Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet biurowy LTE kilka problemów

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 9
  • 0

Internet biurowy LTE kilka problemów

Mam kilka pytań o zasadę działania LTE biurowego. 

1) mam w tym samym pomieszczeniu telefon z pakietem LTE oraz modem z kartą LTE biurowego. I teraz tak różnica prędkości między tym w telefonie a na routerze jest ogromna (telefon 30mb, LTE biurowy ledo 2mb). Z czego wynika taka różnica? Zasięg na routerze wręcz idealny.... Jak tu ogarniać sprawy firmowe, lepiej hotspot udostępnić.

2) Podpięty również ten internet mam pod xbox'a, ale niestety pograć w sieci nie można. Zamknięty NAT oraz info o podwójnym NAT. Jakiś pomysł jak to ogarnąć?

3) Domy w koło posiadają podłączenie do światłowodu u mnie nie ma, zgłaszane nie raz już było zapotrzebowanie ale coś nie mogę uzyskać odpowiedzi kiedy i czy możliwe. W salonach Orange równiez dziwią się z tej sytuacji, inwestycja była realizowana w zeszłym roku... Jakiś pomysł gdzie mogę uzyskać informację czy mnie podepna? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

1) podaj modele telefonu i routera
2) kup usługę o nazwie "Dostęp do Internetu z publicznym IP (dostęp do APN vpn)" - opłata za aktywację i miesięczna to 5 zł netto
3) a patrzyłeś na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ czy Twój adres nie jest objęty dofinansowaniem z POPC?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

1) podaj modele telefonu i routera
2) kup usługę o nazwie "Dostęp do Internetu z publicznym IP (dostęp do APN vpn)" - opłata za aktywację i miesięczna to 5 zł netto
3) a patrzyłeś na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ czy Twój adres nie jest objęty dofinansowaniem z POPC?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 9
  • 0

Internet biurowy LTE kilka problemów

1) Telefon: huawei p20, router: huawei b315s-22

2) OK, sprawdzę 

3) Jutro sprawdzę, ale widzę że stan danych na 2017 rok tam jest. Przynajmniej tak nad wyszukiwarka pisze 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

ad.3. Ale wtedy większość inwestycji była planowana.

Ad.1. Telefon i router są w różnych półkach cenowych i nie ma co porównywać małego fiacika z wyścigówką. Router jest kategorii 4 i nie wspiera agregacji pasm. P20 większość serwisów podaje jako kategorię 11 - wtedy wspiera w pełni wszystkie agregacje na ten moment dostępne w Orange.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 9
  • 0

Internet biurowy LTE kilka problemów

AD.3.

Nie ma tam mojego adresu, ba nie ma nawet domów do których zrobili przyłącze 🙂

Chyba, że ja nie widzę (adres: Witnica woj. lubuskie, ul. Kostrzyńska od nr. 50 do 88)

 

AD.1.

To jaki router poleciłbyś?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

A ile chcesz wydać? Za ok 300-400 zł w promocji można kupić coś lepszego minimalnie. Coś tej samej kategorii jak telefon to wydatek ok 1000 zł.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

A co do światła, POPC tam nie będzie bo w okolicy jest VDSL. Ale z tego co widzę, to w pobliżu jest już światło - to może niebawem dojdzie i do Ciebie.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 9
  • 0

Internet biurowy LTE kilka problemów

Myślałem żeby wydać tak do 600zł


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet biurowy LTE kilka problemów

Polecam wątki
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-ruter/m-p/149647#M11554
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Agregacja-pasm-LTE/m-p/150669#M11598

Jak masz cierpliwość czekania na promocję, to Huawei B715 był ostatnio za 549 w jednej z sieciówek. Teraz jest ciut droższy.
Tylko przed zakupem sprawdź kategorię LTE konkretnego urządzenia. Niektóre marki szczególnie Alcatele mają urządzenia pod tą samą nazwą różnych kategorii.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 9
  • 0

Internet biurowy LTE kilka problemów

Dzięki,

To poszukam, może coś uda się wyrwać w dobrych pieniądzach 😉