Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

Cześć,

Mam taką sytuację, że w już prawie dwa lata temu zmarła mi babcia a numer stacjonarny nadal na nią jest i przychodzą rachunki na jej dane.

Pewnie bez większego problemu po okazaniu aktu zgonu mogę przenieść ten stacjonarny numer na siebie, ale pytanie czy nazwisko musi być to samo co babci i adres zamieszkania też ?

Umowa jest z pewnością na czas nieokreślony, płacę za całość 34,zł/msc:
Minuty na Każdą Kieszeń
Plan Na Każdą Kieszeń (24 mies.)

Pytanie czy przenosząc ten numer na siebie muszę przedłużyć umowę i czy mogą podnieść mi całkowite opłaty za ten numer

Pytanie kluczowe czy przenosząc ten numer stacjonarny na siebie mogę odrazu podpisać umowę na LTE wspólny z telefonem na raty za 85zł i przede wszystkim czy dostanę rabat Orange extra i wtedy będę miał ten abonament wspólny za 42,5zł ??

Czy jest jakaś minimalna wysokość abonamentu na numerze stacjonarnym aby załapać się na orange extra?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

Masz dwie opcje:
1) możesz zrezygnować w trybie natychmiastowym, a potem nowa umowa - ale tylko na 99% uda się odzyskać numer - wtedy masz nową promocję (dowolną)
2) możesz dokonać cesji - ale wtedy oferta pozostaje bez zmian, ale plus jest taki, że nie masz przerwy w działaniu telefonu. Ew po dokonanej cesji możesz zmienić abonament, ale jak masz lojalkę to tylko w górę.

Oferta którą opisujesz jest na 2 lata.
Plan na każdy dzień +minuty na każdą kieszeń na czas nieokreślony kosztują 64,26 (62,36+2)

 

Komórkę możesz wziąć i tak, ale rabat będzie gdy usługi będą na Ciebie. Więc jedna czy dwie faktury będą bez rabatu. Jeśli chcesz mieć rabat od razu, załatw sprawy z telefonem najpierw.

 

 

🔔 Edit: Więcej szczegółów na temat formalności w przypadku śmierci Klienta znajdziesz w Bazie Wiedzy 📚

 

______________
* Post został uzupełniony o link do Bazy Wiedzy - moderator Kinga

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

Co do umowy to myślę że po okazaniu tego aktu zostanie ona automatycznie zamknięta. Myślę że ów numer będziesz mógł przenieść na siebie. Co do kwoty abonamentu to myślę że tutaj mogą nastąpić zmiany, babcia pewnie posiadała jakąś ofertę dla seniorów?? Co do rabatów - tutaj masz dokładny opis jak przyznawane są rabaty: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/pr/28... Pozdrawiam.

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

Śmierć abonenta automatycznie kończy daną umowę. Nie musisz nic przenosić tylko po prostu podpisujesz nową.
Anonim

Nie dotyczy

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

W słowie "przenieść" mam na myśli że numer telefonu którego używała Twoja Babcia będziesz mógł zostawić na tej linii podpisując nową umowę na siebie, pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange stacjonarny - śmierć abonenta i przeniesienie

Masz dwie opcje:
1) możesz zrezygnować w trybie natychmiastowym, a potem nowa umowa - ale tylko na 99% uda się odzyskać numer - wtedy masz nową promocję (dowolną)
2) możesz dokonać cesji - ale wtedy oferta pozostaje bez zmian, ale plus jest taki, że nie masz przerwy w działaniu telefonu. Ew po dokonanej cesji możesz zmienić abonament, ale jak masz lojalkę to tylko w górę.

Oferta którą opisujesz jest na 2 lata.
Plan na każdy dzień +minuty na każdą kieszeń na czas nieokreślony kosztują 64,26 (62,36+2)

 

Komórkę możesz wziąć i tak, ale rabat będzie gdy usługi będą na Ciebie. Więc jedna czy dwie faktury będą bez rabatu. Jeśli chcesz mieć rabat od razu, załatw sprawy z telefonem najpierw.

 

 

🔔 Edit: Więcej szczegółów na temat formalności w przypadku śmierci Klienta znajdziesz w Bazie Wiedzy 📚

 

______________
* Post został uzupełniony o link do Bazy Wiedzy - moderator Kinga