Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłaty za Wi-Fi Calling

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Opłaty za Wi-Fi Calling

Witajcie,

Mam pytanie o opłaty za korzystanie z usługi Wi-Fi Calling. Z informacji na stronie orange  wynika, że usługa jest w ramach abonamentu i jest bezpłatna.

Czy coś się zmieniło? A może nie we wszystkich planach jest to uwzględnione. Obecnie korzystam ze "Smart Plan LTE Wspólny" i mam uruchomianą usługę "nielimitowane połączenia na stacjonarne" korzystałem z usługi Wi-Fi Calling i została pobrana opłata za połączenia, zgłosiłem reklamację, która została odrzucona, dostałem odpowiedź, że

"Opłaty za połączenia głosowe realizowane za pośrednictwem WiFi Calling są rozliczane tak, jak w przypadku łączenia się za pośrednictwem sieci komórkowej Orange w Polsce, zgodnie z posiadanym przez Abonenta planem taryfowym. Jest ro zgodnie z regulaminem usługi. Do pisma dołączam wspomniany regulamin."

Czy ktoś z Was może to skomentować?


opłaty za wifi-calling.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Opłaty za Wi-Fi Calling

@moyotomSkoro tak masz w planie taryfowym, to czy przez Wifi Calling czy normalnie opłata powinna być taka sama. Czy operator nalicza za połączenie na ten sam numer bez korzystania z Wifi Calling? Jeśli nie, to i tam nie powinien naliczać. Logiczne. Tak musisz uzasadniać...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Opłaty za Wi-Fi Calling

@moyotom https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling#%20

https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/dzwonienie-przez-wi-fi-poznaj-wi-fi-calling/

Usługa jest bezpłatna, płacisz za same połączenia wychodzące zgodnie z taryfą wedle umowy.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Opłaty za Wi-Fi Calling

@agat13W regulaminie oferty wszystkie połączenia mam nielimitowane z wyłączeniem:

"połączenia z numerami specjalnymi, z numerami: 501 80 80 80, 501100100, *888, 501 800 800,z numerami skróconymi *100, *200, *500, na połączenia realizowane w ramach usługi Rozmowa Konferencyjna i przekierowanie, połączenia międzynarodowe, połączenia w roamingu oraz na wideorozmowy"

Nie jest nic wspomniane o usłudze WiFi Calling. Zgodnie z informacjami biuraprasowego.orange.pl

"Opłaty za połączenia przez WiFi Calling są takie same jak za inne połączenia krajowe"
Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl

To WiFi Calling w końcu jest traktowane jako połączenia krajowe czy może jako wideo-rozmowy, rozmowy konferencyjne, przekierowanie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 7884
  • 59

Opłaty za Wi-Fi Calling

WiFi Calling to tylko inny sposób połączenia Twojego urządzenia z infrastrukturą operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Opłaty za Wi-Fi Calling

@moyotomJako połączenie krajowe.Tylko wykonywane w innej technologii przesyłu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Opłaty za Wi-Fi Calling

Skoro "standardowo" mogę dzwonić i nie mam naliczanych opłat to przez Wi-Fi Calling nie powinna być naliczana opłata. W takim razie jak mogę rozwiązać ten problem? Skoro reklamacja została odrzucona a na końcu wiadomości było:

"Powyższa odpowiedź wyczerpuje drogę postępowania reklamacyjnego...."


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Opłaty za Wi-Fi Calling

@moyotomSkoro tak masz w planie taryfowym, to czy przez Wifi Calling czy normalnie opłata powinna być taka sama. Czy operator nalicza za połączenie na ten sam numer bez korzystania z Wifi Calling? Jeśli nie, to i tam nie powinien naliczać. Logiczne. Tak musisz uzasadniać...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2019
  • 6221
  • 69

Opłaty za Wi-Fi Calling

@moyotom gdzie byłeś w czasie wykonywania tych połączeń? Polska czy zagranica?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Opłaty za Wi-Fi Calling

@spirocały czas byłem w Polsce, daleko od granicy i pewnie w 90% korzystałem ze swojego pakietu internetu w Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 30
  • 0

Opłaty za Wi-Fi Calling

Dziękuje Wszystkim za rady, wszystko się wyjaśniło....

Zmylił mnie zapis na fakturze, gdzie było napisane:

Rozmowy......                                                                       0,00 zł

Rozmowy WiFi Calling w Polsce - w oparciu o adres IP ... 8,41 zł

prześledziłem wszystkie połączenia i okazało się, że za pomocą WiFi Calling wykonałem dużo połączeń w tym jedno połączenie płatne