Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nagle ponad 200 złotych zapłaty za roaming, kiedy mam jeszcze do wykorzystania limit z abonamentu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Nagle ponad 200 złotych zapłaty za roaming, kiedy mam jeszcze do wykorzystania limit z abonamentu

Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

 

Witam, Orange naliczylo mi nagle ponad 200 złotych zapłaty za roaming, kiedy mam jeszcze do wykorzystania limit z abonamentu, ktoś mi wyjaśni dlaczego? Pozdrawiam

4 ODPOW. 4

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Roaming

Jesteś w Polsce ? jak tak to czy dzwoniłeś po za polskie ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Roaming

Jestem w Chorwacji, od kilku dni uzywam roamingu i dopiero dzisiaj wieczorem naliczono mi oplaty nie wiadomo czemu, sprawa juz zalozona w dziale technicznym zgłoszenie, prosz o szybkie rozpoznanie sprawy 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming

Niestety z poziomu forum nikt nie ma dostępu do Twoich danych.

Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Nagle ponad 200 złotych zapłaty za roaming, kiedy mam jeszcze do wykorzystania limit z abonamentu

W strefie przygranicznej masz kraje z poza UE np. Bośnia i Hercegowina to już 2 strefa i nie masz bezpłatnego roamingu. Jeżeli masz ustawiony automatyczny wybór sieci, telefon połączy się z silniejszym nadajnikiem, czyli jesteś w Chorwacji ale łączysz się z siecią w Bośni i naliczania jest opłata. Również w pobliżu dużych akwenów wodnych możesz załapać sieć z promu fizycznie będąc na brzegu. Na promie to już 5 strefa, więc opłaty mogą być dosyć poważne. Dlatego, do momentu rozpatrzenia reklamacji, ustaw ręczny wybór sieci i na sztywno wybranego operatora. 

 

W punkcie 11. jest to chyba logiczniej wyjaśnione, wybacz późno już 🙂

https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue#scrollNav-1