Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strata pakietów i ping z kosmosu


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Strata pakietów i ping z kosmosu

@Piotrekk85 Owszem mają, nawet w postaci kabla koncentrycznego(gdzie poleci 600Mbit/s) lub światłowodu 😛 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

Oj może parę wiosek na krzyż. Jakoś moje rodzinne strony są zapomniane przez wszystkie sieci... I wiele innych miejscowości.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

Ta marze od 6 lat zeby miec jaka kolwiek alternatywe u mnie. Po za orange nie ma nic ( a ty piszesz zapewnie o jakims malym procencie poslkich wsi ktore maja alternatywy to jak pisanei ze kazdy w polsce ma swiatlowod... ). Internet mobilny ledwo co zipie lapie 1 kreske zasiegu lte i za chwile gubi(probowalem z kazdej sieci praktycznie w akcie desperacji )  , radiowka od lokalnego dostawcy  nie powiem jak dziala ( jest pogda milem neta , pada deszcze neta nie bylo ). Wiec skoro mowisz ze na wsiach sa alternatywy to ja poprosze .... Bo u mnie i paru  przyleglych takie nie wystepuja. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Strata pakietów i ping z kosmosu

@Piotrekk85 @T4l4r Nie zrozumieliśmy się. Pisząc o ADSLach/VDSLach mając obok koncentryk lub światłowód miałem na myśli blokowiska.

Jeżeli chodzi o wsie @T4l4r 1 kreska LTE, ponieważ zakładam, że źle się wziąłeś za temat. Podaj nazwę wsi, zobaczymy gdzie stoi najbliższy maszt, jakie jest ukształtowanie terenu. Poza tym...czy naprawdę bez LTE nie można mieć internetu? Czuję się tak, jakby nic innego poza LTE nie było. 3G również dobrze sobie radę daje.

Wystarczy użyć dobrej jakości anteny kierunkowej, odpowiedniego sprzętu, zapewnienie widoczności ze stacją nadawczą i można temat ogarnąć, ale to wszystko kosztuje.

Co do lokalnej radiówki, to fizyki nie przeskoczysz. 

Wszystko kwestia pieniędzy. Jakbyś zapłacił odpowiednie szekle, to lokalny dostawca mógłby Ci zapewne dać nawet dedykowaną "radiolinię". Jeżeli chcesz za internet płacić małe kwoty, to musisz radzić sobie sam.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

@BORAX: na mapie nie zobaczysz wszystkiego. Większość ludzi chce mieć zasięg w przysłowiowym "kibelku" - a to musi być dobry zasięg wewnątrz budynki. A niestety słabo w naszym kraju z jakością i serwisem anten zewnętrznych.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

A wiec tak najblizszy maszt 7 km w lini prostej ( zasloniety lasem  ) . Ale zejdzmy na ziemie obecnie place 70 zl za to "cos" bo internetm nazwac tego nie mozna a ty mi wyskaujesz z textem " jak sie chce placic male kwoty" .... Jezeli to jets mala kwota to nie wiem w jakim swiecie zyjesz ? Mam placic 200-300 zl zeby miec cokolwiek dzialajacego ?? Wiesz nie mieszkam w Warszawie i nie zarabiam 3-4 k na reke zeby bylo mnie stac na takie wydatki. Doslownie jakbym slsyzla naszych politykow "zarabiam 16 k i nie starcz mi to do pierwszego " ... 

 

@down mozliwe ale tak czy siak jedno wynika z drugiego. Nie wazne czy abo czy jednorazowy koszt. Na wsiach ludzie zyja przewaznie z placy minimalnej wiec i tak nikogo nie stac na "dodatkowe wydatki".Kolo sie zamyka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

To nie kwestia opłat miesięcznych. Ale wysoki koszt na start jest barierą.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Strata pakietów i ping z kosmosu

@T4l4r @Piotrekk85 Czyli 

a) Ludzi nie stać na opłatę instalacyjną

b) nie stać na internet

=nie ma internetu

 

Teraz zobacz jak jest z prądem. Sieć budowana pewnie dobre 30 lat temu(30 lat temu w PL ledwo myślano o internecie), operator ma gwarancję, że będziesz kupował od niego prąd do śmierci, rachunki po dobre 200-300 zł (jak nie więcej przy domu). Parametry prądu nie są znacząco zmienne. Teraz jak jest z internetem. 

Sieć wybudowana pewnie ze 30 lat temu, parametry kabli ulegają degradacji(co ma odzwierciedlenie w prędkości), ludzie zaczynają wybrzydzać na prędkość(bo postęp), wymiana tych kabli(+ innych elementów infrastruktury/modyfikacja infrastruktury) widocznie kosztowałaby tyle pieniędzy, że operator z rachuneczków po 70 zł msc z telefonem i internetem w jednym nie zarobiłby na infrastrukturę przez 10 lat, a 10 lat to ogromny czas w telekomunikacji. Jedyne wyjście to światłowody, które jako sam kabel ograniczeń nie mają.

Dla takich obszarów jak Twój jedyne wyjście to jakieś dopłaty unijne. Oglądałeś projekty POPC ? U mnie na wioseczkach jeden operator ostro idzie ze światłowodem. Kopią po lasach, wzdłuż dróg, kopią nawet do pojedynczych domów odnogi po 1km kabla.

 

Anonim

Nie dotyczy

Strata pakietów i ping z kosmosu

Na temat wspominanego obszarach popc 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Strata pakietów i ping z kosmosu

Dla wszystkich zdezorientowanych zmianą, temat został wydzielony z tego, bo wykraczał poza jego ramy. Zmieniłem też jego tytuł na bardziej adekwatny. Szczęśliwy mężczyzna