Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

Witam,otóż opisze mój przypadek ,Na telefone miałem zrobione screeny konta do przelewu Orange, gdzie opłacam rachunki oraz konta osobistego Mbanku,wracając z 2 tygodniowej trasy szef poprosił mnie o numer konta bankowego aby zrobić mi przelew części wynagrodzenia zmęczony pracą wysłałem mu przez przypadek nr rachunku konta orange,przelew poszedł,od ponad 2 tygodni nie mogę uzyskać zwrotu nadpłaty 905 zł ponieważ pieniądze te przyszły z numeru konta nie należącego do mnie,  po kilku rozmowach telefonicznych nakazano mi udać się do oddziału i wypełnić pisemny wniosek tak też zrobiłem jednak po kilku dniach okazało się z

że muszę również posiadać dowód wpłaty którego nie mam ponieważ w danej firmie już nie pracuje i nie mam kontaktu z szefem,jedyne co mam screen z jego telefonu ,Najlepsze jest to ze przez telefon zapewniano mnie iż nie będę musiał posiadać dowodu wpłaty, niestety co rusz napotykam utrudnienia ze zwrotem pieniędzy,Mimo że w tytule przelewu jest wyraźnie napisane Ż..Tomasz dieta z tego co wiem nawet komornik nie ma prawa zając diety i nie oddać. Odradzam Orange rezygnuje z tej złodziejskiej firmy zrywam umowę i nie chce z nimi mieć nic wspólnego.

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

W zeszłym roku zmieniły się przepisy dot przelewów info np tutaj https://direct.money.pl/artykuly/porady/blednie-wykonany-przelew-co-zrobic,181,0,1898933.html. Zwrot bezpośrednio do Ciebie nie jest możliwy (no chyba, że Orange chce Ci wypłacić coś extra). Jeśli był błędny numer konta, to zwrot następuje na ten sam numer konta.

Musisz dogadać się z byłym pracodawcą. W razie problemów zostaje inspekcja pracy.

 

Ew. możesz wypełniać wniosek ala https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/23417/2ab02fa5-0da5-4208-a3a7-8b251f789781.pdf ale jak nadawca był inny to będzie trudno.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

wniosek wypełniłem z byłym pracodawca nie mam kontaktu ma inny nr i jest za granica skoro to taki problem to dlaczego potracili mi abonament z tych pieniedzy skoro to nie moje ? nie potrzebowali wtedy wniosków itd ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

Konto które służy do wpłat za rachunki Orange nie jest wirtualną portmonetką. Równie dobrze właściciel konta może po zwrocie nadplaty wystąpić o zwrot przelewu i go dostanie. Możesz próbować szukać w social mediach jakiegoś wsparcia z Orange, ale i tak Orange w takiej sytuacji mocno ryzykuje. Niestety ostatnie dyrektywy PSD 1 i PSD 2 utrudniły sporo na tym polu.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

Problem w tym że oni nie chcą wgle zwrócić ani na moje ani na pracodawcy konto po prostu przywłaszczyli sobie te pieniądze co konsultant to inna gadka,i co rusz wymyślają jakieś durnoty numer buta rozmiar głowy itp


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

@TomekZCześć Tomku. Nikt Twoich pieniędzy sobie nie przywłaszczył. Na pewno nadpłata z Twojego konta nie zniknie. Zasady zwrotu są takie jak opisał @Piotrekk85.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

w takim razie dlaczego nikt z tym nic nie robi ,co dzwonie to są inne wersje ,za każdym razem otrzymuje inne odpowiedzi, minęło już 2 tygodnie i nic sprawa stoi każdy ma w 4 literach wysłałem nawet skan przelewu zrobiony z telefonu  szefa który mi to wysłał i nadal sprawa stoi ,co konsultant to inne wymogi,swoja droga jakim prawem możecie ode mnie wymagać potwierdzenia wpłaty, skoro kasa poszła z nie mojego konta ? gdzie tu logika?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

@TomekZJeśli wysłałeś pismo to na jego podstawie powinna być zarejestrowana dyspozycja zwrotu. Powiedz mi czy jak dzwonisz na infolinię to taka dyspozycja jest? Na jaki adres pismo zostało wysłane i dokładnie kiedy to było?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

tak dyspozycja jest najpierw rozmowa nagrywana poinformowano mnie że wystarczy iż wypełnię wniosek o zwrot w oddziale Orange z dowodem osobistym,mówię pracownikowi na infolinii że nie mam kontaktu z pracodawca i że nie dam rady dodać potwierdzenia przelewu na co odparł że to nie potrzebne i sam wniosek mi wystarczy  minęło kilka dni i cisza dzwonie znowu to upierają sie że muszę mieć potwierdzenie przelewu a miałem tylko zrobione  zdjęcie komórka szefa takie na monitor gdzie wszystko jest czytelne i nadal nie pomaga .Pismo zostało złożone w oddziale w Leżajsku 18 września na dodatek wysłałem jeszcze kopie na czacie z doradza zapewniał mnie ze to przekaże i nic


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nie chcą zwrócić nadpłaty parodia

@TomekZJeśli jest dyspozycja, to trzeba poczekać na realizację.

 

Ps. W takich sytuacjach musimy mieć pewność, że pieniądze wrócą do prawowitego właściciela. Absolutnie nie ma tu złej woli z naszej strony.