Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada połączeń międzynarodowych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 11
  • 0

Blokada połączeń międzynarodowych

Jak zablokować połączenia międzynarodowe (cokolwiek to znaczy) - Orange Love?Nie znam numeru z którym miałem mieć połączenie,gdyż nigdzie za granicę nie dzwoniłem - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada połączeń międzynarodowych

Chodzi o telefon komórkowy czy stacjonarny w Orange Love?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 11
  • 0

Blokada połączeń międzynarodowych

Komórka oczywiście.I jeszcze jakiś sms miałem wysłać ponoć za granicę.Paranoja dosłownie.

Tak więc prawidłowy temat powinien brzmieć - jak zablokować połączenia i sms-y międzynarodowe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada połączeń międzynarodowych

Nie ma takiej blokady na komórce niestety 😞
Podejrzewam, że jakaś aplikacja np. na smartfonie/telefonie mogła wysłać lub zadzwonić w celu weryfikacji konta, często takich połączeń nie ma na historii połączeń w telefonie. Popularną apką tego typu jest np. facebook. Ew. odszukaj na bilingu konkretne numeru i wrzuć je sobie w google - tam najszybciej poznać czy nie są powiązane z jakąś aplikacją/usługą.

Obejściem jest pobranie aplikacji na poziomie telefonu i zablokowanie takich połączeń/smsów.

Jeśli uważasz, że był błąd po stronie operatora - zawsze można złożyć reklamację np. przez mój Orange. Zostanie to zweryfikowane.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Blokada połączeń międzynarodowych

Jak to nie ma takiej usługi, jak jest.

Blokowanie połączeń - w Orange tylko w abonamencie:

 

*332*0000*11# - blokowanie rozmów międzynarodowych z wyjątkiem połączeń do Polski

*332*0000*16# - blokowanie SMSów międzynarodowych z wyjątkiem SMS do Polski

 

0000 - indywidualne czterocyfrowe hasło, które można zmienić odpowiednim kodem albo z poziomu menu aparatu

 

wyłączanie obu blokad naraz: #332*0000#

 

nie wiem jak z odpłatnością za tę usługę w Orange, ale usługa ta działa we wszystkich sieciach i kody są takie same (to nie sa kody USSD a MMI). W Orange w ofertach na kartę nie są dostępne usługi dodatkowe (jak np. oczekiwanie na połączenie, czy przekierowania) więc nie ma i tej - ale w abonamencie powinna być.

 

Tak czy inaczej blokowanie połączeń to jedna z fundamentalnych usług telefonii komórkowej, działająca od samych jej początków (w Polsce od 1996) - tyle, że kiedyś (za czasów IDEI) trzeba było płacić za nią abonament (w Erze nawet 22,50/m-c) obecnie raczej za darmo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada połączeń międzynarodowych

Usługa o której piszesz w Orange nazywała się pakiet blokad, koszt 10 zł miesięcznie. Niestety dla większości planów z aktualnej oferty nie działa. Owszem przez BOK można próbować włączyć. Ale nie ma jej w żadnym aktualnym cenniku i regulaminie. Więc pole do reklamacji przy jej nie działaniu jest zerowe.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Blokada połączeń międzynarodowych

To współczucie dla Klientów O. Ja w konkurencyjnej sieci mam to wszystko (łącznie z połączeniami oczekującymi, przekierowaniami, zawieszeniem, konferencją) w PREPAIDZIE...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada połączeń międzynarodowych

A jak często z tego korzystasz?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Blokada połączeń międzynarodowych

Z przekierowań BARDZO często - do wielu celów. Mam bezpłatne połączenia w sieci i dużo minut na stacjonarne - więc przekierowania są dla mnie darmowe. Z połączenia oczekującego także korzystam od czasu do czasu. Z konferencji najrzadziej, ale też się czasem przydaje zadzwonić np. do dwóch osób naraz , zamiast dzwonić po 10 razy i uzgadniać.

 

Przekierowanie na numer stacjonarny (voip), gdy jestem w domu daje mi dwie rzeczy:

- nie muszę przykładać głowy do komórki i narażać się na duże natężenie fal;

- w billingu mam numery połączeń przychodzących.

 

Mam dual SIMA działającego na zasadzie takiej, że tylko jedna karta może prowadzić połączenie, więc mam na każdej z kart ustawione przekierowanie w przypadku niedostępności (62) na drugą kartę. Gdy np. coś jest z zasięgiem jednej z kart, albo gdy rozmawiam z drugiej (i zgodnie z ideą dual SIM offline ta pierwsza jestr niedostępna) to zamiast niedostępności mam pikanie połączenia oczekującego na karcie, z której prowadzę rozmowę.

 

Dalej - tylko jeden slot u mnie jest 3G - wszystkie wideorozmowy (kod teleusługi: 25) kierowane na kartę w slocie GSM przekierowuję na kartę w slocie 3G - i dzięki temu oba numery mam aktywne dla połączeń wideo (też rzadko sie stosuje, ale jednak).

 

Dalej - natychmiastowe przekierowanie (21) na numer voip to doskonały sposób na ominięcie opłat roamingowych, gdy jest się poza granicą UE. Uruchamiam sobie polskiego stacjonarnego voipa na końcu świata a na komórce ustawiam przekierowanie natychmiastowe. Dzwoniący nawet nie ma pojęcia, że odbieram telefon na innej półkuli a ja praktycznie nic nie płacę (natychmiastowe przekierowanie realizowane jest przez HLR operatora macierzystego i nie opuszcza Polski) - a przekierowania mój operator zalicza do pakietu bezpłatnych rozmów.

 

Przykłady można mnożyć. Telefon bez usług dodatkowych jest kaleką.

 

Technika idzie do przodu i dziś jest np. WiFi Calling - no ale trzeba mieć telefon to obsługujący - a zatem zainwestować - a dzięki usługom dodatkowym mogę to samo bez inwestowania - np. mogę sobie zrobić własne WiFi Calling do połączeń przychodzących, instalując aplikację voipową (typu Zoiper) na dowolnym smartfonie - a bywają smartfony bądź nawet telefony z natywną obsługą voipa, skonfigurować swojego voipa a połączenia z komórki przekierować.