Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

Próbuję korzystać z internetu w roamingu na Malcie. Generalnie połączenie działa, ale co chwila rozłącza się. Żeby otworzyć stronę www muszę zazwyczaj odświeżyć ją kilka razy, aż w końcu uda mi się trafić na moment, że wszystko poprawnie się ściągnie.

 

Wydaje się, że nie jest to problem z zasięgiem, bo próbowałem juz w różnych miejscach Malty. Jestem podłączony do sieci "go mobile" (próbowałem "vodaphone MT" i "Telecoms Malta", ale nie mogę się z nimi połączyć). Jeszcze w Polsce nie miałem tego typu problemów. Używam Nexusa 5x.

 

Kontaktowałem się już z BOK, ale nie udało się rozwiązać tego problemu. BOK "zresetował lokalizacje" urządzenia, ja restartowalem urządzenie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

to jeszcze mam jedną poradę by wyłączyć lte i spróbować ustawić sztywno 3g lub wcdma jako zakres sieci

jeśli to nie działa zostaje kontakt z Bok. dopytaj się o kilka spraw:
1) czy masz włączony apn do roamingu od strony sieci?
2) czy nie masz przekroczonego limitu antybillszok, lub jaka jest jego wartość (jeśli nie korzystałeś z netu powinien wynosić 240zl)

ew. poproś o skierowanie sprawy na tzw. drugą linie na Twoją wyraźną prośbę, na forum chyba nic nie poradzę więcej

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

Kilka rzeczy do sprawdzenia:
1) czy masz włączoną usługę bezpieczny internet w ue? jeśli tak, czy nie wykorzystałeś już limitu danych w tej usłudze? (najszybciej to sprawdzić po otrzymanych smsach)
2) jaki masz apn? polski czy maltańskiej sieci?
3) czy masz włączony roaming danych i wyłączony roaming danych w UE?
4) to oferta na kartę czy abonament?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

Dzięki za podpowiedzi,
1. Bezpieczny internet w UE jest wyłączony.
2. APNu nie ruszałem, tzn. APN, user i hasło są ustawione na 'internet'.
3. Mam włączony roaming danych. Nie ma u mnie (Nexus 5X, Android 7.1.1) opcji 'roaming danych w UE' (chodzi o to co zazwyczaj pojawia się w 'Ustawienia sieci komorkowej'?).
4. Oferta na abonament.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

to jeszcze mam jedną poradę by wyłączyć lte i spróbować ustawić sztywno 3g lub wcdma jako zakres sieci

jeśli to nie działa zostaje kontakt z Bok. dopytaj się o kilka spraw:
1) czy masz włączony apn do roamingu od strony sieci?
2) czy nie masz przekroczonego limitu antybillszok, lub jaka jest jego wartość (jeśli nie korzystałeś z netu powinien wynosić 240zl)

ew. poproś o skierowanie sprawy na tzw. drugą linie na Twoją wyraźną prośbę, na forum chyba nic nie poradzę więcej

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

Wymuszenie 3G rozwiązało problem. Dziękuję!

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu w roamingu na Malcie

Super, że się udało 🙂