Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia od niechcianych numerów

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Połączenia od niechcianych numerów

Witajcie. 

Czy ktoś zna jakiś sprawdzony sposób na blokadę połączeń od numerów niechcianych typu fotowoltaika, garnki, patelnie i usługi finansowe ale na numer stacjonarny (voip) ?

 

Może najpierw opowiem co zauważyłem. Po każdym podpisaniu, nowej umowy, aneksu czy czegokolwiek w Orange począwszy od drugiego dnia zaczyna sie gehenna z telefonami wszelkiej maści mend i naciągaczy. Już nie wierze że to przypadek - co najmniej kilka umów w orange podpisałem i schemat zawsze taki sam, więc uważam że Orange perfidnie handluje naszymi danymi.  Z telefonem stacjonarnym to juz było tak że na drugi dzień po podpisaniu umowy o NOWY numer miałem kilkanaście połączeń z różnych numerów, a swojego numeru jeszcze nikomu nie zdążyłem nawet podać. Z internetu wiem co to za numery dzwonią 

O ile w smartfonach można sobie z tym trochę radzić za pomocą blokad połączeń od niechcianych numerów jeden po drugim (mam już co najmniej kilkaset takich numerów zablokowanych na każdym z moich numerów komórkowych) i względnie jest spokój, to z numerem stacjonarnym jest problem. Przecież nie zablokuję wszystkich numerów przychodzących bo nie po to płacę za telefon żeby się nikt nie mógł dodzwonić. Czy ktoś zna sposób jak blokować takie przypadki ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

Lekarstwa na to nie ma, na stacjonarnym, dlatego już 10 lat go nie mam @marckom81 

Na smartfonie mam filtr aktywny, tylko numery ze spisu kontaktów, zero spamu 😎

Jeszcze dodam, choć to upust likwiduje, zero zgód na marketing i powinno być ok, jak nie to zgłaszać, choćby codziennie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

Lekarstwa na to nie ma, na stacjonarnym, dlatego już 10 lat go nie mam @marckom81 

Na smartfonie mam filtr aktywny, tylko numery ze spisu kontaktów, zero spamu 😎

Jeszcze dodam, choć to upust likwiduje, zero zgód na marketing i powinno być ok, jak nie to zgłaszać, choćby codziennie. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Połączenia od niechcianych numerów

Mam numery w Orange i takich problemów nie mam. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Ron  zgody na marketing masz aktywne? 

Jak tak i zero spamu, toś chyba szczęściarz 👀

 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Anonim sprytne masz rozwiązanie z tym filtrem tylko numeru z listy chodź u mnie by to nie przeszło. Sam filtr spam nieźle wyłapuje takie połączenia.

 

Wycofanie zgód marketingowych to +5 zł od usługi. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Anonim  filtr spamu nie jest szczelny, sporo numerów przepuszcza, zresztą uciążliwi spamerzy, mają setki numerów i ciągle je zmieniają, nie da się tego zablokować, jedynie operator ma taką możliwość 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Połączenia od niechcianych numerów

Ja mam Flexy i Free na kartę i spokój bez filtrów. 🤔🟧 Jeśli jesteście porejestrowani na różnych portalach, to bardziej może narazić na spam. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Ron teraz mam spokój ze spamem, ale bywa że zgody na marketing, same zaskakują na tak, czary chyba i muszę to sprawdzać często, zgłoszenia jednak dają rezultaty i spam zanika po kilku dniach, takie zdarzenia często w Orange niż u innych operatorów 😉

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Anonim mi ostatnio coś przepuścił ponad 2 miesiące temu więc jestem zadowolona ze skutecznością. Pani chciała mi zaproponować fotowotkaike ale szybko uciekam temat - mieszkam w bloku😅  Swój numer mam już od jakiś 15 lat na dodatek jest od z odzysku (na początku miałam kilka połączeń gdzie pytali o jakiegoś pana). A nie zablokuje sobie numerów spoza listy bo np. ostatnio dzwonili do mnie z rejestracji szpitala. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenia od niechcianych numerów

@Anonim  do urzędowych spraw i leczniczych, to mam osobny numer i telefon 😉