Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Gdyby u mnie pokazało się takie okno, to też wiedziałabym co zrobić. U mnie po kliknięciu na "wyślij SMSa" pokazuje się okno do zalogowania się w Orange, a po zalogowaniu, okno takie jak zawsze z informacjami dotyczącymi faktur, wykazu połączeń itd.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Na stronie: Rozwiązano: Multi Box - jak do niego dotrzeć na stronie Mój Orange? - Nasz Orange znalazłam wskazówkę gdzie znaleźć w Orange MultiBox, ale niestety to też mi się nie wyświetla. Dotrzeć do takiej listy (na czarnym tle) też nie potrafię.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Szukając w różnych miejscach jak dotrzeć do MultiBox na Orange zostałam "zachęcona" do zarejestrowania się do MultiBox. Zrobiłam to. Potem próbując wejść na MultiBox dostałam nawet jednorazowe hasło w SMS-ie na smartfona. I tak nic to nie dało.

Czy ktoś naprawdę wie jak dostać sie do okna zamieszczonego przez Misiek62 o godz. 18.02, na którym można wpierw wybrać zakładkę SMS, a potem "nowa" ???


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Udało mi się wysłać z MultiBoxa. A weszłam do niego przez | Multibox | na tej stronie u samego dołu, na czarnym tle. Gdy wcześniej próbowałam w ten sposób wejść z innych stron, to nie działoło.  Zalogowałam się korzystając z danych podanych podczas rejestracji i pokazało się okno, które podał Misiek62 (przy okazji dzięki jeszcze raz).

Teraz czekam na informacje czy doszło. Jeśli nie, to założę, że przyczyna leży po tamtej stronie. Obie komórki po tamtej stronie są stare.

Jeśli dojdzie, to i tak nie będzie to ostateczne rozwiązanie, bo takim byłaby możliwość wysyłania ze smartfona, którego zawsze mam przy sobie. 

 

Doszło. Zatem jakaś przyczyna musi tkwić po stronie mojego smartfona. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby także dochodziło ze smartfona, to będę wdzięczna za info.

 

Dziękuję za wszystkie posty.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88  "wiek" telefonu odbiorcy raczej nie ma znaczenia. Pozostaje sprawdzić Twojego. Widzę dwie drogi, zweryfikowanie ustawień np. zgodność z tym opisem konfiguracji.

Ewentualnie wariant, którego jak czytam Twoje wpisy, nie bardzo chcesz przeprowadzić, reset smartfona.

To nie jest groźne. Oczywiście trzeba zrobić kopie swoich ważnych danych (zdjęcia, filmy, kontakty itp.) a potem przeprowadzić tę procedurę. Żebyśmy mogli dokładniej podpowiadać musimy znać markę i model telefonu.

 

PS. Nie przypuszczałem, że jest taki problem z dostępem do MultiBoxa... inaczej wrzuciłbym fragment okna z linkiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dzięki za link do opisu konfiguracji. Sprawdzę to jutro.

Mój smartfon to Samsung Galaxy A71 z Androidem 12.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88  udało się coś zmienić?

Jeśli zechcesz zrobić reset telefonu to poczytaj poradnik Samsunga.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dzięki. Zrobiłam przywrócenie zapisów fabrycznych nazw punktów dostępu, tak jak mi doradziłeś. "Na oko" nic się nie zmieniło, ale być może zmieniło się gdzieś głębiej. Dodatkowych punktów dostępu nie miałam, tylko "fabryczne" Orange INTERNET (ipv6) i Orange MMS.

Wysłałam SMSy i czekam. Na razie brak odzewu, więc prawdopodobnie nie doszło.

Dziękuję również za link do poradnika Samsunga. Na razie mam możliwość wysyłania SMSów przez MultiBox, to lepiej niż nic. Ale, jak już pisałam, wolałabym żeby to dochodziło po wysłaniu z Samsunga. Pewnie w końcu zrobię ten reset, ale musze mieć czas na zajęcie się całością (zabezpieczenie danych, sam reset i przywrócenie moich danych).

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Nie doszły.:-(


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88  w takim razie sprawdź, czy pomoże zmiana ipv6 na ipv4. Przeedytuj ustawienia, albo stwórz nowy "profil".