Nie można wyświetlić tego widżeta.
Highlighted
Poziom 5, Obserwator
  • 1
  • 0
  • 0

Internet LTE biurowy dla Firm - problem z VPN, przekierowanie portów

Dzień dobry, jestem nowym abonentem usługi jak w temacie. Zakupiłem ją aby mieć możliwość zarządzania wybranymi urządzeniami  w sieci lokalnej oraz routerem z dostępem z zewnątrz (z internetu). Przy podpisaniu umowy zostałem poinformowany, że adres IP publiczny, dynamiczny jest w ramach abonamentu ale okazało się, że jednak należy aktywować dodatkową usługę dynamicznego, prywatnego adresu IP i to uczyniłem. Po aktywacji usługi (5zł), dodałem apn: vpn i od strony łączności ze światem wszystko działa prawidłowo. Skonfigurowałem na routerze HUAWEI B618 przekierowanie portów w sekcji "serwery wirtualne" ale z zewnątrz nie idzie się dostać, pomimo skonfigurowania DDNS (no-ip), wyłączenia DMZ a nawet w celu testów Firewalla. Nie można nawet wbić się na router z zewnątrz, mam wrażenie, że porty są nadal blokowane.

Po tym, zmieniłem usługę na IP statyczne i po zmianie apn: vpn.static.pl łączność ze światem jest ale z zewnątrz nadal nie ma możliwości podłączenia się do sieci lokalnej/routera.

Proszę o pomoc w temacie, co może być przyczyną tego stanu rzeczy, czy w routerze należy ustawić coś jeszcze oprócz przekierowania portów w "serwery wirtualne"?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 1444
  • 2198
  • 45

Internet LTE biurowy dla Firm - problem z VPN, przekierowanie portów

Witaj. Może w Ustawieniach DMZ dodaj urządzenia, do których chcesz mieć dostęp?

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz