Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Dzień dobry

 

Mam kilka pytań odnośnie Orange Love i nie tylko.

Jestem klientem Orange chyba od 25 lat.

Najpierw telefon stacjonarny, później Neostrada, komórki.

Obecnie mam pakiet Orange Love - internet stacjonarny 20 mb/s, telefon stacjonarny, komórka i tv.

Miesięczny koszt to 89,99 zł. Umowa od ponad roku jest już na czas nieokreślony.

Przyznam szczerze, że za te pieniądze odpowiada mi taki pakiet, ale...

 

Otrzymałem email od Orange, że od września będę płacił za to samo 109,99 zł co jest mało opłacalne.

Od roku mogę skorzystać również ze światłowodu, ale tego nie robiłem bo serio taki internet jaki mam jest dla mnie wystarczający więc po co zwiększać koszty. Ale skoro mam niebawem płacić 109,99 zł to już w tej sytuacji lepiej pomyśleć nad światłowodem.

 

I teraz tak - internet oczywiście potrzebuję. Nr komórkowy również, telefon stacjonarny o dziwo jest używany ale w głównej mierze do połączeń ze Stanami Zjednoczonymi (tu wymyśliłem, że w sumie można przenieść się na jakiegoś Whatsappa z połączeniami i likwidacja stacjonarnego to kwestia przyzwyczajenia, którą można zmienić), a telewizja jest mi kompletnie zbędna (nie używam w ogóle).

 

Szukam oferty na internet światłowodowy (wystarczy w zupełności opcja 300mb) i numer komórkowy.

Nie musi być to w jednym pakiecie, ale tak czy inaczej zdaje się, że oferta od T-Mobile jest cenowo lepsza niż ta z Orange.

Moja zagwozdka jest taka, że nie wiem jak wydostać numer komórkowy, który mam w pakiecie Orange Love, nie chciałbym go stracić.

 

W mailu, który dostałem od Orange jest zapis "Jeżeli akceptujesz zmianę, nie musisz nic robić. Jeśli nie akceptujesz zmiany, możesz do 31.08.2022 r. poinformować nas, że chcesz rozwiązać umowę. Możesz to zrobić na infolinii, w salonie Orange albo wysyłając pisemną rezygnację na adres Orange Polska S.A., ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice. W takim przypadku będziemy świadczyć Ci usługę do dnia poprzedzającego wejście w życie nowych warunków i nie naliczymy odszkodowania za przedterminowe rozwiązanie umowy. Jeśli nie zrezygnujesz, zmiana wejdzie w życie we wskazanym terminie."

 

Gdybym chciał wydostać numer z Orange Love i w ogóle odejść z Orange to co i w jakim terminie musiałbym zrobić by uratować numer na którym mi zależy? Na kiedy mógłbym ustawić datę przeniesienia numeru do innej sieci i czy takie przeniesienie byłoby równoznaczne z tym, że kończę współpracę z Orange czy muszę normalnie jeszcze wysłać wypowiedzenie?

Nie wiem kurczę jak do tego wszystkiego podejść by czegoś nie schrzanić i żebym też nie musiał płacić jakichś niepromocyjnych cen jak nie złożę stosownych wypowiedzeń w czasie.

Czy w ogóle mogę zerwać umowę z Orange tak z dnia na dzień czy też muszę zachować jakiś okres wypowiedzenia?

 

Trochę za długi jest mój post, być może chaotyczny, ale myślę, że da się zrozumieć o co pytam, a jeśli nie to oczywiście mogę bardziej wyklarować sytuację.

38 ODPOW. 38

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop Ja bym spróbował przejść na Mini Love ze światłowodem. Migrować z obecnej usługi do 2P (czyli światłowód i komórka). Wtedy upomnij się o zniżkę utrzymaniową, będzie taniej  

Jeśli nie chcesz przedłużać, to w momencie rezygnacji (rozłączenia Love) przenieś numer do innego operatora (jeśli chcesz u innego wziąć internet światłowodowy) i po problemie

P.S Zanim zaczniesz działać sprawdź dokładnie dostępność światłowodu pod twoim adresem u operatorów w kręgu Twojego zainteresowania i zerknij czy masz Love na określony czas czy nie, bo to istotne przy rozłączaniu pakietu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Robiłem ostatnio podobny temat w rodzinie. Opiszę poniżej jak to wyglądało.

