Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

Witam,

przez dwa lata korzystałem z abonamentu orange dla firm jako osoba z rodziny pracownika firmy - osoba która pracowała w owej firmie miała możliwość wzięcia 5 abonamentów dla członków swojej rodziny. Abonament skończył się i wszystkie karty SIM zostały zablokowane/dezaktywowane. Czy jest możliwość aktywacji tego numeru który posiadałem i przenieść go na osobę prywatną? Zależy mi na zachowaniu obecnego numeru telefonu. Proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

To temat jeszcze bardziej trudniejszy.
Jeśli firma jest z segmentu kluczowych lub strategicznych dla Orange (dla segmentu SME to nie wiem), to numer na potrzeby wspólnej grupy numeracji może wcale nie wrócić do puli wolnych numerów (duże firmy kupują sobie np. wspólne końcówki np. początek taki sam, a kilka ostatnich cyfr to jakby centrala wewnętrzna firmy).

Potem jeszcze numer może być trzymany przez pewien okres czasu na potrzeby reklamacji.

Obu terminów wyżej nie ustalisz.

Potem można by próbować skorzystać z usługi "numer na życzenie". Dostępna jest w wybranych salonach firmowych. Tylko tu pojawia się problem, bo bardzo mało pracowników chce/potrafi załatwić numer. Ponadto w aktualnej ofercie https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006110/4108513415.pdf kosztuje to 500 zł (opłata nie jest w żaden sposób rabatawana).

W ofercie na kartę są opcję na wybór numeru, ale tam możesz wskazać maks 4 cyfry i znalezienie konkretnego numeru graniczy z cudem.

Powyższe zadziała tylko pod warunkiem, że Orange jest tzw. operatorem macierzystym numeru (czyli numer został u niego zakupiony po raz pierwszy). Jeśli był przenoszony między sieciami, to numer powinien przejść powrotną drogę wszystkich przenoszeń i wrócić do pierwszego operatora. Jeśli operator nie istnieje, to na dziś nie ma przepisów co dzieje się z numerem (teoretycznie powinien być następca, ale w praktyce bywa różnie).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

A długo minęło od wyłączenia numerów?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

Numery zostały wyłączone dzisiaj, podejrzewam że od godz. 0:00


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

Reprezentant firmy musi jak najszybciej złożyć pismo o reaktywację numeru. Numer wróci do poprzedniej oferty. Potem trzeba dokonać cesji (to nie zawsze jest to bezpłatne). Gwarancji na 100% nie ma, że uda się odzyskać numer.

Ty bezpośrednio, jeśli nie jesteś reprezentantem firmy, raczej nie odzyskasz numeru.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

W takim razie temat nie do przejścia - pracownik nie jest już zatrudniony w firmie... 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

A ktoś inny mogący reprezentować firmę.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

Niestety to bardzo duża firma. Temat nie do przejścia. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro te numery nie są już aktywne, to czy nie ma możliwości zamówić, zarezerwować sobie takiego numeru przy zakupie nowej karty sim? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

To temat jeszcze bardziej trudniejszy.
Jeśli firma jest z segmentu kluczowych lub strategicznych dla Orange (dla segmentu SME to nie wiem), to numer na potrzeby wspólnej grupy numeracji może wcale nie wrócić do puli wolnych numerów (duże firmy kupują sobie np. wspólne końcówki np. początek taki sam, a kilka ostatnich cyfr to jakby centrala wewnętrzna firmy).

Potem jeszcze numer może być trzymany przez pewien okres czasu na potrzeby reklamacji.

Obu terminów wyżej nie ustalisz.

Potem można by próbować skorzystać z usługi "numer na życzenie". Dostępna jest w wybranych salonach firmowych. Tylko tu pojawia się problem, bo bardzo mało pracowników chce/potrafi załatwić numer. Ponadto w aktualnej ofercie https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006110/4108513415.pdf kosztuje to 500 zł (opłata nie jest w żaden sposób rabatawana).

W ofercie na kartę są opcję na wybór numeru, ale tam możesz wskazać maks 4 cyfry i znalezienie konkretnego numeru graniczy z cudem.

Powyższe zadziała tylko pod warunkiem, że Orange jest tzw. operatorem macierzystym numeru (czyli numer został u niego zakupiony po raz pierwszy). Jeśli był przenoszony między sieciami, to numer powinien przejść powrotną drogę wszystkich przenoszeń i wrócić do pierwszego operatora. Jeśli operator nie istnieje, to na dziś nie ma przepisów co dzieje się z numerem (teoretycznie powinien być następca, ale w praktyce bywa różnie).


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

Serdecznie dziękuję za rozjaśnienie sprawy. Temat jest na tyle trudny, że pogodziłem się ze zmianą numeru. Przeraża mnie jednak fakt, że w każdym urzędzie, pracy, itp itd zostaje mój stary numer... 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktywacja nieaktywnego numeru firmowego przez osobę prywatną

A naprawdę w firmie nie ma jakiegoś osoby odpowiedzialnej za te sprawy? Ew. jeśli to duża firma, powinna mieć opiekuna w Orange. Tylko i tak bez jakiś zgód nie przejdzie się tego.