Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Witam Wszystkich

Z góry przepraszam jeżeli nie jest to aktualny temat .

Jestem nowym użytkownikiem i zwracam się z prośbą dot. pomocy technicznej  internetu mobilnego w orange. Dzwoniłem na orange expert i tam nikt nie odbiera. Próbowałem drogą telefoniczna z trzema konsultantami i nikt nie ma wiedzy.

problem dot. słabego zasięgu. Aktualne mam router bufallo, modem huawei e3272 hilink, rssi -97 dBm i takie samo rscp. sieć pokazuje jako hspa+\umts, połączenie jako dc-hspa+. Przy testowaniu innych operatorów miałem w:

cp rssi 50 a 60 dBm ping 50 ms internet stabilny 14 Mb/s LTE

t-mobile rssi 70 dBm ping 30 ms najszybciej wczytaują się strony max 16 Mb/s 

orange rssi 97 dBm ping 59 ms max 14 Mb/s

Gdzie mogę zasięgnąć opini - chodzi o poiprawę sygnału - potrzebuję danych technicznych - czestotliwości itp

Pozdrawiam

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Napisz zgłoszenie po zalogowaniu na zasieg.orange.pl lub zadzwoń na 510800800.
Na stronie www nie ma rozpiski jakie częstotliwości wspiera nadajnik w Twojej okolicy i czy są ew jakieś problemy po jego stronie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

dzięki wszystkim za pomoc. Problem częściowo roziązany. najlepszy kontakt to bok@orange.pl - i nie dzwońcie na expert orange 2.08 zł za minutę czekałem dwie i nikt się nie zgłasza. Oto e-mail:

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące Internetu mobilnego. Sprawdziliśmy zasięg w podanej lokalizacji Machowo-Parcele. Lokalizacja ta znajduje się w słabym zasięgu sieci LTE, nadajnik oddalony jest od tego miejsca o ok. 11,5 km, stąd niewystarczający zasięg. Na koniec roku 2016 planowane jest uruchomienie częstotliwości LTE 800 na nadajniku w miejscowości Kamień Kotowy, nie możemy jednak określić, w jaki sposób wpłynie to na zasięg w podanej przez Pana lokalizacji. Zasięg 3G również może nie być wystarczający do osiągnięcia pełnego zasięgu

Na stronie btsearch jest  mapa i to ona pokazuje u jakiego operatora wziąść usługę. 

Jednak skusiłem się na usługę w orange - zobaczymy mam przez cały czas 16 Mb/s więc dla mnie starczy - a na święta kto wie jak poprawią infrastrukturę z nowym pasmem 800 MHz. 

jak na razie kontakt, pomoc, robi super wrażenie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Pytanie zasadnicze:  Testujesz po wifi czy komputer podłączasz kablem?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Nie chciałem, bo zakladałem że autor posta to zrobił, ale chyba się odezwę. Skoro internet mobilny, to jest pytanie, czy sprawdzone zostały różne lokalizacje w domu?

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

@Jozefg to router mobilny więc raczej nie po kablu. Do poprawy zasięgu proponuje dokupić jakąś dobrą antenę, najlepiej zewnętrzną.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?


pablo_ck napisał(-a):
@Jozefg to router mobilny więc raczej nie po kablu. Do poprawy zasięgu proponuje dokupić jakąś dobrą antenę, najlepiej zewnętrzną.

Sorry, ale nie rozumiem, po co antena zewnętrzna do routera? Moim skromny zdaniem jeśli modem - łączony po usb... to chyba problemem jest moc sygnału który on zbiera... a nie  udostępnianie sygnału w domu, przez router. Raczej sugerowałbym zmianę modemu, własnie na taki z możliwością podpięcia anteny zewnętrznej, co jakby nie patrzeć zmniejsza mobilność, zmusza do ciągnięcia kabli.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?


pablo_ck napisał(-a):
@Jozefg to router mobilny więc raczej nie po kablu. Do poprawy zasięgu proponuje dokupić jakąś dobrą antenę, najlepiej zewnętrzną.

Ano właśnie.... tu może być pies pogrzebany bo dość często wifi nie idzie szybciej jak 18~20 mb/s.  U mnie np na kablu mam 50 a po wifi około 15.

Możliwe że kolega ma to samo dlatego napisałem o podłączeniu kabelkiem a zabawy z anteną na później,

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Witam jeszcze raz wszystkich

problem polega na tym ze modem hilink huawei e3272 sam dobiera parametry. Można w nim ustawić na na stałe np. aby łaczył się tylko po lte i tu jest problem

połaczenie na auto/ dc-hspa+ 16Mb/s ping 60 ms rssi 97 dBm

połaczenie tylko lte 2 Mb/s ping 60 ms rssi 87 dBm

Router mam buffalo na openwrt + hub usb z z asilaczem w ktorym mam modem huawei e3272

cp / t-mobile chodza super

a orange nie

W jakich czestotliwosciach jest lte ?

Czy kupić antene tylko z czestotliwoscia 800/900 czy tez 2100/2600?

 

Anonim

Nie dotyczy

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

@Misiek62 masz rację, jeszcze raz przeczytałem główne pytanie, jest w nim mowa również o routerze, zwracam honor. Czasem zmęczenie bierze górę. Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

Napisz zgłoszenie po zalogowaniu na zasieg.orange.pl lub zadzwoń na 510800800.
Na stronie www nie ma rozpiski jakie częstotliwości wspiera nadajnik w Twojej okolicy i czy są ew jakieś problemy po jego stronie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Słaby zasięg - jak poprawić sygnał?

dzięki wszystkim za pomoc. Problem częściowo roziązany. najlepszy kontakt to bok@orange.pl - i nie dzwońcie na expert orange 2.08 zł za minutę czekałem dwie i nikt się nie zgłasza. Oto e-mail:

otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące Internetu mobilnego. Sprawdziliśmy zasięg w podanej lokalizacji Machowo-Parcele. Lokalizacja ta znajduje się w słabym zasięgu sieci LTE, nadajnik oddalony jest od tego miejsca o ok. 11,5 km, stąd niewystarczający zasięg. Na koniec roku 2016 planowane jest uruchomienie częstotliwości LTE 800 na nadajniku w miejscowości Kamień Kotowy, nie możemy jednak określić, w jaki sposób wpłynie to na zasięg w podanej przez Pana lokalizacji. Zasięg 3G również może nie być wystarczający do osiągnięcia pełnego zasięgu

Na stronie btsearch jest  mapa i to ona pokazuje u jakiego operatora wziąść usługę. 

Jednak skusiłem się na usługę w orange - zobaczymy mam przez cały czas 16 Mb/s więc dla mnie starczy - a na święta kto wie jak poprawią infrastrukturę z nowym pasmem 800 MHz. 

jak na razie kontakt, pomoc, robi super wrażenie.