Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

Wkurzyłem się bardzo, jak na komórkę z abonamentem z numeru XXXXXXXXX otrzymałem dwa, jeden po drugim, smsy o wydźwięku propagandy politycznej. Zablokowałem więc i po kilku dniach otrzymałem sms o treści:" Masz nowa wiadomosc MMS odXXXXXXXXX. Aby ja obejrzec zaloguj sie numerem telefonu na https://orange.pl/moj-orange/mms Pozdrawiamy. Orange

Od: Orange.pl

15/01/2022 08:13:11

Czy mam to zgłosić na adres cert.opl@orange.com ?

Ponieważ na komórce nie korzystam z internetu, więc przesłałem tę wiadomość na smartfona i po zalogowaniu się ujrzałem go w zipie do wyodrębnienia. Jakie było moje zdziwienie, że treść jest nieco zmieniona, bo z błędem ortograficznym, ale "z winą Tuska". Czy Orange uczestniczy w tym precederze świadomie, czy tym numerem posługuje się osoba chcąca coś ugrać, lub wyłudzić?

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub jesli zablokowales numer w telefonie to wiadomosci z tego numeru na telefon juz nie dostaniesz, ale powiadomienie ze skrzynki o MMSie z tego numeru juz tak. Skoro wiesz z jakiego to numeru to mozesz to olac i po prostu nie odczytywac. Wiadomosci kasuja sie po tygodniu😁 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub Orange nie ma wplywu na wiadomosci/tresci wysylane z numerow prywartnych wiec nie sadze aby przykladali do tego reke. Zablokowanie numeru powinno wystarczyc. Jak dlugo masz ten numer? Ja na numer na tablecie dostaje smsy od firm windykacyjnych, przychodni lekarskiej😆


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub  myślę, że to jest zeykly MMS z podanego numeru,  s operator jest  tylko posłańcem przynoszącym "kulawe" wieści ...dodaj nr do blokowanych i już problem z głowy 

P.S. @byczyn_86  co za jednomyślność  w tym samym momencie....


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@agat13  i @byczyn_86  dodałem do blokowanych, a mimo to jest możliwość obejścia, skoro przez bramkę MMS Orange (tego precederu nie kumam zupełnie) takie pasztety polityczne przychodzą. Jak więc wygląda ta blokada? Kulawa też?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub blokada jest z poziomu telefonu, a nie z poziomu "systemu". Dlatego smartfon zablokuje Ci sms z danego numeru, ale juz powiadomienie ze skrzynki MMS (ktore wysyla Orange) o wiadomosci przyjdzie Ci na telefon


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@byczyn_86 , ja zablokowałem w telefonie ten numer i jest, czy wisi w skrzynce spamu. Mogę także usunąć te paszkwile ze spamu, więc co jeszcze jako użytkownik mam zrobić? Zablokowałem ponownie, więc czy to pomoże?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub jesli zablokowales numer w telefonie to wiadomosci z tego numeru na telefon juz nie dostaniesz, ale powiadomienie ze skrzynki o MMSie z tego numeru juz tak. Skoro wiesz z jakiego to numeru to mozesz to olac i po prostu nie odczytywac. Wiadomosci kasuja sie po tygodniu😁 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@byczyn_86 , mam jedną natrętną kobietę, która swoim imieniem i nazwiskiem atakuje non stop w sprawie łączącej się z ekologią i zamiennikami źródeł ogrzewania. Taka Alicja z krainy czarów, która podpada mi już pod stalking. A ten mój numer mam już od dawna i długo dzwonili do mnie z ofertami, bo zwracali się do mnie p.dr. Mam z nimi tyle wspólnego co każdy ich pacjent😀 W końcu usunęli chyba ze swoich systemów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

@bronzub no to telefony z fotowoltaiki, pokazow to juz norma😁


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Skrzynka MMS jako narzędzie polityki?

Sprawa jest dość ciekawa. Wszystkie wiadomości od firm windykacyjnych czy innych tam fotowoltaik, choć irytujące, są dość zrozumiałe - reklama, działalność handlowa, ktoś próbuje zarobić, a numery po sieci krążą - wiadomo,  często zbyt pochopnie klikamy różne zgody, a jeszcze jak ktoś ma telefon na firmę, to wiadomo.

 

Ale polityczny spam?… Dziwne. Są dwie możliwości:

 

Pierwsza, że robi to prywatna osoba, "fanatyk" przekonany, że w ten sposób walczy o coś tam. Ale ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna: co innego rozsyłać takie treści znajomym, a co innego przypadkowym osobom ze zdobytych w sieci baz danych. To by chyba było jednak dość kosztowne.

 

Druga opcja - że to jakaś kolejna "farma trolli", działająca na zamówienie (zważywszy na treści - wiadomo czyje). Ja dla zasady wysłałbym na ten numer SMS z żądaniem usunięcia mojego numeru z bazy danych i listy wysyłkowej, a gdyby to nie pomogło - zgłosiłbym sprawę na policję.