Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Mam abonament Orange Love. Próbowałam wysłać 2 SMSy do dwóch różnych osób w UK (numery tamtejsze) poprzedzając je +44 i żaden nie doszedł. Natomiast na moim smartfonie za każdym razem pojawia się komunikat: "Raport doręczenia. Doręczono". Co więcej, na moim koncie w Orange pojawia się opłata w wysokości 0,31 zł za wysłany SMS.

Czy ktoś ma lub miał tez takie doświadczenie i co można z tym zrobić? Bardzo proszę o informacje.

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88 - rozmawiałem ze znajomym pracującym w O3 i sugerował jeszcze sprawdzenie :
- sposobu kodowania znaków we wiadomościach, ponieważ zastosowanie polskich znaków diakrytycznych może powodować brak kompatybilności i niedostarczenie wiadomości je zawierających do odbiorcy w UK.
- ponadto filtry operatorów mają wyłapywać określone zbitki literowe (będące de facto zwykłymi wyrazami w obcych językach) jako "illegal message" lub  powodować ich otagowanie na poziomie operatora jako SPAM.

 

____________

* Wpis edytowano - Wiktor

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Najszybszą metodą zweryfikowania problemu jest kontakt z BOK... a w sytuacji, gdy pobierana jest opłata, za usługę, która faktycznie nie została zrealizowana, proponuję złożenie reklamacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dziękuje, ale obawiam sie, że BOK i nie pomoże. Co do niezrealizowanej usługi, to komunikat mówi, że "doręczono", czyli po polskiej stronie zostało wykonane. Ponadto, znalazłam podobną sytuację, którą ktoś opisywał 2 lata temu. BOK doradził zresetowanie telefonu, czyli utratę wszystkich zapisów i ustawień. To taki wytrych, który rzadko pomaga.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88 

Na problemy z SMSami zaskakująco często pomaga zwykły restart telefonu. Ale skoro masz raport doręczenia to raczej nie to. Ewentualny wpływ telefonu możesz spróbować wyeliminować próbując wysłać SMS przez Multibox - nie jestem pewien czy zagraniczny pójdzie ale może warto sprawdzić. Twój sceptycyzm co do BOK może i jest racjonalny ale w sumie innego wyjścia nie masz: jeśli chcesz coś z tym zrobić to zgłosić musisz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?


@Time88napisał(-a)

Dziękuje, ale obawiam sie, że BOK i nie pomoże. Co do niezrealizowanej usługi, to komunikat mówi, że "doręczono", czyli po polskiej stronie zostało wykonane. Ponadto, znalazłam podobną sytuację, którą ktoś opisywał 2 lata temu. BOK doradził zresetowanie telefonu, czyli utratę wszystkich zapisów i ustawień. To taki wytrych, który rzadko pomaga.


Być może ta podpowiedź BOK dotyczyła restartu (tak jak wspomina @j131 ), nie resetu telefonu... ale wydaje się, że ta porada dotyczy problemów z wysłaniem. Skoro piszesz, że masz komunikaty o doręczeniu... to założyłem, że o tym kroku w drodze do znalezienia i wyeliminowania problemu, nie ma co pisać. 

Jest jeszcze jedna często proponowana metoda... użycie innego telefonu z własną kartą - wysłanie SMSa w tej metodzie powinno pozwolić ocenić czy problem w urządzeniu, czy w czymś innym. Może chodzi o jakieś ustawienia dotyczące wysyłania i odbierania wiadomości w Twoim telefonie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dziękuje ponownie Tobie, a także j131. Dwa lata temu też chodziło o reset i tamta osoba miała takie same obiekcje jak ja i na to się nie zdecydowała. Różnica polegała na tym, że tam chodziło o SMSy do Niemiec. Było to o tyle ważne, że nie chodzi o to, że UK teraz nie należy do UE, chociaż to i tak nie powinno mieć znaczenia.

Co do użycia innego telefonu, to muszę odnaleźć mój stary telefon. Mam nadzieję, że na SIM nie będzie miało wpływu to, że był to telefon działający pod innym systemem operacyjnym i w ogóle stary. Ale o ile dobrze pamiętam, to z niego wysyłałam SMSy do UK i dochodziły. Dobry pomysł. Spróbuję, jeśli go znajdę. 😃

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88  jeśli ten "stary telefon" jest tak stary, że nie obsługuje nowych pasm to może być problem. Zauważ, że Orange zapowiada wyłączenie sieci 3G... - tu możesz o tym poczytać.

Nie masz nikogo pod ręką z w miare niestarym telefonem, żeby na chwilę przełożyć kartę i zrobić ten test wysyłania? Ze starszymi telefonami do takich testów, trzeba wiedzieć czy jest ze "sklepu sieciowego", bo może nie pozwalać na używanie karty od innego operatora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

@Time88 proponuję sprawdzić odbiorcę SMS-ów. Być może na założoną blokadę na SMS-y zagraniczne, skoro dochodzą potwierdzenia o dostarczeniu.

@j131 z MultiBox-a można wysyłać SMS-y na zagraniczne numery. Jak sprawdzałem to bez problemu dochodziły. Zasada ta sama jak z telefonu, użycie numeru kierunkowego. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?

Dzięki za pomysł z MultiBoxem, ale nie wiem jak z tego skorzystać.

Na stronie Telefony komórkowe Orange - abonament, mix, karta i internet | Orange Polska

kliknęłam na Wyślij SMS-sa (rozumiem, że przed wysłaniem SMSa nie trzeba aktywować tej usługi), zalogowałam się na stronie Orange, ale nie wiem co dalej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dlaczego moje SMSy do UK nie dochodzą?


@Time88napisał(-a)

 

kliknęłam na Wyślij SMS-sa (rozumiem, że przed wysłaniem SMSa nie trzeba aktywować tej usługi), zalogowałam się na stronie Orange, ale nie wiem co dalej.


poszukaj na dole w zbiorze linków "Multibox", kliknij, powinno się otworzyć coś takiego: MultiBox.png kliknij "wyślij SMS-a" 

 

doczytałem, że kliknęłaś, więc uzupełniam:

u mnie otwiera się okno gdzie mam takie info (fragment) :wyślij.pngtam, po kliknięciu "nowa", jest możliwość napisania wiadomości i wysłania jej.  

napisz.pngJeszcze obrazek z oknem na wpisanie wiadomości.

 

Podsumowując - po zalogowaniu się do portalu Orange danymi klienta można za darmo wysłać wiadomość SMS, limit 30/miesiąc;  na MMS też jest limit 5 szt/miesiąc. Nie wiem czy wymagane jest aktywowanie MultiBoxa, bo ja swoją skrzynkę aktywowałem dawno.