Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Spadek prędkości

wiem to własnie  dlatego jeszcze tylko 11 mies ;D

po co płacić za coś czego i tak w całości nie mam. I jeszcze
inni dostawcy internetu już ciągną  u nas po okolicy światłowód tarze  tylko czekać ;;p

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Spadek prędkości

Witam umowa umową ale na umowie jest też że mogą być spadki prędkości ale nie stałe 

Sprawę zgłosiłem docid:image001.png@01D2AA2D.842149B0 O dziwo internet przez kilka dni osiągał prędkość 84 MB często u nas wyłączają prąd bo robią obwodnice i po każdym razie braku prądu internet chodzi praktycznie z maksymalną prędkością a zazwyczaj po restartach modemu przedtem prędkość spadała do 60 MBw tej chwili mam tyle


gg.png

 

Da się Da się tylko upominanie o swoje działa dopiero jak się trochę postraszy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Spadek prędkości

I właśnie dlatego złożyłem pisemną skargę do UKE Bo jeśli wiedzieli że u ludzi spadnie prędkość neta o 1/4 Jak dadzą nowe łącza to nie powinni tego robić bo  w tym momencie wiedzą że jest to umyślne zaniżanie prędkości 

To znaczy że jak będą podłączać następne przewody to prędkość może mi spaść do 20 Mb/s i według nich wszystko jest ok nie tak do końca 

Mają przepisy które mówią dokładnie że prędkość np 80 Mb/s nie może spaść więcej niż 10% maksymalnej przypisanej prędkości przepis ten wprowadził UKE i to jakiś czas temu.

Więc dlaczego mam tracić prędkość po każdym podłączeniu nowych przewodów w tym momencie powinni zmodernizować centrale lub nie podłączać więcej Klimtów jeśli wiedzą że komuś w ten sposób zaniżą prędkość internetu 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości



gg.png

 

Na obrazku widać ewidentnie, że linia tej synchronizacji 77773 nie utrzyma w czasie. DLM przycina, żeby był odpowiedni zapas na marginesie + ilość błędów jeżeli takie się pojawią w znacznej ilości w krótkim czasie. 

Moim zdaniem niema się co gorączkować tak będzie z tą prędkością. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Spadek prędkości

Gdybym miał te 77 to bym nie zawracał sobie głowy ale prędkość spadła do 60Mb/s do centralki podłączone jest 8 osób to raczej nie ma mowy o przeciążeniu 

Problem leży raczej po stronie głównej centrali a oni ciągle szukali przyczyny na Lini i u mnie.

Kilka razy prosiłem ich o zresetowanie DLM i za każdym razem mnie zbywali i szukają przyczyny tam gdzie nie potrzeba 

Zaznaczę że przez 4 lata chodził nawet z prędkością 84Mb/s 

Zerwania łącza były raz na 2-3 miesiące i to takie że ciężko było je zauważyć 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości

Ale tych 77 nie będzie marginesu jest za mało. DLM ustawia prędkość do najgorszych parametrów jakie wystąpią na linii to nawet może być parę minut w ciągu doby i przytnie.  


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Spadek prędkości

A jaka może być przyczyna tego niskiego marginesu stara linia czy coś innego 

Linia ma ponad 20 lat

 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości

Nie powinno spadać na marginesie poniżej 6db. przy danej prędkości synchronizacji. A przyczyny spadania to jest dobre pytanie poziom szumu wzrasta. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 6
  • 0

Spadek prędkości

Myślałem nawet nad ty żeby zakupić z sąsiadem światłowód nawierzchniowy zbrojony raptem potrzeba by było 400 metrów tyle mam do centralki i zapłacić za podłączenie

Ale jak się dowiedziałem od panów monterów do centralki doprowadzony jest tylko światłowód zasilający tak że nici z planów 

Teraz mam takie parametry  ale dało mi to do myślenia jeśli margines szumu w dół spada nieraz nawet do 7.0 dB to chyba coś jest nie tak z linią przecież każda osoba ma oddzielne łącze z centralki to więc albo przewody są już w naprawdę kiepskim stanie lub światłowód zasilający nie jest przystosowany do tylu osób 



dsl.png

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości

Newralgiczne są zawsze połączenia, niestety technicy omijają to forum, szukanie tutaj pomocy w takiej kwestii jest stratą czasu. Jak miejscowi technicy nie pomogą to nie będzie lepiej niż jest. 

Bez tytułu4.pngBez tytułu6.png

Wynik w kalkulatorze wiadomo mniej więcej. Nie zna się faktycznego tłumienia na linii.