Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Witam. Czy ma ktoś wiedzę na temat mechanizmu działania GAMEMINE na telefonach ? Dokładnie chodzi o to na jakiej podstawie z reklamy na YT można aktywować subskrypcję tej usługi? Bez żadnego wyrażenia zgody ? Na podstawie samego nr telefonu z jakiego wejdzie się nieświadomi naciskając na baner reklamowy . Kto ponosi odpowiedzialność za takie mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta? Jak to możliwe, żeby jakiś "usługodawca" odczytywał nr telefonu na podstawie logowania do sieci komórkowej i na tej postawie robił subskrypcje płatne. Jakie ma powiązanie w takiej sprawie usługodawca - GAMEMINE oraz operator sieci komórkowej - ORANGE

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Tomek111 napisał:

Mam podobny problem 😠 Jestem oburzony złodziejskimi praktykami Orange i partnerów czy jakoś tak. Nie dość że naliczaja mi zł za cos czegi nie zamawialem to jeszcze trace teraz swoj CENNY czas na szperanie po forach i szukanie jakichś informacji



@Tomek111,

stworzyliśmy krótki FAQ :). (Wspomniał już o nim @zbignieww). Będzie łatwiej dotrzeć do najbardziej istotnych informacji, związanych z aktywacją takiej subskrypcji.

Zachęcam do lektury Szczęśliwy robot. Dzięki niej zobaczysz, jak wygląda sytuacja z naszej perspektywy Szczęśliwy mężczyzna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

226 ODPOW. 226
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@KornelCos na temat aktywacji znajdziesz podobny temat tutaj


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Internet nie jest anonimowy. Są serwisy które potrafią odczytać numer telefonu, imei czy inne dane. Na każdej stronie powinien być guzik "zamawiam i płacę" i dopiero jego naciśnięcie aktywuje usługę.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Tak, powinno być tak jak @Piotrekk85 piszesz, tylko że tak nie jest. Nie klikałem żadnej zgody na usługę, ani też nie zostałem poinformowany o naliczeniu jakiejkolwiek płatności, dopiero na rachunku zobaczyłem że są naliczane opłaty za usługę elektroniczną której nie aktywowałem i z której nie korzystałem. Orange powinno chronić abonentów przed takimi złodziejskimi procedurami. Ale tego nie robi, widocznie ma z tego profity, tym samym też stając się złodziejem, ponieważ pobiera opłaty za usługę bez zgody abonenta !!!!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A odczytujesz smsy wysyłane na kartę? W jakim urządzeniu masz kartę sim z której masz internet? To smartfon, jakiś router mobilny?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Odczytuje smsy, ten był następującej treści:

[GAMEMINE] Graj w najlepsze gry na http://pl.gamemine.com. Pomoc 222922724. Koszt 11,97 zł tygodniowo. Anuluj i info http://gmhelp.cc/pl

Jak widać w treści smsa nie jest napisane że usługa została aktywowana, wygląda bardziej jak reklama, a jako zapracowany człowiek nie zwracam uwagi na smsy reklamy tylko je od razu kasuje. W dodatku sms przychodzi od Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Dla mnie treść jest jasna, ale to subiektywne może być. Złóż reklamację u dostawcy usług - jeśli kwota nie jest duża zwykle w trybie polubownym zwrócą Ci opłaty.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Piotrekk85złożyłem reklamację u dostawcy, przez jakiś śmieszny (nie zabawny) formularz kontaktowy, na razie zero odzewu. Złożyłem również reklamację w Orange ponieważ jesteście współwinni tego procederu, bo jak mniemam za darmo tego nie robicie. A skoro bierzecie za to pieniądze to wina leży również po waszej stronie. I nie pisz mi takich głupot, że treść smsa jest jasna, bo gdzie tam jest jasno napisane, że została aktywowana usługa???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Nie wiem czemu zwracasz się w liczbie mnogiej do mnie. Ja nie pracuję w Orange. Orange jest najgorszej po powinno odcinać ludziom internet jak robią głupoty. Tak samo można wziąć pożyczkę przez sms, to trzeba zabronić smsów. Ze wszystkiego trzeba korzystać z rozwagą. Jeśli nie chcesz korzystać, są bezpłatne blokady. Masz wszystkie informacje. Poza tym powinieneś dostać jeszcze jednego gdzie masz potwierdzenie zawarcia umowy (najprawdopodobniej w mój Orange lub mail).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Poza tym przed chwilą znalazłem reklamę i sama mi nic aktywowała. Dopiero na stronie trzeba wybrać "akceptuję poniższe zapisy" a potem na kolejnej stronie "zamawiam i płacę".

Screenshot_2018-02-16-14-26-30-652_com.android.chrome.pngIMG_20180216_142723.png

Treść pełna sms jest inna (przynajmniej na dziś):

ss.jpg

Jeśli nie dostałej pełnej treści smsa, to warto poruszyć w reklamacji.