Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kod Klienta Orange - nowość.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Kod Klienta Orange - nowość.

Witajcie Szczęśliwa kobieta

 

Od dziś tj. 30.10.2019 - wprowadzony został nowy model kodu weryfikacyjnego (Kod Klienta Orange) dla klientów indywidualnych oraz biznesowych w formie 6 cyfrowego numeru - spójny dla wszystkich posiadanych usług w Orange.

 

U301201_medium.jpg

Kolejny kod? ale po co? - z pewnością takie pytanie się nasuwa na myśl, sens jest jak popatrzymy na to:

- kod abonencki i PIN do usług stacjonarnych, inny kod abonencki do usług mobilnych (3 dotychczasowe kody/hasła zastąpione jednym 6 cyfrowym Kodem Klienta Orange),

- oszczędność czasu, weryfikacja na infolinii nowym kodem, automatycznie odblokowuje możliwość wykonania zleceń/modyfikacji na wszystkich posiadanych usługach,

- dostęp do selfservice w pełnym wymiarze o każdej porze przez Maxa/IVR,

 

Gdzie znaleźć kod, jak go zdobyć/utworzyć:

- dotychczasowi klienci będą mogli go utworzyć przy udziale kontaktu z BOK lub samodzielnie w Mój Orange, w sekcji Zabezpieczenia,

- nowi klienci Kod Klienta Orange, uzyskają automatycznie - będzie on wskazany na umowie/aneksie lub wyciągu z umowy oraz po zalogowaniu do Mój Orange w sekcji Zabezpieczenia,

 

Co sądzicie o tej zmianie?

Zapraszamy do dyskusji Szczęśliwa kobieta

 

39 ODPOW. 39

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kod Klienta Orange - nowość.

Czy stare kody, piny i hasła będą już nie możliwe do używania? Co z klientami prepaid lub różnych marek w Orange?

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Kod Klienta Orange - nowość.

Kod abonencki i PIN(stary) nadal będą działać, do klienta należy decyzja - czy będzie chciał korzystać z Kodu Klienta Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kod Klienta Orange - nowość.

A standard obsługi "tylko na kod" (w sensie nowy) będzie możliwy "oficjalnie"?

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Kod Klienta Orange - nowość.

@BartłomiejBardzo dobra zmiana 🙂 Uważam, że będzie łatwiej.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Kod Klienta Orange - nowość.

@Piotrekk85  Tak - klient może taką dyspozycję zgłosić - aby weryfikacja odbywała się tylko i wyłącznie nowym kodem.

@sebaswiderski również tak uważam Szczęśliwa kobieta

Anonim

Nie dotyczy

Kod Klienta Orange - nowość.

@Bartłomiej , w aplikacji 4.14 ten kod sześciocyfrowy, moim zdaniem, jest zbędny, ponieważ o sekundy opóźnia nawigację do usług stacjonarnych i Planu Komórkowego poza OL ... no i "pluje się" appka, jak jej nie nadam uprawnień do zapamiętania hasła. Ale też z praktyki na czacie i z Maxem oraz żywym konsultantem BOK (klikanaście ostatnich) wnioskuję, że większy nacisk jest na PESEL lub numer usługi, a dopiero w drugim etapie weryfikacji proszą mnie o kod abonencki. Chętnie też w BOK proszą o imię panieńskie matki. To moja opinia, która nie musi być wiążąca, ale warto nad tym się pochylić, by nie stwarzać precedensów w stosunkowo łatwej weryfikacji.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Kod Klienta Orange - nowość.

@Anonim z poziomu apki nie będzie miał on wpływu - dotychczasowa metoda logowania i autoryzacji zostaje w tej formie - Kod Klienta Orange jest alternatywą, która ma na celu ujednolicić proces weryfikacji dotyczący kontaktu klienta BOK/IVR/MAX dla wszystkich usług - zamiast kilku różnych - jest jeden.

 

Hmm, imię (albo, jeśli chodziło o nazwisko) panieńskie matki w BOK? szczerze - nie wierzę - takich danych nie posiadamy w systemach, nie są pobierane od klientów.

Anonim

Nie dotyczy

Kod Klienta Orange - nowość.


@Bartłomiejnapisał(-a)

Hmm, imię panieńskie matki w BOK? szczerze - nie wierzę - takich danych nie posiadamy w systemach, nie są pobierane od klientów.


@Bartłomiej, mam wyobraźnię, lecz nie sięga tak daleko. Nie zapomnij, że jestem wieloletnim klientem i tak sądzę, że nawyki starej wiary w BOK buszują...nie mnie oceniać pojedyńcze przypadki. Musisz uwierzyć na słowo harcerza...mam pokazać gwizdek i legitymację? Emotikon: Szczęśliwy 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Kod Klienta Orange - nowość.

Może jakaś pomyłka konsultanta, albo to nie była infolinia Orange? Szczęśliwa kobieta - nie wnikajmy Szczęśliwa kobieta - na obecną chwilę i dokąd pamięcią sięgam - tego typu dane nie były pobierane i dostępne w systemach obsługowych.