Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

► Temat został przeniesiony z kategorii Inna oferta - Moderator Wiktor ◄

 

Nawet nie wiem w jakim dziale zapytać, więc proszę o wyrozumiałość.

Zdaje się, że po zmianie technologii na voip poczta głosowa trochę  inaczej działa niż wcześniej przy technologii analogowej... Wygląda na to, że gdy mam wyłączony internet (znaczy fizyczne wyłączony Funbox) to dzwoniący na numer stacjonarny dostaje komunikat "Abonent niedostępny" a poczta głosowa nie uruchamia się. Czy to jest normalne i czy to można zmienić tak, żeby w takim przypadku poczta głosowa się włączała?

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Jeśli nie masz ważnych wiadomości na poczcie, warto spróbować wyłączyć pocztę, odczekać dzień i włączyć ponownie. A potem zostaje zgłoszenie techniczne.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Hmmm, zanim to zrobię to... czy dla usługi poczty głosowej ma jakiekolwiek znaczenie czy telefon jest w technologii analogowej czy voip?

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Upewniam się, bo jednak przy voip występuje sytuacja, której nie ma w technologii analogowej, tzn. sytuacja gdy modem u klienta (np. Fanbox) jest wyłączony.

W tej chwili w takiej sytuacji dzwoniąc na taki numer otrzymuję komunikat "Wybrany abonent jest nieosiągalny..." (i powtórzenie po angielsku) i następuje rozłączenie. Poczta głosowa się nie uruchamia.

A poczta jest włączona, wczoraj specjalnie jeszcze raz zadzwoniłem na 19555, ponownie sprawdziłem czy jest włączona i ponownie w ustawieniach ustawiłem kiedy ma się uruchamiać. Tyle, że tam w opcjach nie konkretnie takiej opcji jak ww. To jak to ustawić? Na Mój Orange też nic nie znalazłem. Da się?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

@Kinga , usługa zwyczajna, ale voip nie jest "zwyczajny".

Nie miałem pomysłu, więc zadzwoniłem do BOK. Całkiem rzeczowy konsultant sprawdził ustawienia mojej poczty głosowej, potwierdził, że włączona i powinna działać ale... ustawienie, że ma być przekierowanie na pocztę po "4-ch impulsach" w przypadku voip i wyłączonym modemie powoduje że takie przekierowanie nigdy nie zajdzie, bo tych impulsów nie będzie! Będzie od razu komunikat "abonent niedostępny..." i rozłączenie. Gdyby ustawić przekierowanie na pocztę natychmiastowe (po 0 impulsach) to zadziała, ale to by oznaczało przekierowanie zawsze i nigdy bym nie mógł odebrać telefonu więc bez sensu.

Ponieważ jednak stanowczo twierdzę, że ta poczta działała (Love i voip mam już prawie 2 lata) a już na pewno były rejestrowane powiadomienia o próbach połączenia (a teraz też tego nie ma) to założyłem zgłoszenie problemu i konsultant przekazał do techników-informatyków. Mają 24 godziny żeby się odezwać i potwierdzić opinię konsultanta albo powiedzieć jak to ustawić... 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Minęło 36 godzin. Cisza i spokój, nic się nie dzieje, ach ten upał 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Minął kolejny upalny dzień... Miła konsultantka poinformowała mnie (nie, nie, nie zadzwoniła, to ja do niej zadzwoniłem 😉 ), że to może potrwać, bo to nie jest błąd krytyczny linii. A że w sms-się jest mowa o 24 godzinach... Może po niedzieli... Dobrze, że upał zelżał 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Minął tydzień i kolejny dzień upałów. Dzisiaj zelżało wiec zadzwoniłem dowiedzieć się, co z moim zgłoszeniem...

" Aaa, no jest zgłoszenie, faktycznie" - powiedział miły konsultant. "Generalnie to ja słabo to widzę, ale nie znam do końca tej platformy i nie wiem, czy jest możliwa taka konfiguracja poczty głosowej przy voip. Zapytam informatyków. ..... Nie odpowiadają. To może ja ponowię to pana zgłoszenie? OK, to ponawiam."


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

Chyba się nie doczekam oficjalnej odpowiedzi od fachowców z Orange, więc może zapytam Społeczeństwo - czy komuś działa poczta głosowa lub powiadamianie o próbie połączenia przy telefonie w technologii voip gdy jest wyłączany modem (Fanbox)?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta głosowa w telefonie stacjonarnym voip

No super, tylko ja nie wiem o co chodzi i gdzie to konfigurować???

W Mój Orange znalazłem tylko to co na obrazku:

OrangeStacjonarny_Uslugi.jpg