Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak czytać fakturę za internet mobilny


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Jak czytać fakturę za internet mobilny

Cześć,

Dostałem pierwszą fakturę za internet LTE dla firm Biurowy. W ramach danego planu posiadam tylko jedną kartę sim i korzystam wyłącznie w biurze, gdzie jest ustawiona strefa (router nie zmieniał miejsca od poczatku), natomiast na fakturze szczegółowej mam przypisane różne nazwy przy zużyciu internetu tj. Strefa Domowa - internet ; Poczta home.pl - internet; Bezpłatna - internet; Spotify - internet. Może ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest? Inna kwestia, to pytanie czy w tym planie taryfowym jest jakaś promocja na Spotify?

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak czytać fakturę za internet mobilny

@Logarytm

to z dokumentów, zwłaszcza umowy, nie wyczytałeś jakie usługi są "w pakiecie" w ramach planu, na który zawarłeś tę umowę? Rozumiem, że umowa podpisana niedawno, więc "kwity" gdzies masz... ale poszukam opisu ofery na stronie Orange, jak poczytam to dopiszę jak moim zdaniem wyglądają dostępne usługi w tym "planie".

 

W regulaminie  promocji "InternetLTE dla FirmBiurowy" z sierpnia ubiegłego roku - nie znalazłem nic o spotify 😞

 
Natomiast co do kosztów, na tę chwilę znalazłem cennik usług...
obowiązujący od stycznia 2017 - ale tam też nie widzę nic o Spotify.
Więc,  na Twoim miejscu, skontaktowałbym się z BOK w celu wyjaśnienia pozycji na fakturze... Jeśli masz smartfon i aplikację Moj Orange - to możesz tam się połączyć, albo telefonicznie: 510 600 600

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak czytać fakturę za internet mobilny

To są rodzaje transmisji. Jeśli nie miałeś indywidualnej promocji, to wszystko rozliczane jest u Ciebie razem.
Strefa Domowa - internet - większość ruchu internetowego
Poczta home.pl - internet - porty obsługiwane w ftp i poczcie
Bezpłatna - internet - korzystałeś z mój orange lub menedżera floty (bądź innych aplikacji od Orange)
Spotify - internet - ruch z aplikacji Spotify

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak czytać fakturę za internet mobilny

I tak jak to rozpisał @Piotrekk85, rozbicie ruchu na różne typy transmisji może mieć znaczenie dla wysokości rachunku w sytuacji gdyby doszło do przekroczenia pakieu który jest w umowie.

Co do Spotify, jeżeli sprawdziłem w obowiązujących Ciebie dokumentach nie ma wzmianki o tej usłudze, to chyba nie ma takiej promocji dla firm... ale skontaktowałbym się z BOK żeby to zweryfikowano na Twoim firmowym koncie.