Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 34
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Temat przeniesiony z Konto Mój Orange do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

witam,

Nikt mi nie pomógł w rozwiązaniu sprawy:

 

Koniec umowy Orange Love - oznacza przymusowe przedłużenie usługi lub utrata numeru. Podpisując umowę nikt nie uprzedzał że łączenie usług będzie na zawsze i nierozłączne - czy ma ktoś pomysł kogo poprosić o pomoc ??? 

 

122 ODPOW. 122

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Tak to wygląda, choć niektórzy podają, że akurat numer komórkowy można zachować wnioskując przed końcem umowy o przeniesienie numeru do innego operatora. Wiązałoby się to z pewnymi opłatami karnymi, ale może się udać. To jednak nie sprawdzony/potwierdzony pomysł:

https://twitter.com/RzecznikOrange/status/1103723363464175616?s=19

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 34
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Dziękuję za odpowiedź

Ani w salonie ani na infolinii nikt nie mógł mi czegokolwiek zaproponować. Rozumiem że Orange po to "to" skonstruowało -wieczyste posiadanie klienta. Myślę, że trzeba sprawę rozwiązać na zewnątrz (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) a jeśli tu napotkam na mur jakiś przepisów to pozostanie nagłośnienie sprawy w "Uwaga TVN" lub podobnych.

Uważam że to problem nie tylko mnie dotyczy, ale jakiejś większej grupy użytkowników. 

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Zdecydowanie uderz do UOKiK. Wystarczy zapewne jakaś opinia od nich (byle na piśmie). Z tego, co pamiętam, to operator nie może odmówić przeniesienia numeru.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 34
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Dziękuję za odpowiedź.

Nawet nie chodzi mi tu o przeniesienie numeru do innej sieci - głównie chodzi mi o to by nie płacić 2 lata za intrnet którego nie używam - koszt 69zł x 24 miesiące = 1656 zł za nic......

 

Dziś zaczynam gromadzenie  materiału do UOKiK. 

 

Liczę że się uda .

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

@danielekpl  Możesz bardziej nakreślić sytuację? Bo się zaczynam martwić...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Żadna prawa konsumenta nie są łamane. Musisz uwzględnić fakt, że numery w Polsce należą do abstrakcyjnego "państwa". Odpowiedni urząd rozdziela pulę numeracji na operatorów a operator przydziela numer klientowi. Prawo telekomunikacyjne określa jedno prawo klientów: do przeniesienia numeru do innej sieci. I jest ono realizowane. Migracje wewnątrz-sieciowe nie są regulowane i operator ma dowolność.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 34
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Sprawa jest banalna....

Jestem w Orange od jakiś 20 lat ( podpisałem pierwszą umowę jak jeszcze byli pod nazwą IDEA)

Moja umowa co 2 lata ewoluowała i zmieniała się -zawsze na relatywnie lepszych warunkach ....

Orange love wszystko zmieniło - podpisałem umowę 2 lata temu na kontynuacje swego numeru i dodałem jeszcze jeden numer z internetem mobilnym - w ramach korzystnej szeroko reklamowanej taryfy Orange Love. Wszystko było ok.

Umowa minęła i...... okazało się że teraz muszę kontynuować opłacanie tegoż internetu i nie mogę z niego zrezygnować bo to pakiet wiązany i nie ma opcji aby to rozdzielić. Chyba że rozwiąże całość i podpiszę nową umowę z NOWYM NUMEREM - czyli coś czego nie mogę akceptować. 

Brak możliwości rozdzielenia , przeniesienia- pułapka.

tak to w szerokim skrócie wygląda........


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

Zdecyduj się co chcesz. Po rozdzielenie nie jest możliwe. Ale migracja samej komórki na prepaid tak.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 34
  • 0

Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia????

pioterek grzeczniej pisz!

 migracja nie jest możliwa!- taką dostałem odpowiedź