Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłaty za rozmowę we Francji


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Opłaty za rozmowę we Francji

To ja jestem w ciekawszej sytuacji. Wraz ze znajomym jesteśmy we Francji. Za 12 minut rozmowy nie została naliczona opłata, ale kilka minut wcześniej zostało naliczone ponad 50 zł za ok 6 minut. Ktoś ma na to jakąś sensowną odpowiedź? Oba numery są numerami z Polski.
Screenshot_20180130-015539.png

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłaty za rozmowę we Francji

4,94 zł za minutę (naliczanie minutowe) sugeruje, że jest jakiś styk ze strefą 2. Nie jesteś/byłeś przy granicy ze Szwajcarią?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Opłaty za rozmowę we Francji

Byłem między Belfort a Miluzą. Do granicy Szwajcarskiej było daleko, ok 30 km. Poza tym nie otrzymałem wiadomości sms o zmianie strefy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłaty za rozmowę we Francji

30 km to mało. Poza tym też niewiadomo jak są nadajniki. Nie wiem też jaką masz taryfę czy masz tam zapisane otrzymania smsa o zmianie strefy w określonym czasie.

Na początek sugerowałbym skontaktować się z BOK http://orange.pl/kontakt by upewnić się czy to na pewno zalogowanie do szwajcarskiego operatora stanowiło przyczynę (bo na forum nie ma pewności na 100%). A jeśli nie zgadzasz się z opłatą, to złóż reklamację.

Ps. Przyszłościowo radzę wybrać ręczny wybór operatora. Internet (a widzę że korzystasz) jest mega drogi w Szwajcarii (zerknij na twittera Radka Sikorskiego).


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Opłaty za rozmowę we Francji

Do Szwajcarii też zdarza mi się jeździć i smsa dostaję. Mam jakiś problem również z kartą bądź telefonem. Często pokazuje, że jestem niezalogowany w sieci. Nie można się do mnie dodzwonić. Bez różnicy czy jest ustawiony wybór automatyczny czy ręczny... Muszę w ustawieniach wyszukać sieci. Po przekroczeniu granicy czasem dostaję smsy od razu a czasem dopiero następnego dnia. Jest jakaś możliwość zablokowania u operatora logowania się telefonu do sieci strefy 2? W Szwajcarii korzystam z innego numeru i ten wtedy mógłby być poza zasięgiem.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłaty za rozmowę we Francji

Od strony operatora nie ma na dziś takiej blokady. Ew. jeśli masz smartfona, to można poszukać nieoficjalne apki, ale nie wiem czy działają - bo nie testowałem ich w praniu.

Ale ręczny wybór operatora w każdym telefonie powinien załatwiać sprawę - przy zmianie sieci telefon nie powinien się sam łączyć z innym operatorem.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Opłaty za rozmowę we Francji

No fajnie, a jak odróżnić/rozpoznać czy łączymy się z Orange francuskim czy szwajcarskim? 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłaty za rozmowę we Francji

Jakaś apka i sprawdzanie country code. Tu w telefonie bezpośrednio chyba się nie uda.