Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Miałem pakiet Orange Love (tv, internet, telefon), który wygasał z dniem zakończenia umowy. Pod koniec umowy chciałem przejść do UPC. Wypełniłem papiery o przeniesienie numeru stacjonarnego(UPC miało to zrobić w moim imieniu), ale UPC skontaktowało się z Orange dzień po zakończeniu umowy i dostało informację, że numer jest już nieaktywny i nie oddadzą numeru. Z UPC mam umowę na czas nieokreślony. Czy jest opcja odzyskania tego numeru, a jeśli tak, to czy da się go przenieść do innego operatora? Mam go od lat 90 i bardzo mi na nim zależy.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

To zależy do jakiego operatora chcesz przenieść numer i w jakim trybie. W przypadku UPC musi być zastosowany tryb FNP (Fixed Number Portability) - Orange w swoich wewnętrznych procedurach nazwę skraca do procesu NP-out.
Obecnie nie ma obowiązku prawnego by publikować informacje na ten temat, więc na stronach Orange próżno je szukać. Info jest zawarte w prawie telekomunikacyjnym.

Jeśli będziesz miał telefon analogowy (solo), to idzie nieco prościej bo jest oddzielna umowa.
Jeśli telefon stacjonarny będzie w pakiecie (jako voip czyli telefonia internetowa), sprawy się komplikują. Zgodnie z zapisami umowy Orange umowa jest na pakiet czyli na 3 lub 4 usługi w zależności od wybranej wersji. Umowa z Orange nie może stać ponad prawem w Polsce, więc w momencie decyzji kiedy chcesz przenieść numer - składasz wniosek u nowego operatora. W momencie kiedy Orange potwierdzi poprawność danych, ustalana jest data przeniesienia numeru (podobnie jak jest przy komórkach). Tu trzeba samemu przypilnować by nie było kary za rozwiązanie umowy przed terminem. I tutaj kończy się miło 😕
Orange dosyć niechętnie oddaje numery. Będziesz dostawał telefony "informacyjne" ile to dla Ciebie jest niekorzystne itp. Musisz być wytrwały. No i w dzień przeniesienia numeru trzeba uzbroić się w "żelazne nerwy". Jeśli do godz 12.00 nie będzie sygnału u nowego operatora, to trzeba pilnie reklamować u nowego operatora i warto pisać do UKE wniosek o interwencję. Kolejna trudna sprawa to bardzo często Orange nie odłącza pozostałych usług w pakiecie (tu trzeba przygotować się na proces reklamacyjny) przez co dostaniesz po kilku dniach fakturę na bardzo wysoką kwotę z opłatami niepromocyjnymi. Dużo kręcenia i trzeba się samemu tym zająć, ale jest to możliwe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Jest opcja, ale dosyć kosztowna. Musisz zamówić tzw. instalacje z konkretnym numerem (wskazując stary numer) na klasyczny telefon analogowy. Jeśli pamięć mnie nie myli, umowa na czas nieokreślony ma aktywację 369 zł. Wybranie umowy dwuletniej z aktywacją za złotówkę i przeniesienie numeru od razu wiąże się z karą 720 zł.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Myślałem nad rozwiązaniem umowy z UPC (jest na czas nieokreślony, więc mogę rozwiązać bez kary) i przejść do Orange biorąc znowu pakiet tv, internet, telefon. W salonie powiedzieli mi, że bez problemu dostanę stary numer. Problem jest jednak taki,że sprzedawca sugerował, że tego numeru już nigdzie nie przeniosę. Nawet jak podpiszę umowę z Orange z moim numerem, to po jej zakończeniu po 2 latach, numer zostaje w Orange i nie oddadzą go innemu operatorowi. Starałem się znaleźć potwierdzenie jego słów w internecie, ale mi się nie udało. Wszędzie jest napisane, że nie ma problemu z przenoszeniem numerów stacjonarnych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

To zależy do jakiego operatora chcesz przenieść numer i w jakim trybie. W przypadku UPC musi być zastosowany tryb FNP (Fixed Number Portability) - Orange w swoich wewnętrznych procedurach nazwę skraca do procesu NP-out.
Obecnie nie ma obowiązku prawnego by publikować informacje na ten temat, więc na stronach Orange próżno je szukać. Info jest zawarte w prawie telekomunikacyjnym.

Jeśli będziesz miał telefon analogowy (solo), to idzie nieco prościej bo jest oddzielna umowa.
Jeśli telefon stacjonarny będzie w pakiecie (jako voip czyli telefonia internetowa), sprawy się komplikują. Zgodnie z zapisami umowy Orange umowa jest na pakiet czyli na 3 lub 4 usługi w zależności od wybranej wersji. Umowa z Orange nie może stać ponad prawem w Polsce, więc w momencie decyzji kiedy chcesz przenieść numer - składasz wniosek u nowego operatora. W momencie kiedy Orange potwierdzi poprawność danych, ustalana jest data przeniesienia numeru (podobnie jak jest przy komórkach). Tu trzeba samemu przypilnować by nie było kary za rozwiązanie umowy przed terminem. I tutaj kończy się miło 😕
Orange dosyć niechętnie oddaje numery. Będziesz dostawał telefony "informacyjne" ile to dla Ciebie jest niekorzystne itp. Musisz być wytrwały. No i w dzień przeniesienia numeru trzeba uzbroić się w "żelazne nerwy". Jeśli do godz 12.00 nie będzie sygnału u nowego operatora, to trzeba pilnie reklamować u nowego operatora i warto pisać do UKE wniosek o interwencję. Kolejna trudna sprawa to bardzo często Orange nie odłącza pozostałych usług w pakiecie (tu trzeba przygotować się na proces reklamacyjny) przez co dostaniesz po kilku dniach fakturę na bardzo wysoką kwotę z opłatami niepromocyjnymi. Dużo kręcenia i trzeba się samemu tym zająć, ale jest to możliwe.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Super. Dzięki za informacje. Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Czyli jak dobrze rozumiem nic nie stoi na przeszkodzie aby zerwać umowę bezterminową z UPC, podpisać umowę bezterminową z Orange dostając mój stary numer (Orange Love 119.99zł). Po tym gdy już będę miał aktywny numer w Orange, zerwać tą umowę bez kary(podpisałem w końcu bezterminową) przenosząc numer do UPC na bieżąco śledząc przebieg zdarzeń w dniu przejścia, aby ich przypilnować. Strasznie dużo bieganiny, ale jak rozumiem do zrobienia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Tak. Tylko dla mnie rozwiązanie wybrane przez Ciebie nie będzie opłacalne. Bo aby zachować stary numer, to nie wiem czy ktoś ze sprzedawców umożliwi wzięcie Love bez lojalki.

W standardzie musi być aktywowany w systemie numer analogowy (choćby na jeden dzień), potem można go zmigrować do Love. Nie znam aktualnej wersji tej migracji (jest to promocja zamknięta i nie ma regulaminu na www) i nie wiem czy można wybrać Love bez lojalki. Zwykłe tylko z lojalką 24m.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Love bez lojalki jest dostępny na stronie Orange, pytanie tylko czy sprzedawca da mi ją wraz ze starym numerem. Zobaczymy. Zaraz idę do Orange. Jeszcze raz dzięki wielkie za informacje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odzyskanie numeru stacjonarnego i przenoszenie między operatorami

Tylko nie chwal się że chcesz od razu przenosić numer 😉

 

Edit: w salonach nie ma umów bez lojalki. Są na stronie www. A tam nie wiem czy ktoś Ci zrobi ze ze starym numerem.