Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

Ostatnio kupiliśmy 2 nowe telefony i jest w nich pewien denerwujący problem, kiedy chce się do kogoś zadzwonić bardzo często połączenie jest zrywane po kilkunastu sekundach. Robiłem testy dzwoniąc do siebie i wygląda to tak że jeżeli rozmówca od razu nie odezwie się w słuchawce połączenie za kilka sekund się zakończy. Szukałem w internetach i znalazłem działające rozwiązanie - wyłączenie VoLTE tylko czemu właściwie mam nie używać tej fajnej technologii?

Na moim samsungu VoLTE działa, na motoroli i oppo muszę je wyłączać, wszystkie telefony w Orange

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2596
  • 10726
  • 95

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

@putoputarezastanawiam się czy problem ze zrywaniem połączeń poprzez VoLTE nie będzie spowodowanym problem z oprogramowaniem ze strony producenta czyli OPPO, Motorola  🙂

Może ten problem zostanie usunięty przy najbliższej aktualizacji oprogramowania. Sprawdzaj w smartfonach czy nie ma nowszych aktualizacji orpgramowania

Pozdrawiam 🙂

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13776
  • 56656
  • 672

Zrywanie połączeń

@putoputare Sprawdź zasięg LTE w miejscu gdzie korzystasz z tych smartfonów. 

Cóż powiedzieć? Ja widzę różnicę technologii pomiędzy Samsungiem w tymi pozostałymi smartfonami, co może mieć wpływ na odbierany sygnał z nadajnika. 

Zainstaluj na wszystkich apkę NetMonster i sprawdź na początku jaki poziom sygnału widzą wszystkie 3 egzemplarze.

Słusznie zauważył @Zeusek że kluczowe jest to, czy telefony są z dystrybucji Orange (tak zakładałem)


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 711
  • 2699
  • 22

Zrywanie połączeń

@putoputare 

Przyczyny mogą być dwie.

1) słaby zasięg LTE, każdy telefonu ma trochę inną tolerancje na poziom sygnały.

2) brak kompatybilności z Orange + Volte w tych mniej znanych modelach, podaj dokładnie jakie to modele.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Zrywanie połączeń

Moto G84 5G ze sklepu euro i Oppo 79 z salonu, zasięg LTE podwarszawski więc ujdzie, oczywiście sprawdzę w aplikacji


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 711
  • 2699
  • 22

Zrywanie połączeń

@putoputare 

Motorola niby wspiera ale A79 to za nowy model i może nie wspierać, patrząc na stronę https://wificalling-volte.pl/ 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2596
  • 10726
  • 95

Zrywanie połączeń

Cześć @putoputare 

Jesli chodzi o prawidłowe działanie usługi VoLTE w smartfonach  to smartfony muszą pochodzić z dystrybucji Orange. Wtedy jest wiadomo że usługa będzie działała prawidłowo. W załączniku przesyłam Ci najnowszą listę smartfonów które wspierają VoLTE.

@putoputareczy w smartfonach posiadasz aktualne oprogramowanie? Jeśli nie to zaktualizuje je do najnowszego?

Czy Twoja karta SIM obsługuje LTE? 

Jak sprawdzić czy karta SIM wspiera LTE?

  • Wyjmij kartę SIM z aparatu. Jeżeli na karcie jest napis USIM, USIM.MC, LTE, Twoja karta SIM obsługuje LTE.
  • W przypadku braku karty SIM z obsługą LTE, możesz dokonać bezpłatnej wymiany.

Czy masz aktywną/ właczoną usługę VoLTE? Jak najprościej sprawdzić czy korzystasz z VoLTE? Wykonaj połączenie głosowe w zasięgu sieci 4G / LTE (na wyświetlaczu przy ikonie „Siły sygnału” aktywny symbol 4G lub LTE). Jeżeli w trakcie rozmowy nie nastąpi zmiana ikony na 2G lub 3G, masz pewność, że Twój telefon wykorzystuje VoLTE. Jeśli nie masz włączonej usługi VoLTE skontaktuj się z konsultantem/doradcą Orange na Orange czacie lub na infolinii *100 lub 510 100 100 i poproś o jej właczenie

Czy nie posiadasz jakiś włączonych usług które wykluczają korzystanie z VoLTE myślę tutaj o takich usługach

Ze względów technologicznych VoLTE wyklucza się z poniższymi usługami:

  • Orange Ekstra Numer

  • Nowa Orange Strefa
  • Strefa stacjonarna Ekstra
  • Strefa Firmowa
  • Numer osobisty
  • Stała prezentacja numeru głównego Wirtualna Centralka Orange

Więcej informacji znajdziesz w tym linku w pkt 2 VoLTE - Voice over LTE https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte# 

 Daj znać czy moje sugestie pomogły
Pozdrawiam 🙂

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

@Pablo5  LTE działa i VoLTE działa, problemem jest zrywanie połączeń (jeżeli w ciągu pierwszych 10 sekund nie nastąpi rozłączenie to potem jest już stabilne), wyłączyłem ☠️ VoLTE  nie dlatego że nie działało ale dlatego że to zakończyło problem ze zrywaniem połączeń , ciekawi mnie czy ktoś jeszcze zetknął się z takim problemem i czy można rozwiązać go inaczej niż wyłączając VoLTE 🤔

Dla jasności, wyłączenie VoLTE nie oznacza że przestaje działać samo LTE.

 
 

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2596
  • 10726
  • 95

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

@putoputarezastanawiam się czy problem ze zrywaniem połączeń poprzez VoLTE nie będzie spowodowanym problem z oprogramowaniem ze strony producenta czyli OPPO, Motorola  🙂

Może ten problem zostanie usunięty przy najbliższej aktualizacji oprogramowania. Sprawdzaj w smartfonach czy nie ma nowszych aktualizacji orpgramowania

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12188
  • 54

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

@putoputare być może to kwestia oprogramowania telefonów, mam kilka od Orange i Volte działa poprawnie, polecam test na innym telefonie wspierającym Volte w Orange 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Zrywanie połączeń w VoLTE, jak rozmówca się od razu nie odezwie.

@Pablo5to możliwe bo tak jak pisałem na samsungu działa poprawnie, szkoda bo liczyłem że uda się wyrwać z ich szponów i otworzyć się na fajniejsze urządzenia a tu nudny samsung ciągle jest konieczny 😀