 

Umowa Love na czas nieokreślony.

Możliwości:

- przeniesienie numeru komórkowego 

- przedłużenie umowy na telefon komórkowy, a reszta Love do wypowiedzenia 

 

Zdecydowali się na drugą opcję. Napisałem na czacie o rezygnację z pakietu Love, ale z możliwością przedłużenia samego komórkowego. Zmiana weszła bardzo szybko w życie(chyba 2-3 dni, nie pamiętam), a Love zostal z automatu zakończony. 

 

Przeniesienie lub przedłużenie telefonu komórkowego, oznacza automatyczne rozwiązanie pakietu LOVE. 😉

 

 

 

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Dzięki za odpowiedź. 😀 

 

Naprawdę nie ma czegoś takiego, że, np. przenoszę numer komórkowy na jakiś prepaid i jakby po tym OL rozbija się na odrębne usługi za które płacę jakieś niepromocyjne ceny dopóki nie złożę wypowiedzenia na resztę? 😉

 

Czy w ogóle jak już jest umowa na czas nieokreślony to mogę tak z dnia na dzień się uwolnić czy trzeba dajmy na to miesiąc do przodu jeszcze czekać?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop najpewniej jest przenieść numer do konkurencji. Wiadomo, że będzie działał w nowej sieci, a ponieważ jest w OL, rozerwanie pakietu kończy umowę. Pisałeś, że umowa jest na czas nieokreślony, więc przeniesienie numeru możesz wykonać w dowolnym momencie.

Drugie rozwiązanie, to wypowiedzenie umowy z informacją o chęci zachowania numeru komórkowego z przeniesieniem do oferty na kartę. Teoretycznie powinno przejść, zdarzają się jednak przypadki, że nie zostaje numer komórkowy przypisany do oferty na kartę. Po interwencji na infolinii najczęściej numer jest przypisywany do oferty na kartę.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop jak masz umowę na czas określony, to nie rozdzielisz Love, stąd moje uzupełnienie wyżej...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Dzięki za odpowiedź.

 

Z tym, że biorąc ofertę ze strony zapłacę 89,9 zł za światłowód i komórkę. Do tego rozumiem, że 3,99 zł za router. I do tego 20 zł za domek bo no mieszkam w domu. Finalnie prawie 114 zł gdzie t-mobile niby daje za 90 zł światłowód i komórkę plus 6msc za free... Więc no boli mnie, że po takim czasie muszę zmienić operatora, ale nie będę płacił więcej w imię zasad. 😂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Umowa od ponad roku jest na czas nieokreślony. Inaczej by się Orange do mnie nie odezwało z podwyżką, nie pasuje im, że płacę 89 zł za 4w1 i jestem na dodatek zadowolony. Dzwonili co chwilę wmawiając mi, że internet adsl mi się zacina, że gorszy bla bla ale sukcesywnie nie byłem zainteresowany przejściem na światłowód bo pasowało mi to co miałem za te 89 zł. 🤣 Ale teraz czas na zmiany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop argumentami sprzedażowymi się nie przejmuj, tylko sprawdź rzeczywiste koszty i warunki techniczne i innego operatora...może i tam jest ukrytych kilka niespodzianek?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop 

Wcześniej czy później będziesz musiał przejść na światłowód bo z łączy miedzianych stopniowo będzie się rezygnować. To oznacza degradację świadczonych usług i narastające problemy. Im wcześniej to zrobisz tym lepiej.

Czy weźmiesz światłowód od Orange czy od kogo innego to będzie zależało przede wszystkim od tego kto ci będzie chciał go sprzedać. Zanim podejmiesz jakieś kroki upewnij się że pod Twoim adresem operatorzy których porównujesz chcą w ogóle świadczyć usługi światłowodowe.

Różnica w komforcie używania interentu przez łącze światłowodowe w porównaniu z xDSL jest porównywalna z przejściem z modemu akustycznego na DSL, a nawet większa. Jak dla mnie warta jest wszystkich pieniędzy.