Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Wpis wyodrębniony jako nowy temat + doprecyzowano tytuł - moderator Bartłomiej

 

Jestem za granica, 

zgubiłem telefon na którym miałem E-sim. Zakupiłem nowy telefon, zainstalowałem Mój Orange i chcę z powrotem ustawić E-sim z moim numerem. Ale niestety nie mogę tego zrobić przez aplikacje na telefonie, nie mogę zrobić tego przez stronę internetową - natomiast muszę pójść do salonu Orange żeby z powrotem uzyskać mój numer na E-sim. 

 

Mamy XXI wiek a Orange jest ciagle w XIX - słyszeliście o 2 stopniowej weryfikacji??? 

Jestem za granicą i jak mam odzyskać mój numer??? Muszę z niego korzystać. 

Dlaczego nie mogę tego zrobić w aplikacji, albo przez stronę???

 

Czy ktoś zna jakiś inny sposób na uzyskanie QR cody ze swoim numerem, albo uaktywnienie poprzedniego kodu?

 

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Twoja propozycja sprawi tylko wiele feaudów. Zabezpieczenie jest w celach bezpieczeństwa by nikt nie pożądany nie miał dostępu do numeru.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Żeby zaktywować kartę kredytową czy też bankomatową wystarczy 2 step verification - a wydaje mi się że to poważniejsza sprawa niż numer telefonu. 

Więc jeśli mam zarejestrowane dane jak mój email, i np drugi numer telefonu jako numer do weryfikacji to powinno wystarczyć do bezpiecznej wymiany E-sim.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Jaki bank w Polsce umożliwia aktywację karty kredytowej po utracie starej za granicą?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Każdy.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak odzyskać numer po zgubieniu telefonu z E-sim

Żaden. Chyba, że jesteś klientem premium/bankowości tzw. osobistej i możesz udać się do lokalnego banku w danym kraju po tymczasowy plastik.

Standardem przez esim jest generowanie przez użytkownika kiedy ma dostęp do numeru tzw. recovery QR code. W Orange nieoficjalnie działa opcja by wygenerować ale nie aktywować kod QR na zaś. Ale to nie zawsze działa i u wszystkich. A jak nie masz dostępu do usług, to póki co innej opcji oficjalnie nie ma.