Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Po długich bojach w firmie Gamemine natrafiłam na osobe, a nie automat który (bagatela) zaproponował,  zwrot aż połowy naliczonych kosztów (przy trzecim podejściu). Pieniądze trafiły w ciagu dwoch tygodni na konto. Swoja drogą wystosowała prośbę o interwencję do UKE. W załączniku przesyłam odpowiedź od Orange. Jak dla mnie bardzo ciekawy jest akapit w którym to Orange stwierdza że w przypadku nieopłacenia kwoty za usługi Gamemine - usługi telekomunikacyjne nie są blokowane...


PhotoEditor_20190523_152913706.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Brak blokady na usługi telekomunikacyjne nie oznacza braku procesu windykacyjnego.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

No właśnie nie wiem jak to interpretować.  Trzeba byłoby zasięgnąć opinii operatora. No bo w takim wypadku można od FV operatora odliczyć sobie kwotę za powyższe usługi i zapłacić FV o pomniejszoną wartość (?) Jakoś nie chce mi sie wierzyć.  Ta odp to chyba swego rodzaju strzał w kolano.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Właśnie rozmawiam z przesympatyczną Panią na infolinii, która wyłączyła mi usuługę GameMine i wszystkie tego typu subskrybcje na numerze wykorzystywanym tylko do łączenia z netem. Dodała również, że możliwa jest blokada, która w przyszłości ma zapobiec tego typu subskrybcjom. I mi ją włączyła - zobaczymy w przyszłym miesiącu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Mam podobny problem 😠 Jestem oburzony złodziejskimi praktykami Orange i partnerów czy jakoś tak. Nie dość że naliczaja mi zł za cos czegi nie zamawialem to jeszcze trace teraz swoj CENNY czas na szperanie po forach i szukanie jakichś informacji 


@Kornelnapisał(-a)

Tak, powinno być tak jak @Piotrekk85 piszesz, tylko że tak nie jest. Nie klikałem żadnej zgody na usługę, ani też nie zostałem poinformowany o naliczeniu jakiejkolwiek płatności, dopiero na rachunku zobaczyłem że są naliczane opłaty za usługę elektroniczną której nie aktywowałem i z której nie korzystałem. Orange powinno chronić abonentów przed takimi złodziejskimi procedurami. Ale tego nie robi, widocznie ma z tego profity, tym samym też stając się złodziejem, ponieważ pobiera opłaty za usługę bez zgody abonenta !!!!



 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Miałem dokładnie tak samo. Przyszedł  jakiś  sms od orange wygladajacy jak jakaś reklama czy spam. Również  jestem zapracowany i nie mam czasu na czytanie  jakiegoś  badziewia. Nie mam zamiaru płacić za to ! Umowa na abonament sie właśnie skończyła wiec jesli orange szybko tego  nie załatwi  to przenosze wszystkie numery firmowe do innego operatowa a Orange zapamietam sobie do końca życia i juz napewno nigdy do orange nie wrócę !


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A w innej sieci nie będzie takich usług?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Piotrekk85  jesteś etatowym pracownikiem orange  czy placa ci jakąś extra kase bo zauważyłem ze strasznie cwaniaczysz na korzyść orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Lepiej rzucać pomówienia w internecie? Niestety rządzący pozwalają na takie usługi. I wszyscy operatorzy z głównej czwórki zarabiają na prowizji.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Tomek111napisał(-a)

Przyszedł  jakiś  sms od orange [...] nie mam czasu na czytanie  jakiegoś  badziewia.


Niestety sam przyznajesz się do tego, że nie zwracałeś uwagi na to co uruchamiasz. Zamiast oburzać się i  mieć pretensje do całego świata, warto czasami wziąć dwa głębokie oddechy aby na spokojnie spojrzeć, czy samemu nie popełniło się błędu.
Polecam ten wątek, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płatności elektronicznych.