Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

Witam serdecznie,

 

Ostatnio zamówiłem internetowo mobilny Internet od Orange, przetestowałem ale nie bylem zadowolony z usług po czym w ciągu 14 dni tak jak opisane na stronie Orange zwróciłem router itd wraz z dokumentem zwrotu. Dzisiaj otrzymałem smsa że Orange uznało odstąpienie od umowy i po rozliczeniu konta oczekują wpłaty 53zl i teraz pytanie dlaczego zostałem obciążony? i dlaczego Orange nigdzie nie napisało ze odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni jest płatne....

 

Pozdrawiam

19 ODPOW. 19

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

@czarekz prawdopodobnie wyraziłeś zgodę na wcześniejsze uruchomienie usługi. Co spowodowało, że w przypadku odstąpienia ponosisz nadal koszty za opłatę aktywacyjną oraz proporcjonalne koszty abonamentu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 1

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

tak było, ale w takim razie jaki jest sens testowania usługi skoro nie moge z niej korzystać? 


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

@czarekz no niestety jest to w ten sposób, że o ile byś nie wyraził zgodę na wcześniejsze uruchomienie usługi to koszty by nie były naliczone a usługa zapewne też w tym samym czasie uruchomiona.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

Tryb odstąpienia w zamierzeniu nie służy testowaniu a zweryfikowaniu informacji "zdalnych" z papierowymi. Oferty na próbę są w Orange tylko w salonach. Tam płacisz aktywację i testujesz za darmo.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

@RaDo_sny czyli mimo nie wyrażenia zgody usługa byłaby uruchomiona zanim ten 14 dniowy okres minie?

 

A jak to wygląda w przypadku zamawiania światłowodu? Czy  w razie rezygnacji(14 dni) klient ponosi koszty aktywacji i instalacji? Chodzi o przejście ze zwykłej neostrady.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

Masz dwie opcje:
1) jeśli wyrażasz zgodę na wcześniejsze świadczenie usługi - usługa jest uruchamiana niezwłocznie, w przypadku skorzystania z odstąpienia płacisz aktywację (jeśli jest, bo nie w każdej promocji jest) i proporcjonalny abonament za liczbę dni kiedy faktycznie światłowód działał.
2) jeśli nie wyrażasz zgody na wcześniejszej świadczenie usług, aktywacja odbywa się po 14 dniach, wtedy korzystając z prawa do odstąpienia nie ponosisz żadnych opłat.

Przy przejściu z Neostrady na miedzi zwykle stara usługa jest odłączana po podłączeniu światłowodu, zwrocie urządzeń i zakończeniu zmian w systemie rozliczeniowym. Nie powinno być przerwy, teoretycznie może się zdarzyć że przez kilka dni usługa może być na łączu miedziowym i na świetle, ale opłaty nadmiarowe są ręcznie korygowane.

Jeśli nie wyraziłeś zgody na wcześniejsze uruchomienie usług a skorzystałeś z prawa do odstąpienia, możesz starać się o zwrot opłat w postępowaniu reklamacji. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, ale wydaje mi się, że raczej nie powinno być problem ze zwrotem (błąd jest po stronie Orange bo za wcześnie uruchomił usługę - chyba, że np. zmieniłeś zdanie, bo bez Twojej zgody żadna usługa nie może być aktywowana).

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

@zaint zgodnie z regulaminem jest tak jak napisał @Piotrekk85 natomiast w praktyce i z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków aktywacja odbywa się wcześniej.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

Jeśli standardowa opłata aktywacyjna na światłowód wynosi 200 zl, zas promocyjna przy umowie 24m-cy jest obniżona do 0 zł, to czy i ew. jaką opłatę poniosę w przypadku odstąpienia w terminie 14 dni?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni

Jeśli nie zmieniałeś formy otrzymywania faktur na papier, to nadal aktywacja wynosi zero. Wtedy poniesiesz opłatę za abonament proporcjonalnie za dni kiedy usługa działała do czasu odstąpienia.

Co ważne, jeśli wybrałeś e-fakturę na portal (by faktury były tylko na stronie www Orange), to sam musisz się skontaktować z BOK i sprawdzić kwotę faktury (o ile nie masz innych usług na tym samym numerze ewidencyjnym). Przy e-fakturze na maila - faktura przyjdzie na wskazany adres email.