Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

Skorzystałem i otrzymałem taką odp.: Na bazie pozostało klientowi 756,05 MB, natomiast jest jeszcze aktywna rezerwacja na 508,2 MB z któych zużyte jest 8,13 MB. Z powyższych danych i treści zgłoszenia można wywnioskować że aplikacja nie pokazuje danych zarezerwowanych, natomiast jest to tylko błąd prezentacji a nie działania systemu. 
Jak to zarezerwowane dane? Ja nic nie rezerwowalem. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

@krzysiekuno1  odpowiedzią na zapytanie, może być twój pierwszy post:

Ostatnio zaobserwowałem dziwne zjawisko. Otóż mój pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza bez powodu. Wieczorem jak sprawdzałem było to 1,22GB. Dzisiaj rano wzrósł do 2,07GB. Wczoraj podobna sytuacja. Wieczorem było 2,89GB a rano 3,37GB.

Nie można się opierać na statystykach z aplikacji, pokazuje zużycie MB/ GB raz większe, a potem mniejsze, mi czasem do 1Gb więcej pokaże, jednak na drugi dzień jest ok, więc nie zawracam tym sobie głowy. Tak na marginesie nawet jak system błąd zrobi to jest korekta, Orange monitoruje zużycie Danych Mobilnych.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

A wiesz może co to są te „dane zarezerwowane”?

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

@krzysiekuno1  może dodatkowy pakiet Gb, ale to już na twoim koncie widać, szczegółowo na portalu www Mój Orange 😉

Ale skoro wszystko ok, to bym sobie tym głowy nie zawracał, co innego jakby GB znikły i musiał byś dodatkowy pakiet wykupić 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

Gdzie konkretnie szukać na Mój Orange bo nie moge znaleźć??


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

Wszystko jasne. Udało mi się trafić na kompetentnego konsultanta Orange. Okazało się ze system szacuje dana ilość MB która zużyjemy i je zabiera a po jakimś czasie oddaje tę część która nie została wykorzystana. Stad takie wzrosty i spadki 🙂 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6227
  • 42

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

To ciekawe jak się system zachowa przy końcówce pakietu. Tzn mam 100 MB, system szacuje że zużyję 100 MB albo 90 MB i co w następnym połączeniu do sieci jeśli dane jeszcze nie zostaną zwrócone a chcę przesłać 20 MB? Nie połączę się z internetem/zostaną pobrane środki z konta/lejek?

Podejrzewam że tańsze jest takie liczenie w systemie danych niż liczenie ich na bieżąco. Kiedyś chyba było np rozliczanie co 50KB/100KB więc to też miało wpływ na wydajność liczenia. Pamiętam jak w Plusie z 10 lat temu można było przesłać w jednej sesji kilkanaście GB przy zakupionym pakiecie kilkudziesięciu MB bo sesja była podliczana po jej zakończeniu. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pakiet internetu zwiększa się i zmniejsza

@tolek dane w Mój Orange są podawane orientacyjnie, jak to wspomniał @Anonim. Transmisja danych w systemie, do którego nie mamy dostępu jest pewnie prawidłowo liczona, więc jak masz lejek, to po przekroczeniu dłużej potrwa wysyłanie.

Obliczenie po zakończeniu sesji miał również magenta, dawniej era. Do dziś pamiętam, że jak uruchomiło się pobieranie dużego pliku, to można było nawet trzy, cztery razy więcej pobrać, niż zezwalał na to dostępny pakiet.