Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 41
  • 0

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Dzień dobry,

 

niedawno otrzymałem telefon od konsultanta Orange, który zachęcił mnie do zawarcia umowy na pakiet Orange Love (telefon stacjonarny, komórkowy, internet stacjonarny i TV). W czasie rozmowy okazało się, że konieczne jest w tym celu przeniesienie numeru komórkowego z Play do Orange i cesja (jako że mam w Play abonament firmowy na komórkę, choć firma już dawno została zlikwidowana). W czasie rozmowy odniosłem wrażenie, że cesją i przeniesieniem numeru zajmie się Orange, a ja mam tylko podpisać umowę. Tak też zrobiłem – 25 lipca przyjechał kurier z umową i ją podpisałem.

 

Teraz jednak nabrałem wątpliwości. Stąd pytanie – czy mam czekać aż pozostałe sprawy – cesję i przeniesienie numeru załatwi dla mnie Orange czy też muszę coś sam w tej sprawie zrobić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Bym popróbował w kanałach zdalnych zdobyć info. W salonach i Orange i Play różne poziomy informacji są dostępne a jak nie masz salonu blisko, to może szkoła zachodu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Jeśli firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą w Play, a dane w Orange mają być na osobę fizyczną na którą była firma, jest opcja dokonania tego przy przeniesieniu.

Musisz poczytać papiery. Na wniosku MNP (o przeniesienie) powinny być dane firmy. Umowa na osobę prywatną.

Szczegóły do weryfikacji na bok http://orange.pl/kontakt bo ja forum nikt nie ma wglądu w Twoje dane.

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Samym przeniesieniem zajmie się orange. Ty musisz zrobić cesje w play żeby dane u obu operatorów były identyczne. Tego orange nie może zrobić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Przy JDG można zrobić przy mnp podmiankę typu kontraktu. Ważne by papiery były dobre.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 41
  • 0

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją


@Piotrekk85napisał(-a)
Jeśli firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą w Play, a dane w Orange mają być na osobę fizyczną na którą była firma, jest opcja dokonania tego przy przeniesieniu.

Musisz poczytać papiery. Na wniosku MNP (o przeniesienie) powinny być dane firmy. Umowa na osobę prywatną.

Szczegóły do weryfikacji na bok http://orange.pl/kontakt bo ja forum nikt nie ma wglądu w Twoje dane.

2 uwagi do Twojej wypowiedzi:

1. Z początku była firma w Play (JDG), ale potem ją zlikwidowałem, choć nie sprostowałem tego faktu w Play - obecnie jest tam abonament firmowy, ale już na osobę fizyczną.

2. Nie dostałem żadnego wniosku MNP. Kurier doręczył tylko umowę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Jeśli faktura w play jest na osobę fizyczną (bez nip) to cesja jest zbędna. Nie decyduje typ oferty a na kogo jest zarejestrowany numer.

A na co jest ta umowa? Bo standardowo w kanałach zdalnych to nie ma opcji na przeniesienie bezpośrednio komórki do Love. A może ktoś proponował Ci najpierw podpisanie umowy na plan komórkowy a potem jego zmigrowanie do Love? Być może kurier nie zostawił kopii dla Ciebie? Jak masz wątpliwości, to skontaktuj się BOK.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 41
  • 0

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Dzięki za Waszą pomoc. Prawdopodobnie pójdę z tym do salonów (Orange i Play).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

Bym popróbował w kanałach zdalnych zdobyć info. W salonach i Orange i Play różne poziomy informacji są dostępne a jak nie masz salonu blisko, to może szkoła zachodu

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Zawarcie umowy na Orange Love połączone z przeniesieniem numeru z sieci Play i cesją

@gregc, jaki masz numer telefonu komórkowego podpięty pod Orange Love ? Dane powinny się zgadzać.