Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naciąganie neostrada


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Naciąganie neostrada

Skoro nie masz IPTV, to raczej normalne, że w routerze TV jest jako nieaktywne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Naciąganie neostrada

@maker3 przy sat-ce też tv byłaby aktywna, a właśnie sat-ke zamówił


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Naciąganie neostrada


@agat13napisał(-a)

@maker3 przy sat-ce też tv byłaby aktywna, a właśnie sat-ke zamówił


Raczej się z tym nie zgodzę. TV na Funbox jest aktywna tylko przy IPTV.

Do autora wątku.

Możesz zajrzeć do umowy jaką masz prędkość ?

Jeśli otrzymałeś TV po SAT to masz zapewne opcję do 10 Mb/s, bo tylko przy takiej prędkości jest sprzedawana TV po SAT (i jeszcze z LTE). Po IPTV do 20 i 80 Mb/s. Inaczej nie ma i kropka.

O ile są możliwości techniczne jeśli już masz opcję do 10 Mb/s z TV po SAT, możesz migrować w górę z prędkością internetu w opcji do 20 Mb/s lub 80 Mb/s zachowując TV SAT, ale wymaga to podpisania aneksu do umowy, samo się nie zrobi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Naciąganie neostrada

@Arti_Kn_Pl masz rację. Sprawdziłem. Jest nieaktywna z sat-ka w menu. Mój błąd.

Za to widoczny jest dekoder z IP w podłączonych urządzeniach a w screenie u postodawcy nie ma.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

Naciąganie neostrada

Zrobił się dyskutowany temat. Ja jednak odkryłem po ponad roku kolejna niedogodność i jej przyczynę. Związaną z TV po kablu internetowym. Od początku pandemii studia podyplomowe w których uczestniczę odbywają sie w formie webinaru. Zajęcia odbywają sie standardowo, wykład, a potem ćwiczenia, gdzie istnieje konieczność polaczenia z mojej strony z wykładowcą. Ostatni platforma zmieniła tester. I już wiem dlaczego wszystkie polaczenia z mojej strony, kończą sie nie powodzeniem od ponad roku. Mam umowę na 80Mbs. Oczywiście w realu 32 Mbs - tyle pokazuje Funbox 2.0 i zwrotne 7.1 po modernizacji polaczenia na moim budynku na nowe. Niestety tester pokazuje że od serwera mam około 12 Mbs, w porywach 15 Mbs, co objawia sie pauzami podczas wykładu. Natomiast odde mnie trzy razy wykazał brak łącza odde mnie, raz około 3,0 Mbs. Na osiedlu jest światłowód. Jednak do mnie za daleko. A taka ciekawostka. W maju kończy sie umowa , pewnie z TV zrezygnuje. Bo rodzice i tak nie potrafią tego obsługiwać. A ja TV nie oglądam. No i jeszcze brak telefonu stacjonarnego i zamiana na Voip. Ręce opadają. A konsultant. chce zarobić. Za każdego kogo "przekona"  do promowanej opcji ma drobne. A jak będzie patrzył co dobre dla odbiorcy, to nie zarobi. Młodzi gniewni nie znają życia 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

Naciąganie neostrada

To cię kolego pocieszę. Ja o zmianę na VDSL walczyłem chyba ponad rok. Centrala musi mieć wolne miejsce do podłączenia nowego klienta. U mnie to czekałem, aż ktoś zrezygnuje. Jednak zdecydowanie warto poczekać, jak brak opcji światłowodu. Za czasów Neostrady, wszystkie realizacje wykonywali pracownicy TP. Po sprzedaży francuzom, którzy nastawieni sa na zyski i wyprowadzanie go poza granice Polski. Sprywatyzowali wszystko co sie dało. I zrobił się harmider. Dziś jest już zdecydowanie lepiej. Jednak dalej ważne jest szczęście i na kogo trafisz z obsługi. Wiadomo jak w życiu, sa ludzie i ludziska. Ja osobiście wynająłem firmę SAT taka z ulicy z wieloletnim doświadczeniem do instalacji Talerza Sat, ale tez mam gniazda w kilku miejscach domu. Takim wykrywaniem sygnału na dekoderze wiele nie zwojujesz. Ale życzę szczescia. Pozdrawiam 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Naciąganie neostrada

Miałem wybierać Neostradę + TV + telefon stacjonarny.   Ale jak usłyszałem że telefon stacjonarny stanie się internetowym zaświeciła mi się kontrolka bezpieczeństwa.  Zaraz - Zaraz ale przy starszej osobie muszę mieć normalny telefon co będzie działała zawsze  i niezależnie czy będzie internet czy go nie będzie.  Więc dzwonie pytam i co  Tak jest taka możliwość nowa linia telefoniczna koszt/.  Po co mi dwie linie. Dla nich tak płacisz kasę.  Zrezygnowałem.  Z tym telefonem to porażka straszna. Brak neta i brak telefonu., 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

Naciąganie neostrada

Nie wiem o czym piszesz, ja przed ostatnia aktualizacja umowy, normalnie miałem na jednej linii telefon stacjonarny i internet VDSL. To po co ci dwie linie ?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Naciąganie neostrada

W opcjach ukompletowania usług domowych w Orange funkcjonuje sam internet albo internet plus "TV z telefonem". Więc przeciągają z automatu telefon z miedzi na gniazdko w Funboksie. To tak mniej więcej jak z opcjach wyposażenia samochodów: nie można mieć mocniejszego silnika do golasa, trzeba się zgodzić na wszystkie inne dodatki do wersji która zawiera mocniejszy silnik. Być może właściwym tokiem postępowania jest tryb obejściowy, polegający na zamówieniu samego internetu i domówieniu usługi TV potem. Albo zgoda na drugi numer na VoIP, bez migracji miedzianego na VoIP. Jak VoIP być musi w bundlu z TV, niech będzie, nie trzeba z niego korzystać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Naciąganie neostrada

To powiem ci, że możesz zgasić już tą kontrolkę.

Też kiedyś byłem sceptyczny, ale to po prostu działa.

Normalny telefon wpinasz gniazdko w routerze i tyle, nie trzeba nic konfigurować.

 

Jedyny sensowny argument przeciw, to brak telefonu jak zabraknie prądu, ale to są już ekstremalne sytuacje, raczej nie warte płacenia dodatkowo 30zł/miesięcznie za analogową linię.