podejrzewam, że raczej może tak się nie dać i koniecznie będą chcieli od Ciebie stary router. Warto spróbować, skoro stary zestaw Ci odpowiada.

Moja sugestia, skoro jest jeszcze chwilka wolnego czasu, to może warto sprawdzić, jak działa nowy router i czy będzie Ci odpowiadał. Ja przynajmniej bym, tak zrobił. 

Nowy sprzęt dostałeś, ponieważ przy przedłużaniu umowy mają pewnie z automatu wymianę sprzętu, mimo, że nie chciałeś. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwrot sprzętu

@akurkow Livebox, który wygląda jak książka? Czy taki ze ściętym rogiem biały? Dostałeś funbox, mówisz, że masz do 80, więc najprawdopodobniej to funbox 2.0. Przed aneksem tez było 80? Czy może to było przejście z 20 na 80?