Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

Szanowni Państwo,

 

Jestem najemcą lokalu. Interesuje mnie usługa internetu w pakiecie z telewizją.

 

Widzę, że jest możliwość umowy na 12 miesiacy lub 24. Proszę o następujące informacje:

 

  1. Czy umowa podpisywana jest na lokal czy na klienta? Co gdybym się wyprowadził przed upływem umowy?
  2. Czy w ww. przypadku jest możliwość cesji na inną osobę?
  3. Czy w ww. przypadku jest możliwość przepisania umowy na inny lokal?

FAKUTRA

4. Chciałbym podpisać pakiet dla klientów indywidualnych, ale prowadzą też jednoosobową działalność gospodarczą. Czy w toku umowy będzie możliwość zmiany, aby FV były wystawione z moim NIPem?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Daniel


_____________
* Przeniesiono z działu Abonament – moderator Kinga

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@daniel0220

Ad1. Umowa jest na osobe. Zgłoszenie na przeniesienie usług możesz przekazać na czacie w Mój Orange lub po weryfikacji na infolinii 510100100.
Papiery nie są już konieczne. Zazwyczaj nie ma żadnych problemów z przeniesieniem  usług pod nowy adres.

 

Ad2 Jest mozliwosc cesji na inna osobe z wyjatniem Orange Love  https://www.orange.pl/omnibook/przekazanie-uslug-innej-osobie

 

 

Ad4 

https://www.orange.pl/omnibook/dopisanie-jednoosobowej-dzialalnosci-gospodarczej-do-numeru

Jednoosobowej działalności nie możesz dopisać do usługi internetu mobilnego oraz oferty Orange Love. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@daniel0220 

Ad1) Umowa jest podpisywana na klienta. Dobrze, aby była umowa, najmu, dzierżawy lokalu. Po wyprowadzce, możesz dalej korzystać z usługi pod nowym adresem, w zależności od infrastruktury. Jeżeli pod obecnym adresem masz np. światłowód, a pod nowym adresem będzie tylko LTE, to nastąpi zmiana na LTE, a telewizja będzie z satelity. Takie zmiany są możliwe.

 

Ad2) Jeżeli umowa będzie w ofercie Orange Love, to cesji jeszcze nie można zrobić. Jak inna umowa, nie OL, to jest możliwość cesji.

 

Ad3) Patrz punkt 1, zmiana adresu.

 

Ad4) Na początku umowy musisz się zdecydować co chcesz. Jak bierzesz umowę na klienta indywidualnego i masz internet i TV, to takiej umowy nie przepiszesz na firmę w trakcie trwania. Jak umowę bierzesz na firmę, to tylko sam internet, bez TV.

Innych opcji obecnie nie ma.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@byczyn_86 umowy internet + TV na klienta indywidualnego nie da się przenieść na firmę.

Temat już był poruszany na NO. Popatrz na ofertę.

Jeżeli byłby sam internet to ale nie OL, to da się przepisać.

Nie może być umowa OL, bo obecnie nie ma cesji, a przepisanie na firmę to cesja.

Tu oferta zagmatwana i trzeba wiedzieć na początku umowy, co chce się później z umową zrobić.

 

edit:

Zmieniłeś, teraz ok 👍


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@ketrasaArtur czyli mozna np. internet na firme, a tv na osobe prywatna tak? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@byczyn_86 

Jeżeli podpisujesz umowę na internet + TV indywidualnie, to na firmę nie przeniesiesz takiej umowy.

 

Jeżeli podpisujesz umowę na sam internet, ale nie w ofercie OL, to taką umowę możesz przenieść na firmę.

 

W ofercie na firmę nie ma opcji internet + TV. Jest tylko sam internet  bez TV.  Dlatego jak maszumowęna sam internet nie w OL, to na firmę przeniesiesz z indywidualnego klienta.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

Mamy zatem dwie sprzeczne opinie, prosiłbym o komentarz przedstawiciela Orange.

 

Ketrasa, jestem prawnikiem z wykształcenia. Nie każdy forumowicz ma takie wykształcenie stąd prosiłbym o niewprowadzanie ludzi w błąd. Nie ma mowy o jakiejkolwiek cesji w tym temacie, chodzi tylko o FV z NIPem.

 

Ja i jednoosobowa działalność to jedno, cesja to przelanie praw i obowiązków na inny podmiot. Jest to kompletnie inna instytucja prawna, mi chodzi o techniczne wystawienie fv.

 

Dla przykładu powiem jak to wygądało u konkurencji w zakresie abonamentu na telefon : telefon do BOK, podałem NIP i nazwę i następną fakturę miałem już na działalność.

 

Nie można scedować praw samemu na siebie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@daniel0220 odnośnie faktury i umowy na osobę indywidualną i tą samą osobę prowadzącą jedoosobową działalność gospodarczą sprawa wygląda tak, że po podpisaniu umowy na internet z TV na osobę indywidualną, można otrzymać fakturę na osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Wystarczy zadzwonić na infolinię Orange lub napisać na czacie, dopiszą wtedy do umowy, że chodzi o działalność gospodarczą jednoosobową i otrzymasz fakturę na firmę.

 

Wyjątkiem jest oferta Orange Love, bo tu takiego dopisku nie można zrobić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@ketrasaArtur 

Oczywiście że można zawrzeć umowę na firmę dla usługi Funpack (3P nie Love). Bez problemu można również dokonać cesji istniejącej usługi z klienta indywidualnego na firmę.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Internet + TV - pytanie o umowę i o fakturę

@daniel0220 Cześć. Tak jak @Arti_Kn_Pl wspomniał tzw. Funpack dla klienta indywidualnego i firmy to ta sama oferta. Przekazanie usług również można zrobić. Porozmawiaj na infolinii o dopisaniu JDG.

 

Z drugiej strony porozmawiał bym z księgową. Rozumiem, że działalność w sensie nazwa firmy to Twoje imię i nazwisko? 

 

Pozdrawiam

 

 

Pozdrawiam