Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Wiem, ale zważywszy na to że narzekał również na ogólne działanie swojego neta to pomyślałem że nie tylko Orange ma problem z Vodafone. Być może Vodafone ma problemy z kilkoma stykami bo 7 hop to już sieć Vodafone. Opentransit przy 5 hopie ma dobry ping.

 

Sam już nie wiem. Może ktoś z Orange się wypowie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

6 styk jest na domenie opentransit, a opentransit należy do Orange. Niech @HypsteRT da cynk gdzieś by się tam przyjrzeli.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

http://prntscr.com/ijga1c

 

Znów rano, o 11:25 ping jest taki jaki powinien być. Wniosek jest prosty - coś się przeładowuje w godzinach popołudniowych i wieczornych i ping jest kosmiczny jak 3 tygodnie temu przez telię 😛

 

Vodafone to dość duży globalny ISP i fajnie by było gdyby połączenia z nimi były lepszej jakości, ale jak już pisałem, nie mam 100% pewności że to jedynie wina Orange.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Niestety na relacje biznesowe pomiędzy Cable&Wireless a Vodafone nie mamy żadnego wpływu 😞 Problem nie leży po naszej stronie.

Anonim

Nie dotyczy

Re: Telia - problemy z pingiem


@HypsteRTnapisał(-a)

Niestety na relacje biznesowe pomiędzy Cable&Wireless a Vodafone nie mamy żadnego wpływu 😞 Problem nie leży po naszej stronie.


@HypsteRTTo gdzie jest problem jak na mobilnym od T-mobile jest OK 


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Każdy Tier-1 jest połączony z innymi Tier-1 po prostu INACZEJ. I w innych miejscach.

Co sprawia że jedne trasy działają lepiej a inne gorzej. I odwrotnie.

 

Tier-1, których używa T-Mobile w obecnej chwili muszą mieć lepsze połączenie w kierunku Vodafone.

Ale w innych kierunkach może być odwrotnie.

 

I zmienia się to w czasie bo łącza naturalnie kiedyś się zapychają i wymagają rozbudowy, relacje biznesowe się psują i naprawiają.

Niezależnie w parach pomiędzy każdym z Tier-1 a w efekcie jego klientami.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Cześć,

 

Czy coś się zmieniło w 2018 roku z wysokim pingiem w grach ? Mam w mieszkaniu poprowadzony światłowód FTTH i zastanawiam się co robić. Mega dużo gram na konsoli i na PC dlatego ping w grach i opóźnienie to dla mnie priorytet.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT tylko to na waszym połączeniu rośnie ping, a na innych nie.. 🙂 A co z kwestią pingu we własnej sieci? Dlaczego we własnej sieci macie po 2-3 pingu, gdzie po światle powinno to być poniżej 1ms? Tak samo, np. z Łodzi do Warszawy macie 6ms, gdzie np. z sieci koba, z Białegostoku do Wawy jest 3ms.. I to po różnych sieciach! Wiem, że się czepiam o kilka ms, ale u Was wszystko jest inaczej, nie licząc już tego routingu z Warszawy za granicę, by wrócił do Warszawy gdy pingujemy pewne Warszawskiego serwery.. 🙂

 

PS. wyjaśnię dlaczego jestem bardziej dociekliwy w tej kwestii. Jestem bardziej dociekliwy, ponieważ Orange zainstalowało u mnie światło w bloku i będę stał przed wyborem UPC albo Wy.. 😉 W UPC nie ma wpadek z routingiem, więc zerkam jak u Was sytuacja się rozwija, a jest trochę lepiej jak 1,5 roku temu gdy byłem jeszcze w Orange po vdslu.. 🙂


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Prośba o konkretne informacje z czym jest problem, bo nie mam żadnego feedbacku od forumowiczów, że w jakieś grze jest wysoki ping. Proszę posługiwać się konkretami, ponieważ nie potrafię odpowiedzieć na takiego posta.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT  -brtk chodziło o to że we własnej sieci macie te 3 ms więcej niż być powinno. Pomimo prostego połączenia bez skakania na inne węzły i to na światłowodzie macie 6-7 pingu przy odległości 220km (tyle mam do Warszawy, speedtest trochę źle mnie umiejscowił, do Łodzi mam jakieś 120km). Nie jest to dla mnie jakiś problem, bo uważam że mimo wszystko te 7 ms nie jest złym wynikiem ale @-brtk- ma pewnie sporo racji.

 

Kilka lat temu na miedzi od Hyperionu również miałem jakieś 7 ms do Warszawy ale to nie było proste połączenie po ich sieci bo Hyperion nie miał swojego hosta na speedtescie we Warszawie więc pewnie szło przez kilka routerów więcej a mimo wszystko ping był 7 ms. W Orange jest światłowód, proste połączenie i jest prawie to samo, mimo że na logikę powinno być mniej. Jak już mówiłem - to nie jest główny problem, taki ping jest nadal ok ale brtk poruszył ciekawą kwestię.

 

Najważniejsze że ping na świat uległ poprawie i jest te kilka ms mniej niż w tamtym roku, oczywiście pomijając połączenie z siecią Vodafone 😛

 

Nadal jednak Hyperion miał nieco lepszy ping na świat, ale jak już pisałem wiele razy - dlatego że nie korzystał z telii ani opentransitu tylko wykupywał węzeł od rzetelnego Tier 1 który nie nabijał w butelkę tak jak niestety telia.

 

Tak czy tak jest dobrze, nie zauważyłem większych problemów poza tym nieszczęsnym Vodafone.

 

@MigotJeśli chodzi o jakość w ostatnich dniach - jest dobrze. Bez wodotrysków, ale dobrze. Nadal ping nie jest tak dobry by nazwać Orange sieć nr 1 dla graczy, ale jest na pewno lepiej niż w 2017 czy w 2016 roku. Grywam sporo i szczerze to ostatnio nie mogę narzekać. Poza Vodafone i brak Orange w PLIX... ale to już wiesz śledząc ten temat 😉