Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwa pytania o ofertę IoT


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Dwa pytania o ofertę IoT

Hej, mam 2 pytania:

 

1) Jak wyglądają prace po prawie roku? Czy takie startery IoT są już dostępne?

 

2) Czy aktywując tę taryfę: https://www.orange.pl/view/iot-na-karte na zwykłej karcie SIM jest możliwość przesyłu danych w technologii LTE-M. Urządzenie oczywiście będzie posiadać moduł LTE-M, ale nie wiem jak to wygląda po stronie Orange?

________________
* Wydzieliłem z tematu Startery oferty IoT. – moderator Michał

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa pytania o ofertę IoT

@mikedoe AMA już się odbyło. Niedawno była trzecia seria i było pytanie o starter IoT. Obecnie jeszcze nie ma starterów IoT. Do końca roku mają się pojawić, co już było zapewniane na poprzednim AMA, ale jakoś do tej pory brak ich na rynku.

Taryfa IoT jest dedykowany do urządzeń potrzebujących takiej komunikacji. Ważne, aby ustawić odpowiedni APN, który jest inny niż w standardowej ofercie na kartę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Dwa pytania o ofertę IoT

No właśnie planuję kupić urządzenie GPS, które pracuje w standardzie LTE-M i chciałbym z tej technologii móc korzystać, bo to sygnał przesyłany na niższych częstotliwościach, przez co jest silniejszy niż standardowy LTE i dociera do urządzeń znajdujących się za różnymi przeszkodami. Więc zanim wybiorę to urządzenie (które ze względu na moduł LTE-M i NB-IoT jest oczywiście droższe od tych bez takich modułów) to wolę się upewnić, że Orange w taryfie "Orange IoT na kartę" udostępnia tę technologię. Bo jak na razie z rozmów telefonicznych z ich konsultantami nic nie wynika - niektórzy twierdzą, że w tej taryfie można korzystać z LTE-M, inni mówią, że to technologia tylko dla klientów biznesowych i wymaga specjalnych kart SIM, tzw. telemetrycznych, a większość konsultantów to w ogóle nie słyszało o LTE-M.. Brak jednoznacznej informacji i niekompetencja części pracowników Orange (dzwoniłem do tzw. działu technicznego) doprowadziła mnie tutaj, na to forum, w nadziei, że w końcu ktoś to jednoznacznie potwierdzi lub zaprzeczy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa pytania o ofertę IoT

@mikedoe proponuję samemu sprawdzić. Kup online urządzenie, które Ciebie interesuje, aktywuj kartę IoT i sprawdź. Jak nie będzie odpowiadało Twoim potrzebom, to masz 14 dni na zwrot. W regulaminie nie ma w prost informacji o obsłudze LTE-M. Podają tylko informacje o pracy w technologii LTE. Bez testów trudno jednoznacznie stwierdzić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Dwa pytania o ofertę IoT

Odpowiedziałem na to w wątku: https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Orange-IoT-na-kart%C4%99-nowa-taryfa-prepaid/m-p/330... i chyba lepiej zostać tam, żeby nie dublować tego samego tematu na 2 wątki. W dwóch słowach: urządzenie będzie sprowadzane z zagranicy, więc odsyłanie jest dość problematyczne (kosztowo i czasowo), wolałbym uzyskać od Orange informację zawczasu.