Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZŁOTA KARTA RIO

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

ZŁOTA KARTA RIO

Witam. W dniu dzisiejszym do klientów zaczełych dochodzić sms zatytułowane "Złota Karta".W tersci pojawia się informacja "RIO" co może oznaczać próbę wyłudzenia z okazji trwającej Olimpiady w Brazylii.  Dodatkowo w treści wiadomości mamy informację w jaki sposób zrezygnować z tej usługi natomiast wysłanie takiego sms skutkuje uruchomieniem płatnej subskrypcij gdzie codziennie dostajemy sms  za 4,92 zł. W momencie kiedy otrzymamy takiego sms najlepiej zalogowac się do portalu Mój orange i założyć blokadę na sms specjalne.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

ZŁOTA KARTA RIO

Potwierdzam. Mam informację, iż przykładowo w tresci pojawia się, że aby wyłączyć usługę, należy odesłać SMS pod numer 92550.

Taki SMS kosztuje 25 zł netto, czyli 30,75 zł. Warto wiedzieć, iż koszt SMS-u można poznać po samym numerze.

Akcja informacyjna UKE - Youtube

 

Numery 5XXYY
Prenumerata płatnych SMS-ów przychodzących. Po jednorazowej aktywacji, za każdy wysłany do Ciebie SMS, pobierana jest opłata w wysokości XX groszy netto (51034 = 10 gr netto = 12 gr brutto, 59023 = 90 gr netto, 1,11 zł brutto)

Numery 6XXYY

Prenumerata płatych SMS-ów przychodzących. Po jednorazowej aktywacji, za kazdy wysłany do Ciebie SMS, pobierana jest opłata  w wysokości XX złotych netto (60134 = 1 zł netto = 1,23 zł brutto, 62577 = 25 zł netto = 30,75 zł brutto)

W obu powyższych przypadkach, nie masz kontroli nad tym, jak dużo kosztują Cię te usługi - opłata jest bowiem pobierana za sam fakt WYSŁANIA do Ciebie SMS-u, a te będą wysyłane zgodnie z regulaminem, nawet kilka razy dziennie.

Numery 7XYYZ
Dotyczy zarówno numerów cztero- jak i pięcio-cyfrowych. Każdy wysłany przez Ciebie SMS jest płatny dokładnie X złotych netto. Np. 7146 lub 71343 = 1 zł netto = 1,23 zł brutto, 7934 lub 79232 = 9 zł netto = 11,07 zł
Wyjątek: SMS pod numer zaczynający się od 70 jest płatny 0,50 zł netto (0,61 zł brutto)

 

Numery 9XXYY
Każdy wysłany przez Ciebie SMS jest płatny XX złotych netto (np. 92550 = 25 zł netto = 30,75 zł brutto)

Jak się zabezpieczyć, jak żyć.
W Orange, możesz bezpłatnie włączyć:
- blokadę na określone usługi premium (np. prenumeratę SMS-ów, wysyłanie SMS-ów specjalnych, połączenia z infoliniami płatnymi) jak i na wszystkie usługi premium
- Limit na usługi specjalne - możesz określić SMS o jakim maksymalnym jednorazowym koszcie, możesz wysyłać lub odbierać, a także limit miesięczny, po wykorzystaniu którego, nie będzie możliwe dalsze korzystanie z usług premium.


Włączenie możliwe jest przez serwis Mój Orange (ustawienia > blokady lub ustawienia > kontroluj wydatki) lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

ZŁOTA KARTA RIO

Jeśli, jak widać, ten sms jest ewidentnym oszustwem to może jest możliwość zablokowania nadawcy przez Waszą sieć ? Znając życie wiele osób da się nabrać na tak sformułowaną wiadomość, a swoje żale i tak będzie wylewać na operatora...


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

ZŁOTA KARTA RIO

Potwierdzam. Mam informację, iż przykładowo w tresci pojawia się, że aby wyłączyć usługę, należy odesłać SMS pod numer 92550.

Taki SMS kosztuje 25 zł netto, czyli 30,75 zł. Warto wiedzieć, iż koszt SMS-u można poznać po samym numerze.

Akcja informacyjna UKE - Youtube

 

Numery 5XXYY
Prenumerata płatnych SMS-ów przychodzących. Po jednorazowej aktywacji, za każdy wysłany do Ciebie SMS, pobierana jest opłata w wysokości XX groszy netto (51034 = 10 gr netto = 12 gr brutto, 59023 = 90 gr netto, 1,11 zł brutto)

Numery 6XXYY

Prenumerata płatych SMS-ów przychodzących. Po jednorazowej aktywacji, za kazdy wysłany do Ciebie SMS, pobierana jest opłata  w wysokości XX złotych netto (60134 = 1 zł netto = 1,23 zł brutto, 62577 = 25 zł netto = 30,75 zł brutto)

W obu powyższych przypadkach, nie masz kontroli nad tym, jak dużo kosztują Cię te usługi - opłata jest bowiem pobierana za sam fakt WYSŁANIA do Ciebie SMS-u, a te będą wysyłane zgodnie z regulaminem, nawet kilka razy dziennie.

Numery 7XYYZ
Dotyczy zarówno numerów cztero- jak i pięcio-cyfrowych. Każdy wysłany przez Ciebie SMS jest płatny dokładnie X złotych netto. Np. 7146 lub 71343 = 1 zł netto = 1,23 zł brutto, 7934 lub 79232 = 9 zł netto = 11,07 zł
Wyjątek: SMS pod numer zaczynający się od 70 jest płatny 0,50 zł netto (0,61 zł brutto)

 

Numery 9XXYY
Każdy wysłany przez Ciebie SMS jest płatny XX złotych netto (np. 92550 = 25 zł netto = 30,75 zł brutto)

Jak się zabezpieczyć, jak żyć.
W Orange, możesz bezpłatnie włączyć:
- blokadę na określone usługi premium (np. prenumeratę SMS-ów, wysyłanie SMS-ów specjalnych, połączenia z infoliniami płatnymi) jak i na wszystkie usługi premium
- Limit na usługi specjalne - możesz określić SMS o jakim maksymalnym jednorazowym koszcie, możesz wysyłać lub odbierać, a także limit miesięczny, po wykorzystaniu którego, nie będzie możliwe dalsze korzystanie z usług premium.


Włączenie możliwe jest przez serwis Mój Orange (ustawienia > blokady lub ustawienia > kontroluj wydatki) lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Anonim

Nie dotyczy

ZŁOTA KARTA RIO

@WiśniaFF dzięki za cynk. Ja zablokowałem sobie wszystkie zgody marketingowe, oraz usługi premium. Staram się strzec swojego numeru, nie podaje go w żadnych ankietach, konkursach. Do tego celu mam osobny numer. Dzisiaj trzeba uważać na takie smsy, szybko można stracić dość sporo swoich pln.  


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

ZŁOTA KARTA RIO

A jeśli ktoś niechcący włączy to pomocą służy też poradnik @Piotrekk85Jak pozbyć się smsów reklamowych z krótkich numerów? 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

ZŁOTA KARTA RIO

Rozsądku nic nie zastąpi... Jak widzę SMSa o treści np 'wygrałeś milion tylko wyślij /potwierdź sms na nr xxxxxx to mi rogi rosną bo wiadomo że to naciągactwo. 😞

 

Zdajmy sobie sprawę że nic za darmo nikomu nie dają a organizator takich akcji jest jedynym wygranym.