Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Dzień dobry, 

 

Mam pytanie, mama podpisała w punkcie Orange aneks przedłużający umowę świadczenie usług Orange Love na dwa lata. Aneks wchodzi w życie 10 stycznia, a podpisany został 28 grudnia. Czy mamy możliwość odstąpienia od podpisanego aneksu? 

W aneksie jest zapis, że możemy odstąpić od niego przed początkiem świadczenia, na infolinii dostałem informację, że nie mamy takiej możliwości. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Nie ma odstąpienia od aneksu. Słowo odstąpienie jest tu kluczowe. Można zrezygnować z aneksu przed wejściem w życie powołując się na przepisy prawa telekomunikacyjnego o ile była to oferta bez żadnych urządzeń.

Formularza nie ma bo to nie jest standardowa procedura. Sugeruje też nie korzystać z formularza odstąpienia z google bo do odstąpienia opisana sytuacja nie uprawnia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Liczy się zapis z umowy/ Aneksu, jeśli można to odstąp od nowej umowy, salon odwiedź 😊


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Dziękuję bardzo za odpowiedź! 

Co w sytuacji gdy konsultant w punkcie sprzedaży również odmówi odstąpienia od aneksu?

Z tego co mi powiedzieli na infolinii to zapisy z aneksu/umowy nijak się mają do rzeczywistości, bo podobno można tylko i wyłącznie odstąpić od aneksu jeżeli jest on zawierany przez telefon lub internet. 

________________
* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Przygotuj pismo w dwóch egzemplarzach. Nie wdawaj się w dyskusję, tylko poproś o przyjęcie pisma, na drugim egzemplarzu niech potwierdzą pieczątką i podpisem. Ważne aby pismo składała osoba na którą zawarta jest umowa.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Czy Orange ma jakiś wzór takiego pisma czy liczyć na swoją kreatywność? 

Mogę prosić jakie dokładnie informacje mają być zawarte w takim piśmie? 

________________
* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Nie ma odstąpienia od aneksu. Słowo odstąpienie jest tu kluczowe. Można zrezygnować z aneksu przed wejściem w życie powołując się na przepisy prawa telekomunikacyjnego o ile była to oferta bez żadnych urządzeń.

Formularza nie ma bo to nie jest standardowa procedura. Sugeruje też nie korzystać z formularza odstąpienia z google bo do odstąpienia opisana sytuacja nie uprawnia.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Nie było dobieranych żadnych urządzeń do oferty, był tylko aneks. Mam też rozumieć, że przyjęcie rezygnacji będzie uzależnione od sprzedawcy? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Nie. Każdy sprzedawca powinien przyjąć pismo. Tylko przyjęcia nie oznacza automatycznie że będzie ono zrealizowane. Muszą być spełnione wszystkie przesłanki wynikające z ustawy.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Panie Piotrze, czy mógłby Pan napisać jakie to są przesłanki i jak mniej więcej ma wyglądać treść takiego pisma? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odstąpienie od podpisanego aneksu Orange Love.

Art 57 ust 6 prawa telekomunikacyjnego reguluje to. Ostatnie zdanie jest najważniejsze.

IMG_20210102_213959.jpg